تور ترکیبی ماسوله قلعه رودخان { تابستان 1403} :

تور شمال، تور یکروزه قلعه رودخان و ماسوله با سفرهای دور و نزدیک { تابستان 1403 } بهترین تورهای شمال ، بهترین تورهای داخلی ، تور یکروزه تورماسوله { تابستان 1403 } تورقلعه رودخان ، تور شاد شمال { تابستان 1403 }

پرداخت شما (تومان) :
1,190,000 تومان
15 %
تخفیف
1,400,000 تومان 210,000 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  توروگردشگری

  شرایط استفاده

  جهت مشاهده تاریخها و رزرو تاریخ خود وارد قسمت مشاهده و خرید شوید.

  در صورت موجود نبودن تاریخها حتما قبل از رزرو جهت تاریخ و ظرفیت با آژانس تماس گرفته شود.

  محل و ساعت و اطلاعات دقیق حرکت از طریق شماره مسافر ثبت نام کننده شب قبل از حرکت ارسال خواهد شد.

  خریدار محترم لطفاً پس از ثبت خرید جهت اعلام مشخصات خود و هماهنگی های لازم تماس گرفته شود.

  66567643-66567644   شماره دفتر آژانس سفرهای دور و نزدیک

  توجه فرمایید : حتما پس از ثبت نام مشخصات کامل مسافرین شامل:

  اسم و فامیل،کد ملی،تاریخ تولد کامل ،نام تور و تاریخ انتخاب شده خود را به شمارهای تلگرام و واتساپ 09054480389-09054480390 ارسال نموده تا ثبت نام کامل و تایید شود درغیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده آژانس نمیباشد.

  ضمنا اطلاع رسانی و برنامه سفر از طریق همان شماره چند ساعت قبل از حرکت

  برای ثبت نام کننده ارسال میگردد.

  ویژگی‌ها

  تور دوروزه ترکیبی گیلانگردی  (قلعه رودخان ، ماسوله)

  اقامت در ویلای جنگلی مجهز

  بازدید ازسد منجیل ورودبار

  خرید سوغات از فومن ومنجیل

  روستای پلکانی ماسوله

  قلعه هزار و یک پله رودخان

  اقامت خانه روستایی در ماسوله

  وسیله نقلیه توریستی 

  صبحانه وعصرانه و پذیرایی میان وعده

  نهار وشام به عهده مسافر

  کلیه ورودیها و هزینه ترانسفر محلی (نیسان یا مینی بوس)برعهده مسافر می باشد

  بیمه حوادث گروهی مسافران  و همراهی لیدر مجرب و حرفه ای

  خرید و رزرو مسافر از سایت به منزله مطالعه شرایط و قبول آنها میباشد.

   

   

  توضیحات

   تور گیلانگردی (قلعه رودخان ، ماسوله ) با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  تاریخچه قلعه رودخان

  یکی از مشهورترین و مستحکم‌ترین قلعه‌های ایران قلعه رودخان است که در شمال کشور واقع شده است. این قلعه در سال ۱۸۳۰ میلادی توسط یک ایران‌شناس لهستانی به نام «الکساندر خودزکو» پیدا شد

  به اعتقاد تاریخ‌دان‌ها ساخت بنای قلعه رودخان به زمان سلسله‌ ساسانیان و حمله‌ اعراب به ایران برمی‌گردد. البته استحکام بالای این قلعه و همچنین موقعیت فوق‌العاده‌‌ نظامی آن باعث شد تا در دوران سلجوقیان هم بازسازی شده و مورد استفاده‌ اسماعیلیان الموت قرار بگیرد.

  همچنین در زمان سلسله‌ صفویان این قلعه تجدید بنا شد تا مورد استفاده‌ «سلطان حسام‌الدین» فرمانروای «بیه‌پس» قرار بگیرد. او که از اطاعت صفویان سرپیچی کرده بود، قصد داشت از دژ قلعه رودخان برای دفاع و مبارزه استفاده کند. بر روی کتیبه‌ای که از سردر ورودی قلعه کشف شده و اکنون در موزه‌ رشت نگهداری می‌شود نوشته شده است:

  «این قلعه که به نام قلعه‌ حسامی است نخستین بار در سال نهصد و هجده تا سال نهصد و بیست و یک به امر سلطان حسام الدین بن امیره دباج بن امیره علاء الدین اسحقی تجدیدبنا شد. این کتیبه را کمال الدین بن محمد گیلانی نوشت. عبارات آن از خان احمد شیروانی و تحریر آن از ابن حسین الخراسانی است».

