تور یکروزه مرداب سراوان و ساحل گیسوم { بهار 1403 } :

تور یکروزه شمال { بهار 1403 } تور مرداب سراوان + ساحل گیسوم { بهار 1403 } تور ارزان مرداب سراوان ، تورسراوان ، تور یکروزه شمال ، تور دو روزه شمال

پرداخت شما (تومان) :
892,500 تومان
15 %
تخفیف
1,050,000 تومان 157,500 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  مرداب سراوان

  شرایط استفاده

  ایام معمول هر جمعه ساعت 3 بامداد

  جهت مشاهده تاریخها و رزرو تاریخ خود وارد قسمت مشاهده و خرید شوید.

  در صورت موجود نبودن تاریخها حتما قبل از رزرو جهت تاریخ و ظرفیت با آژانس تماس گرفته شود.

  محل و ساعت و اطلاعات دقیق حرکت از طریق شماره مسافر ثبت نام کننده شب قبل از حرکت ارسال خواهد شد.

  خریدار محترم لطفاً پس از ثبت خرید جهت اعلام مشخصات خود و هماهنگی های لازم تماس گرفته شود.

   شماره دفتر آژانس سفرهای دور و نزدیک 66567643-66567644  

  توجه فرمایید : حتما پس از ثبت نام مشخصات کامل مسافرین شامل:

  اسم و فامیل،کد ملی،تاریخ تولد کامل ،نام تور و تاریخ انتخاب شده خود را به شمارهای تلگرام و واتساپ 09054480389-09054480390 ارسال نموده تا ثبت نام کامل و تایید شود درغیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده آژانس نمیباشد.

  ضمنا اطلاع رسانی و برنامه سفر از طریق همان شماره چند ساعت قبل از حرکت

  برای ثبت نام کننده ارسال میگردد.

   

  ویژگی‌ها

  تور یکروزه مرداب سراوان

  بازدید یکروزه مرداب سراوان

  بازدید از روستای پلکانی ماسوله

  هوایی پاک و مناسب جهت استراحت و عکاسی

  خرید سوغات ، توقف در شیرینی فروشی سنتی فومن و فروشگاه زیتون و کلوچه

  وسیله نقلیه توریستی 

  پذیرایی یک وعده صبحانه

   نهار در رستوران برعهده مسافر

  پذیرایی عصرانه

  کلیه ورودیها و هزینه ترانسفر محلی (نیسان یا مینی بوس)برعهده مسافر می باشد

  بیمه حوادث گروهی مسافران  و همراهی لیدر مجرب و حرفه ای

  خرید و رزرو مسافر از سایت به منزله مطالعه شرایط و قبول آنها میباشد.

   

   

  توضیحات

  تور مرداب سبز سراوان با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  خیلی از افرادی که به شمال کشور سفر کرده‌اند، شاید هیج آشنایی با مرداب سراوان رشت نداشته باشند. این منطقه را می‌توان در لیست بهترین جاذبه‌های طبیعی استان گیلان جای داد. حال و هوای این مرداب و جنگل بسیار خوش است. قدم زدن در هوای خوب سراوان در یکی از روزهای فصل بهار فوق‌العاده لذت‌بخش است. با ورود به جنگل زیبای سراوان فضای بسیار جالب و متفاوتی را تجربه خواهید کرد.
  جنگل سراوان یکی از قدیمی ترین عرصه های جنگلی ایران بشمار می آید. سراوان یکی از جنگل‌های مشهوری است که در مسیر رشت به سمت تهران واقع شده است. این منطقه از توابع بخش سنگر شهر رشت است.

  مرداب سراوان
  مرداب‌ها در واقع مناطقی هستند مملو از آب ساکن یا نیمه ساکن که عمق کمی دارند. مرداب‌ها با توجه به وجود موانع طبیعی که مقابل آب‌ها وجود دارد و راه آب را کند می‌کند یا آن را در یک جا ساکن می‌کند، ایجاد می‌شوند. همه مرداب‌ها به دلیل شرایط خاص طبیعی، از پوشش‌های جانوری و گیاهی ویژه‌ای برخوردار هستند و آب آن‌ها میزان اکسیژن پایینی دارد. با توجه به این موضوع معمولا جانورانی هستند که با این مقدار اکسیژن سازگاری داشته باشند و در داخل مرداب دوام بیاورند. برخی دیگر از جانوران نیز در سطح و برخی دیگر بالاتر از سطح آب، مشغول زندگی هستند.
  اگر به این مرداب رفته باشید می‌دانید که درون آن پر از قورباغه و بچه قورباغه است که اغلب آن‌ها در حال جست و خیز هستند. یکی دیگر از حیوانات ساکن در مرداب سراوان، لاک‌پشت‌ها هستند.