  وجود رودخانه و جنگل‌های انبوه فراوان باعث شده است که این قلعه موقعیت دفاعی و نظامی فوق‌العاده‌ای داشته باشد و در طول تاریخ مورد توجه قرار بگیرد.

  به دلیل ارزش تاریخی این بنا و اشیای تاریخی متعدد کشف شده در این محل، در سال ۱۳۵۰ شمسی قلعه رودخان در فهرست آثار تاریخی ملی ثبت و ماندگار شد.

   

  معماری قلعه رودخان

  یکی از دلایلی که این قلعه از نظر نظامی دارای اهمیت بوده و مورد توجه قرار می‌گرفته مصالح به کار رفته در ساختمان‌ها و نوع معماری آن است.

  قلعه رودخان وسعتی برابر با ۲٫۶ هکتار دارد. این قلعه روی دو قله ساخته شده است و ارتفاع آن بین ۶۷۰ تا ۷۱۵ متر از سطح دریا است. برج و باروهای آن طولی برابر با ۱۵۰۰ متر و ارتفاع ۱۵ متر دارند.

  آجر ، سنگ ، چوب ، ملات ، ساروج و آهک از جمله مصالحی هستند که در ساخت این بنا به کار رفته‌اند. استفاده از مصالح مستحکم در کنار موقعیت جغرافیایی خاص قلعه و همچنین نوع معماری، قلعه رودخان را به دژی نفوذناپذیر برای ارتش دشمن تبدیل کرده بود.

  همانطور که گفتیم این قلعه روی دو قله‌ مرتفع ساخته شده است. به همین دلیل می‌توان قلعه را به سه بخش شرقی، غربی و میانی تقسیم کرد.

  در بخش شرقی عمدتاً فعالیت‌های نظامی انجام می‌شد. بخش شرقی قلعه از ساختمان‌های مختلفی مثل زندان ، در اضطراری ، برج‌ها و واحدهای مسکونی تشکیل شده است.

  قورخانه در این بخش از قلعه قرار دارد. این بخش محل زندگی و تمرین‌های نظامی سربازان بود. در بخش میانی قلعه هم دروازه‌ اصلی قرار گرفته است.

  اگر خواستید به جای یک سفر کوتاه در نزدیکی اینجا شب را سپری کنید، یکی از پیشنهادات ما تورهای سفرهای دور ونزدیک است، یک خانه کاهگلی باصفا که دیدنش هم به شما آرامش می‌دهد!

  ‌ در بخش غربی قلعه دروازه‌ ورودی ، آب انبار ، سردخانه ، شاه‌نشین و واحدهای مسکونی مختلف قرار گرفته‌اند. ارگ که ساختمانی دو طبقه و آجری است، محل زندگی فرمانروا و حرمسرای او بود و در این قسمت از قلعه قرار دارد.

  شاه‌نشین در این بخش از قلعه قرار گرفته است که معماری خاص آن به فرمانروا کمک می‌کرد در عین نفوذناپذیری، تمام قلعه را زیر نظر داشته باشد.

  دیوارها و برج‌های دژ دارای شیارهای شیب‌داری هستند که برای ریختن مواد مذاب روی سر دشمنان و تیراندازی از آن‌ها استفاده می‌شد

  چرا قلعه رودخان؟

  همانطور که گفتیم این قلعه در زمان‌های دور دژی مستحکم در برابر نظامیان دشمن بوده و ارزش استراتژیک بالایی داشته است. دلیل اصلی آن هم وجود جنگل‌های انبوه، ارتفاع و شیب زیاد و از همه مهم‌تر وجود رودی به نام «رخن» در مجاورت آن است.

  وجود رودخانه در نزدیکی این قلعه باعث می‌شد نظامیان دشمن به سختی بتوانند به قلعه نفوذ کنند. به همین دلیل این دژ زیبا در زبان محلی «قلعه رخن» نام‌گذاری شد. دلیل اینکه امروزه به آن قلعه رودخان گفته می‌شود، به دلیل همین مجاورت با رود است. در واقع «رخن» در زبان محلی مردم این منطقه به معنای رودخانه است.

  البته این قلعه با نام‌های دیگری هم شناخته شده است. «قلعه‌ سکسار» و «قلعه‌ هزارپله» نام‌های دیگر آن هستند. همچنین به دلیل آنکه این قلعه برای سلطان حسام‌الدین تجدیدبنا شده بود به آن «قلعه‌ حسامی» هم گفته می‌شد.

  پله های قلعه رودخان: 

  این دژ استوار در ارتفاع بالایی قرار گرفته است و برای رسیدن به آن باید از پله‌های زیادی عبور کنید. اما تازه وقتی به بالای آن می‌رسید می‌فهمید بالا رفتن از آن همه پله ارزشش را داشته است.

  اکثر مواقع این دژ در مه زیبایی فرو رفته است و وقتی از بالا به زیر پای خود نگاه می‌کنید چیزی جز زیبایی به چشمتان نمی‌آید. همچنین عبور رودخانه و وجود دستفروش‌های محلی در مسیر رسیدن به  قلعه باعث شده است که بازدید از آن بسیار جذاب باشد.

  یکی از اقامتگاه‌های جذاب فومن، اقامتگاه بوم گردی سوتکا است، سقف شیروانی، دیوارهای خوشرنگ، آرامش خانه و عطر غذاهای محلی آن، شما را مجذوب خود می‌کند.

  ‌ به قلعه رودخان «قلعه‌ هزارپله» هم گفته می‌شود. دلیل این نامگذاری وجود پله‌های فراوان برای دسترسی به آن بوده است. در گذشته این قلعه حدود ۹۳۰ پله داشته است.

  البته اکنون برای رسیدن به این قلعه پله‌های جدیدی ساخته شده است که در حدود ۱۶۲۰ تا هستند. ساخت این پله‌ها از سال ۱۳۷۸ آغاز شد و در سال ۱۳۸۸ به بهره‌برداری رسید.

  بنابراین اگر عزم خود را جزم کرده‌اید که این قلعه را فتح کنید بهتر است همراهانی را انتخاب کنید که بتوانند پا به پای شما در مسیر قدم بگذارند.

  راهنمای سفر به قلعه رودخان با ماشین شخصی

  امکان ندارد به گیلان سفر کنید و محلی‌ها به شما پیشنهاد بازدید از دژ رودخان را ندهند. این بنای زیبا بالای روستای «رودخان» در فاصله‌ ۵۳ کیلومتری رشت، ۳۰ کیلومتری شهر زیبای فومن و ۴۵ کیلومتری ماسوله قرار گرفته است.

  ‌برای سفر به قلعه رودخان از مسیر آسفالت، باید از رشت به فومن بروید و از آنجا وارد جاده‌ فومن به قلعه رودخان شوید. از روستاهای گشت ، کردمحله ، گشت رودخان ، سیاه‌کش ، گوراب پس ، ملسکام و سعیدآباد عبور کرده و به روستای قلعه رودخان برسید.

  در طول مسیر و پیش از رسیدن به پله‌ها می‌توانید از بازار قلعه رودخان دیدن کنید. در این بازارغرفه‌های مختلفی وجود دارد که صنایع دستی، سوغاتی، غذاهای محلی، لواشک و آلوچه و چوب‌دستی‌های از جنس بامبو می‌فروشند.

  بعد از رسیدن به پله‌ها باید یک مسیر ۲ کیلومتری را پیاده‌روی کنید تا به بالای قلعه برسید.

  بهترین فصل سفر به قلعه رودخان چیست؟

  جاذبه‌های گردشگری در هر فصلی زیبایی خاص خودشان را دارند. قلعه رودخان هم از این قاعده مستثنی نیست.

  دیدن این قلعه در پاییز وقتی درختان لباس رنگارنگ بر تن کرده‌اند یا در فصل زمستان وقتی این دژ در میان برف خفته است برای هر طبیعت‌گردی وسوسه‌کننده است.

  ‌اما بهتر است بدانید که بهترین زمان سفر به قلعه رودخان نیمه‌ اول سال و به خصوص فصل بهار است.

  در این فصول میزان بازدید از قلعه رودخان به بیشترین حد خود می‌رسد. هوای معتدل این منطقه به ویژه در فصل بهار باعث می‌شود بسیاری این فصل را برای سفر به قلعه رودخان انتخاب کنند.

  قطعاً طبیعت زیبای این منطقه در فصل پاییز و زمستان هم حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. به خصوص در پاییز که برگ‌ریزان است و دید بهتری خواهید داشت.

  اما در نظر داشته باشید که در پاییز و زمستان به دلیل بارندگی، مسیر دسترسی گلی است و پله‌ها هم بسیار لغزنده هستند. ممکن است بعضی قسمت‌های مسیر قابل دسترسی نباشند و به مشکل بخورید.

  در نیمه‌ دوم سال به دلیل کوتاه شدن روز، ساعات کاری مجموعه کم می‌شود و بازدید از آن چندان لطفی ندارد.

  همچنین به علت اینکه تعداد بازدیدکننده‌ها کم می‌شود، خیلی از رستوران‌های محلی و غرفه‌های موجود در این منطقه فعالیت خود را تعطیل می‌کنند. در نتیجه برای اینکه بیشترین استفاده را از جذابیت‌های قلعه رودخان ببرید بهتر است در فصل مناسبی به آن سفر کنید.