  پوشش جانوری مرداب سراوان
  با توجه به شرایط ویژه مرداب ها، معمولا جانورانی در آن زندگی می کنند که با اکسیژن کم آب سازگاری داشته باشند و در داخل مرداب دوام بیاورند. برخی دیگر از جانوران نیز در سطح و برخی دیگر بالاتر از سطح آب، مشغول زندگی هستند.
  اگر به این مرداب رفته باشید می‌دانید که درون آن پر از قورباغه و بچه قورباغه است که اغلب آن‌ها در حال جست و خیز هستند. یکی دیگر از حیوانات ساکن در مرداب سراوان، لاک‌پشت‌ها هستند. علاوه بر این، پرندگان بسیاری نیز در سراسر این جنگل و اطراف مرداب زندگی می کنند. از جمله می توان به دارکوب، قرقاول، جغد جنگلی و کبک اشاره کرد. همچنین جانورانی مانند خرگوش و راسو نیز در اطراف این مرداب دیده شده اند.
  پوشش گیاهی مرداب سراوان
  پوشش گیاهی جنگل و مرداب سراوان را می توان به دو دسته تقسیم کرد: اول درختان و گیاهان خودرویی که از دیرباز در این مکان رشد کرده اند؛ مانند: توسکا، بیدمشک، بلوط، بید، ممرز، بیدمشک، آلوچه جنگلی، سفید پت و انجیلی. دسته دوم گیاهان و درختانی که توسط انسان ها در این مکان کاشته شده اند؛ مثل کاج سیلوستریس، سرو نقره ای و تدکا.
  فضای فوق‌العاده مرداب سراوان
  مرداب سراوان در پارک جنگلی سراوان قرار گرفته است. این پارک بخشی از جنگل های ۵ هزار هکتاری سراوان است. این جنگل ها از قدیمی ترین جنگل های ایران محسوب می شوند. هوای آن در بهار و تابستان بسیار مطبوع است و رطوبت کمی دارد. در ساعت های اولیه صبح مه آلود و بسیار زیباست. درختانی مانند توسکا، بیدمشک، بلوط و .. به صورت خودرو در این جنگل روییده است. گونه های دیگری مانند کاج و سرو نقره ای نیز کاشته شده اند. حیواناتی مثل خرگوش، راسو، کبک، دارکوب و… نیز در دل این جنگ زندگی می کنند.
  زمانی که به پارک جنگلی سراوان وارد می‌شوید، در همان شروع راه در سمت چپ خود می‌توانید از محوطه بسیار زیبای سبز رنگ دیدن فرمایید. شاید با نگاه اول فکر کنید که این محوطه یک زمین فوتبال است که در مقابل شما قرار گرفته است. اما پس از اینکه دقت بیشتری کنید، متوجه خواهید شد که این محوطه در واقع همان مرداب سراوان است. همین که مرداب زیبای سراوان، از برگ پوشیده شده است، یعنی فضای بسیار زیبایی و فوق‌العاده‌ای دارد. با توجه به این مسأله، در کمتر مکانی می‌توان آب مرداب را به شکل مستقیم تماشا کرد. و اما در سمت راست خود می‌توانید از پل چوبی زیبایی که وجود دارد، دیدن کنید. به طور کلی عکس‌برداری در این منطقه و مناظری که در آن وجود دارد، می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. در نزدیکی این پارک، روستایی به همین نام نیز وجود دارد. روستای سراوان مملو از شالیزارهای سرسبز، درختان سربه فلک کشیده و رودخانه های خروشان است. بازدید از این روستا خالی از لطف نیست.

  اگر قصد مسافرت به این شهر زیبا را دارید با سفرهای دورونزدیک همراه ما باشید تا دیدنی‌های این شهر را به شما معرفی نماییم.

  قایق‌سواری در مرداب سراوان
  این روزها هر نقطه‌ای از ایران که دریاچه و یا استخری داشته باشد، به احتمال بسیار زیاد از قایق‌های تفریحی و گردشگری نیز برخوردار خواهد بود. اما قایق‌سواری در مرداب لذت خاص خود را دارد. به این علت که باعث خواهد شد شما طبیعت بکر مرداب، سطح سبز آب و حیوانات موجود در آن را از نزدیک تماشا کنید و لذت ببرید. فرض کنید در یک مرداب فوق‌العاده زیبا با قایق در حال حرکت هستید و همزمان به صدای آب و جنگل هم گوش می‌کنید، تصور این موضوع هم بسیار عالی است. اگر در جهت شرق این پارک حرکت کنید به رودخانه های خروشان سفیدرود و سیاهرود می رسید که استراحت و پیک نیک در کنار آن لذت بخش است.