   اگر قصد مسافرت به این شهر زیبا را دارید با سفرهای دورونزدیک همراه ما باشید تا دیدنی‌های این شهر را به شما معرفی نماییم.

  شرایط سفر و بازدید از دژ رودخان با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  به دلیل وجود پله‌های زیاد در مسیر دسترسی به قلعه، بازدید از آن برای سالمندان، کودکان و افرادی که دارای مشکلات جسمی هستند ممکن نیست.

  برای بازدید از قلعه‌ رودخان باید بلیت تهیه کنید. همچنین اگر با ماشین شخصی به این منطقه بروید باید هزینه‌ پارکینگ را هم پرداخت کنید.

  ساعت بازدید از مجموعه‌ قلعه رودخان از ۸ صبح تا ۵:۳۰ بعدازظهر است.

  ‌نکاتی که در بازدید از قلعه رودخان باید به آن‌ها توجه کنید

  از آنجا که این قلعه در ارتفاع بالایی قرار گرفته است و برای رسیدن به آن باید از پله‌های زیادی عبور کنید، سعی کنید حداقل وسایل را همراه خود ببرید. شاید کمی خوراکی، دوربین عکاسی، عصای کوهنوردی و پانچو برای روزهای بارانی تنها وسایلی باشند که شما لازم خواهید داشت.

  پیش از اینکه وارد مسیر شوید خوراکی مناسبی بخورید تا انرژی لازم را برای حدود یک ساعت و نیم پله‌نوردی داشته باشید.

  بهتر است برای بازدید از قلعه کفش مناسبی بپوشید تا در طول مسیر خسته نشوید.

  خرید چوب‌دستی‌های بامبو در ابتدای مسیر را به شما توصیه می‌کنیم. این چوب‌دستی‌ها به شما کمک می‌کنند تا در طول مسیر کمتر خسته شوید.

  قبل از شروع مسیر کمی پول نقد با خود داشته باشید تا اگر در طول مسیر برای تهیه‌ غذا یا بلیت، کارتخوان در دسترس نبود پول نقد کافی داشته باشید.

  هزینه های سفر و اقامت در قلعه رودخان چگونه است؟

  توجه داشته باشید که برای بازدید از قلعه رودخان باید یک روز کامل را اختصاص دهید. از فومن تا قلعه رودخان سی کیلومتر و از رشت تا قلعه رودخان هم پنجاه‌و‌سه کیلومتر راه است.

  اگر می‌خواهید با خیال راحت سفر کنید بهتر است محل اقامت خود را از قبل تعیین کنید. شما می‌توانید هم از اقامتگاه‌ های رشت و فومن و هم از اقامتگاه‌هایی که در اطراف قلعه رودخان ساخته شده‌اند و فاصله کمی تا آن دارند استفاده کنید.

   

  روستاي پلکاني ماسوله
   اگر تمایل دارید با سفری یکی دو روزه از زندگی پر مشغله شهری دور شوید و یک خانه تکانی اساسی در روحیه خود داشته باشید، سفر به ماسوله را از دست ندهید. ماسوله روستایی منحصر به فرد است که علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، به دلیل معماری و سبک زندگی مردم محلی نیز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. اگر تمایل دارید درباره این روستای زیبا و اقامتگاه‌های آن بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

  روستای ماسوله کجاست؟
  ماسوله در جنوب غربی گیلان و در فاصله ۶۰ متری از شهر رشت در میان جنگل‌های زیبای فومن قرار دارد. اگر تمایل دارید به این روستا سفر کنید و از تماشای زیبایی‌های آن لذت ببرید اصلا نگران نباشید؛ چراکه با استفاده از تابلوهای راهنما که در مسیر این روستای پلکانی قرار دارند به راحتی به این منطقه هدایت می‌شوید.
  این روستا در ۳۵ کیلومتری شهر فومن و ۲۰ کیلومتری شهر ماکلوان قرار گرفته و با شهرهای ماسال، زنجان، فومن و خلخال همسایه است. به دلیل قرارگیری ماسوله در میان جنگل انبوه، تنها راه سفر به ماسوله جاده‌ای از شهر فومن است. تنها کافیست از شهر رشت به سمت فومن بروید و در ۳۵ کیلومتری جاده، مسیر خود را به سمت روستا تغییر دهید. لازم به ذکر است که اگر در سفر به ماسوله از شهر تهران گذر می‌کنید، نیازی به رفتن به شهر رشت نیست و می‌توانید مسیر خود را پیش رسیدن به رشت، به سمت فومن تغییر دهید.
  روستای ماسوله در ارتفاع تقریبی ۱۰۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد. این مساله باعث می‌شود که بهترین فصول سفر به ماسوله تابستان و بهار باشد. چرا که درختان در سرسبزترین حالت خود قرار دارند و طبیعت آن کاملا جوان و بانشاط است. همچنین قرارگیری آن در میان کوه‌ها نیز باعث شده که هوای سرد کوهستانی آن در روزهای گرم سال، برای گردشگران کاملا مطبوع و دلپذیر باشد و صبح‌ها در میان مه غلیظی بیدار شوند.

  راهنمای سفر به ماسوله
  شهرت روستای ماسوله از هماهنگی‌های بصری محیط و تلفیق هنرمندانه‌اش با طبیعت ناشی می‌شود. تماشای خانه‌های روستایی که هریک بر سر دیگری بنا شده و شیب کوه را حفظ کرده‌اند، چشمان هر انسان هنردوست و زیباپسندی را نوازش خواهد کرد.
  روستای ماسوله در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت و امروزه آن را به عنوان میراث فرهنگی و طبیعی کشور می‌شناسند. این روستا به عنوان اولین شهر تاریخی زنده ایران به ثبت رسیده و سازمان میراث فرهنگی از آن به خوبی حفاظت و نگهداری می‌کند.
  چیزی که در نگاه اول برای گردشگران در ماسوله جذاب به نظر می‌رسد، محاصره روستا توسط کوه‌ها و جنگل‌های انبوه اطراف است که موجب ترسیم شدن چشم‌اندازهای زیبایی از طبیعت می‌شود. در کنار طبیعت زیبا و رویایی منطقه، خانه‌های جذاب ماسوله که هریک بر روی دیگری سوار شده‌اند نیز خالی از لطف نیست. ارتفاع روستا از اولین خانه در دامنه تا نزدیک‌ترین خانه به قله حدود ۱۲۰ متر است و سقف هریک حیاط خانه بالایی محسوب می‌شود.
  مردم محلی که در گذشته در این منطقه زندگی می‌کردند، به دلیل شرایط جغرافیایی و قرارگیری بر ارتفاعات کوهستان با محدودیت‌هایی از قبیل کمبود جا برای ساختن خانه مواجه بودند. مردم این مشکل را با ساختن خانه‌های پلکانی و بر فراز یکدیگر حل کردند. این نوع معماری زیبایی بیشتری نیز به این منطقه داده است. تمامی خانه‌ها و اقامتگاه های بوم گردی ماسوله از مصالح موجود در همین منطقه مانند خشت، سنگ و چوب ساخته شد‌ه‌اند.
  در حال حاضر تعدادی از مردم محلی هنوز هم در خانه‌های خود زندگی می‌کنند و با خوشرویی از مسافرینی که برای دیدن روستا سفر کرده‌اند استقبال می‌نمایند. بسیاری از خانه‌ها نیز به محلی جهت اقامت در ماسوله گیلان تبدیل شده تا دیگران نیز بتوانند زندگی در دل کوه را تجربه کنند.

  تاریخچه ماسوله رشت
  تاسیس کتابخانه‌ای عمومی با بیش از هزار جلد کتاب خطی نمایانگر تاریخ غنی این شهر است. براساس گفته برخی از کارشناسان قدمت این شهر تاریخی به قرن سوم هجری قمری بازمی‌گردد. در آن زمان یکی از یاران آقا سیدجمال الدین اشرف به نام “عون بن محمد بن علی” به این منطقه پناه آورد و به دلیل جراحت زیادی که داشت پیش از مرگ از چوپانی خواست تا او را در همین منطقه به خاک بسپارد. مزار سیدجمال الدین به تدریج مورد توجه یاران او قرار گرفت و در گذر زمان شهر ماسوله پدیدار شد.
  برخی دیگر از کارشناسان نیز تاریخچه پیدایش این شهر تاریخی را به دو تن از شاگردان سالوک معلم به نام‌های “عین علی” و “زین علی” نسبت می‌دهند که تلاش می‌کردند مردم خطه شمالی ایران را به دین مبین اسلام دعوت کنند. با استقبال گسترده مردم این دو نفر در این منطقه ماندگار شدند و مزارهای‌شان به زیارتگاهی برای مردم منطقه مبدل شد. پس از آن روستای‌ ماسوله گیلان به تدریج به وجود آمد.
  این شهر در گذشته دارای موقعیت استراتژیک مهمی بوده و با قوای روس‌ها و فرقه دموکرات آذربایجان به مقابله پرداخته است. از آنجا که کوه‌های اطراف آن دارای معادن آهن، سرب و روی هستند این شهردر زمان فتحعلی شاه تحت مالکیت ارتش قرار گرفت و اهالی آن به تولید گلوله برای کشور مشغول شدند.

  جاهای دیدنی ماسوله
  با سفر به این شهر زیبا می‌توانید جاهای بکر و معرکه‌ای را از نزدیک ببینید. در ماسوله کوهستان، ییلاق، جنگل و موزه‌های تاریخی قرار گرفته که بازدید از آنها حال و هوای‌تان را عوض می‌کند. اکنون بیایید تا به اتفاق هم با جاهای دیدنی ماسوله بیشتر آشنا شویم:
  آبشار کوشم: این آبشار در ارتفاعات این منطقه و انتهای دره جنگلی ماسوله واقع شده است. کوشم را به عنوان بلندترین آبشار در ماسوله می‌شناسند که حدود ۳۰ متر ارتفاع دارد. برای رسیدن به این آبشار باید حدود یک ساعت کوهنوردی کنید. مسیر دسترسی به آبشار کوشم بسیار زیباست.
  آبشار خرم بو: از دیگر آبشارهای این منطقه می‌توان به آبشار خرم بو اشاره کرد. این آبشار جزو زیباترین آبشارهای این منطقه محسوب می‌شود که کمتر کسی آن را می‌شناسد. برای دسترسی به این آبشار ابتدا باید به بازار ماسوله بروید. سپس از آنجا باید حدود دو کیلومتر در کوهستان‌های ماسوله کوهنوردی کنید. پیشنهاد می‌شود به همراه راهنماهای محلی به آبشار خرم بو بروید.
  پارک جنگلی: پارک جنگلی ماسوله جزو بزرگ‌ترین پارک جنگلی‌های این منطقه محسوب می‌شود که در ۳۵ کیلومتری غرب فومن قرار دارد. در این پارک گونه‌های گیاهی مختلفی همچون راش، ممرز، توسکا و گیاهان دارویی دیده می‌شود. علاوه‌براین امکانات رفاهی پارک بسیار مناسب است و خیلی از گردشگران را به سوی خودش می‌کشاند.
  قلعه شاه معلم: قلعه شاه معلم یا ماسوله داغی در شمال غرب این ییلاق قرار گرفته که آن را به عنوان دومین قلعه بلند در استان گیلان می‌شناسند. مسیر دسترسی به این قلعه کوهنوردی سختی دارد. برای رفتن به آن می‌توانید از کوهنوردهای حرفه‌ای کمک بگیرید.
  موزه مردم شناسی: این موزه در ورودی شهر قرار گرفته است. در موزه مردم شناسی می‌توانید مجموعه‌ای از آثار فرهنگی، اسناد و ابزار تاریخی مربوط به چندین سال پیش را از نزدیک تماشا کنید. اگر عاشق تاریخ و تاریخ‌گردی هستید، رفتن به این موزه را اصلا از دست ندهید.
  آبشار لار چشمه: آبشار لار چشمه در نزدیکی روستای ماسوله قرار گرفته که طبیعتی فوق‌العاده بکر دارد. ارتفاع این آبشار حدود ۶ متر است و خیلی از گردشگران را به سمت خودش جذب می‌کند. در اطراف این آبشار امکانات رفاهی همچون قهوه‌خانه برای گردشگران هم وجود دارد.
  غار بوزخانه: این غار که در ضلع شمال غربی شهر قرار دارد، به زبان محلی به غار یخکون معروف است. وجه تسمیه این غار به استفاده از یخ‌های موجود در آن برای آشامیدن توسط مردم محلی بازمی‌گردد. غار بوزخانه دارای دو ورودی است که ورودی دوم آن در ارتقاع ۲هزار و ۵۲۵ متری قرار دارد و برای رفت‌وآمد گردشگران مناسب‌تر است. حوضچه آب سردی که در غار یخدون قرار گرفته آبی گوارا و دلچسب دارد.
  از دیگر جاهای دیدنی ماسوله می‌توان به ییلاق آندره، ییلاق للندیز، آبشار ماسوله رودخان، ییلاق کوربار، موزه‌های ماسوله، چشمه آب معدنی و بازار ماسوله اشاره کرد.

  بهترین فصل سفر به ماسوله گیلان
  همانطور که گفتیم این شهر حدود یک هزار و ۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. ارتفاع نسبتا زیاد از سطح دریا باعث شده تا هوای این منطقه در پاییز و زمستان سرد باشد. بنابراین اگر تمایلی به مسافرت به مناطق سرد ندارید؛ فصول سرد را برای بازدید از ماسوله انتخاب نکنید.
  بهار و تابستان در این منطقه بسیار دلپذیر است و اثری از گرمای شدید در آن یافت نمی‌شود. بنابراین بهترین فصل سفر به ماسوله گیلان را می‌توان اواخر بهار و تابستان در نظر گرفت؛ در این زمان طبیعت زیباترین چهره خود را دارد و خبری از گرمای تابستان نیز نیست و افرادی که در این زمان به ماسوله سفر کردند اعتقاد دارند ماسوله بهترین جای شمال برای مسافرت در این فصل‌هاست.
  اقامت در ماسوله گیلان
  از آن جایی که سفر به روستای ماسوله و تماشای خانه‌ها و طبیعت زیبای‌ آن برای هیچ فرد عاشق طبیعتی سیرایی ندارد، توصیه می‌کنیم که چند روزی را در بهترین هتل های ماسوله بگذرانید. اما اگر از زندگی روستایی و سادگی و صفای محیط آن نیز لذت می‌برید، اقامتگاه های بوم گردی ماسوله که در ارتفاعات کوه واقع شده‌اند گزینه‌های مناسبی برای شما هستند. مطمئنا تجربه بیدار شدن در خانه‌های محلی روستایی و مواجه شدن با انبوهی از مه که خانه را در بر گرفته، تجربه‌ای جذاب و جدید برای شماست که از آن استقبال خواهید کرد.
  هیچ گردشگر طبیعت دوستی به اقامت در روستایی پلکانی با خانه‌هایی که ایوان و پنجره‌های چوبی دارند دست رد نمی‌زند. اکثر ساکنین خوش‌ذوق روستا، ایوان خانه‌های خود را با گل‌های رنگارنگ شمعدانی مزین کرده‌اند و محیط تمام روستا با بوی گل و جنگل عطرآگین شده‌ است.
  به‌علاوه بهترین هتل های ماسوله ساخته شدند تا گردشگران بیشتری بتوانند در این منطقه اقامت کند و از زیبایی‌های طبیعت بهره ببرند. اگر شما نیز تصمیم سفر به ماسوله دارید اما هیچ اطلاعی از هتل‌ها و اقامتگاه های بوم گردی ماسوله در اختیارتان نیست، اصلا نگران نباشید چرا که می‌خواهیم بهترین آنها رابه شما معرفی کنیم.

  بهترین هتل های ماسوله
  بهترین هتل های ماسوله در فاصله نزدیکی از روستا بنا شده‌اند و به دلیل نزدیکی به جنگل وشالیزارها، دارای مناظر طبیعی بسیار زیبایی هستند. شما می‌توانید هریک از این هتل‌ها را که دوست دارید به صورت آنلاین رزرو کنید و از اقامت در آن لذت ببرید.
  1.هتل آرام: این هتل سه ستاره در حد فاصل شهر فومن و ماسوله قرار گرفته و اتاق‌های آن به دلیل قرارگیری در جوار جنگل سردار و شالیزارهای اطراف، چشم‌اندازهای خوبی دارد. بر اساس نظرات و امتیازات کاربران به این هتل به نظر می‌رسد که امکانات هتل کافی است و در نهایت پاکیزگی و نظم اداره می‌شود. هتل آرام ماسوله دارای ۲۰ اتاق در ۴ طبقه است و به دلیل قرارگرفتن در خارج از شهر، سکوت آرامش‌ بخشی را در مدت زمان اقامت خود خواهید داشت.
  2.هتل نوید: اگر تمایل دارید در قلب ماسوله اقامت کنید و از ارتفاعات بالای کوه روستا را تماشا کنید، هتل آپارتمان نوید انتخاب بسیار خوبی برای شماست. این هتل در طبقه دوم بازارها قرار گرفته است که سبک معماری خانه‌های روستا را حفظ کرده وکاملا از نظر ظاهری با آنها مشابهت دارد.
  3.هتل سنتی نمازی (فریدون): این هتل یکی از بهترین هتل های ماسوله است که به صورت سوئیت یک یا دو خوابه ارائه می‌شود و به دلیل مجهز بودن هتل به یخچال، آشپزخانه، سرویس بهداشتی اختصاصی و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مورد استقبال مسافرین قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که سوئیت‌های طبقه بالا به دلیل داشتن مناظر زیباتری از طبیعت، قیمت‌های بالاتری دارند.
  4. هتل آریا: این هتل دو ستاره در ۳ کیلومتری این شهر تاریخی قرار دارد و به دلیل مناظر جذاب، مجاورت با رودخانه خروشان و نواخته شدن موسیقی محلی در هتل مشهور است.
  5. هتل مهران: اگرچه این هتل تنها یک ستاره دارد اما به علت قرار داشتن در مرکز این شهر تاریخی دارای مزیت‌های بسیاری نسبت به دیگر هتل‌هاست. اقامت در این هتل می‌تواند تجربه زندگی در شهری قدیمی را برای شما رقم بزند. رستوران این هتل نیز جزو یکی از بهترین رستوران‌های این منطقه است و خیال شما را از بابت خوردن غذاهای محلی خوشمزه و با کیفیت راحت خواهد کرد. هتل مهران که در سمت بازار محلی قرار دارد، می‌تواند تجربه بیدار شدن در میان ابرهای آمیخته با درختان کوهستانی را برای شما به همراه داشته باشد.
  اقامتگاه های بوم گردی ماسوله
  اگر دوست دارید در اتاقی اقامت کنید که دارای حیاط بر روی سقف خانه بالایی باشد، بهتر است اقامتگاه های بوم گردی ماسوله را انتخاب کنید. این اقامتگاه‌ها اگرچه تمامی امکانات موجود در هتل‌ها را ندارند، اما به دلیل قیمت پایین‌تر و مناظر عالی و داشتن امکانات اولیه توانسته‌اند درصد بالایی از رضایت مسافرین خود را کسب نمایند. بهترین اقامتگاه های بوم گردی ماسوله عبارتند از:
  •    اقامتگاه بوم گردی خانه بر محمودی
  •    مجتمع اقامتی فانوس ماسوله
  •    اقامتگاه روستایی پارادایس
  •    اقامتگاه روستایی ناز آینه
  •    اقامتگاه بوم گردی سوتکا
  •    اقامتگاه بوم گردی شهاب
  •    اقامتگاه بوم گردی زرین دشت
  علاوه‌بر این شما می‌توانید با اجاره ویلا شمال اقامتی راحت و دلپذیر را تجربه کنید. شهر ماسوله رشت به عنوان یک شهر توریستی، دارای طبیعی است که عاشقان طبیعت را در هر فصلی به سوی خویش می‌کشاند چرا که تغییر فصل زیبایی‌های جدیدی را برای این شهر رقم می‌زند و آن را بیش از پیش تماشایی می‌کند. اکنون که قصد سفر به استان گیلان را دارید بد نیست سری هم به ییلاق سوباتان یکی از زیباترین ییلاقات خطه شمال بزنید.
  سفر به ماسوله، سفر به دل طبیعت بکری است که ساکنین آن هنرمندانه با ساختن خانه‌های پلکانی از مصالح موجود در محیط، از خراب شدن آن جلوگیری کرده‌اند.

  برای مشاهده تورهای داخلی روی این لینک کلیک کنید.

  نحوه خرید تور ماسوله و قلعه روخان  

  برای راهنمایی بیشتر و خرید آنلاین یا حضوری در آژانس با کارشناسان ما در تماس باشید: 02166567643-02166567644

  تورماسوله ، تورقلعه رودخان ، تور شاد شمال ، تورشادشمال ، تورشمال شاد ، تورشمال ارزان ، تور ارزان شمال ، تورماسوله شاد ، تورقلعه رودخان شاد ، تور ارزان ماسوله ، تور ارزان قلعه رودخان ، تور یکروزه شمال ، تور دو روزه شمال ، تور چند روزه شمال ، تورهای شمال ، بهترین تورهای شمال ، بهترین تورهای داخلی ، تور یکروزه شمال ، تور ماسوله ، تور گیلان ، تور سراوان ، تور مرداب سراوان ، تور شاد شمال ، تخفیف تور ماسال ، تور ماسال شاد ، تور مرداب سراوان ، تور فومن ، تور رودبار ، تور منجیل ، ماسوله گردی ، تور جنگل سراوان ، تور گیلانگردی ، تور ماسوله یکروزه ، تور ماسوله دو روزه ، تور یکروزه شمال ، تور دو روزه شمال ، تور چند روزه شمال ، تورهای شمال ، بهترین تورهای شمال ، بهترین تورهای داخلی ، تور شمال ، تور ماسوله ، تور یکروزه شمال ، تور دو روزه شمال ، تور قلعه رودخان ، تور گیلان ، تور مازندران ، تخفیف تور شمال ، تور شاد شمال ، تور شمال گروهی ، تخفیف تور گروهی ، شمالگردی ، طبیعتگردی شمال ، یهترین تور داخلی شمال ، تور شمال ارزان

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  66567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  تور قلعه رودخان | ویژه تابستان{ تابستان 1403 }

  قلعه رودخان
  تخفیف 10 %
  936,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور 3/5 روزه شیراز {1403}

  شیراز
  تخفیف 15 %
  5,185,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور جنگل ابر | تور جنگل ابر { تابستان 1403 }

  شاهرود
  تخفیف 10 %
  2,880,000 تومان