  چه زمانی به مرداب سراوان سفر کنیم؟
  برای اینکه به مرداب سراوان سفر کنید، بهتر است که این کار را در فصول بهار، پاییز و تابستان انجام دهید. به طور معمول در این فصول می‌توانید کلیه زیبایی‌های این طبیعت فوق‌العاده را تماشا کنید. برای مثال در اوایل فصل پاییز برخی از قسمت‌های این مرداب به رنگ سبز و برخی دیگر به رنگ زرد می‌باشد. در این زمان می توانید طیف هایی بینظیر از رنگ های پاییزی را ببینید. در فصل بهار هم آب و هوای این منطقه بسیار خوب است. در تابستان هم که علاوه بر آب و هوای خوب، می‌توانید همه جذابیت‌های این مرداب را به تماشا بنشینید.
  در فصل بارش، این مرداب تقریباً همیشه مرطوب و بارانی است و هوای بسیار مطبوعی دارد.
  این مرداب در فصل زمستان هم زیبایی های خاص خود را دارد. اگر به فصل زمستان و بارش برف علاقه دارید، می‌توانید در این فصل به این مرداب زیبا سفر کنید و از طبیعت متفاوت فصول سرد سال در این منطقه لذت ببرید. اکثر قسمت‌های این مرداب با برف پوشیده می شود. در ضمن دمای هوا سراوان در فصل زمستان بسیار پایین می‌باشد. با همراه داشتن یک دوربین عکاسی می توانید صحنه های زیبایی را در این سفر ثبت کنید.
  امکانات خوب در جنگل سراوان
  شما می‌توانید بدون هیچ استرسی از بابت امکانات رفاهی در جنگل سراوان مستقر شوید و از سفر خود لذت ببرید. کنار مرداب این جنگل زیبا و در قسمت‌های اولیه جنگل سراوان می‌توانید از میز، نیمکت، سرویس‌های بهداشتی، کباب پز، آلاچیق و سایر موارد از این دست استفاده کنید. جالب است بدانید که به غیر از قایق، امکانات تفریحی دیگری مانند موتور چهار چرخ و پینت بال نیز وجود دارد که هر کدام از آن‌‌ها از لذت‌های خاص خود برخوردار است. جالب است بدانید که پینت بال جنگل سراوان به عنوان نخستین پینت بال جنگلی ایران شناخته می‌شود و با مساحت ۱۲۰۰ متر مربع از کلیه تجهیزات حرفه‌ای مربوط به این بازی برخوردار است. با موتور چهارچرخ هم می توانید در این جنگل گردش کنید.
  موزه میراث روستایی سراوان
  موزه میراث روستایی گیلان در پارک جنگلی سراوان و در نزدیکی مرداب قرار گرفته است. این موزه در فضایی به مساحت ۲۶۰ هکتار یک روستا با خانه های روستایی را به تصویر کشیده است. بازدیدکنندگان از این موزه با فرهنگ و رسوم، آداب زندگی روستایی و صنایع دستی آنها از نزدیک آشنا می شوند. در کنار این موزه غرفه هایی برای فروش صنایع دستی و محصولات روستایی برپا شده است که امکان خرید از آن ها نیز وجود دارد. مکان هایی نیز برای فروش غذاهای سنتی گیلان نیز در مجاورت این موزه وجود دارند. جشن ها و آیین های ویژه ای به مناسبت های مختلف در این موزه برنامه ریزی و اجرا می شوند.


  مسیرهای دسترسی به مرداب سراوان
  اگر قصد دارید با حضور در این منطقه تنها از مرداب سراوان بازدید کنید، می‌توانید از صبح تا ظهر را در این منطقه سپری کنید. اما چنانچه می‌خواهید یک پیک نیک در جنگل سراوان راه بیاندازید، باید بدانید که امکانات لازم برای این کار به طور کامل فراهم است. شما می‌توانید جاده جنگلی کنار این مرداب را با ماشین خود طی کنید. با رفتن به مرداب و جنگل سراوان می‌توانید از شلوغی‌ و ترافیک‌های شهر دوری کنید. جاده های پارک جنگلی سراوان در سرتاسر آن کشیده شده اند و می توانید با وسیله نقلیه شخصی در این پارک بگردید.
  برای اینکه به مرداب زیبای سراوان برسید، مسیر بسیار ساده و راحتی دارید و آدرس این مرداب به شرح زیر است.
  •    نشانی: گیلان، کیلومتر ۱۷ جاده رشت به تهران، غرب جاده

  روستای سراوان
  اگر هنگام بازدید از جنگل و مرداب سراوان زمان بیشتری داشتید، پیشنهاد می کنیم سری هم به روستای سراوان در نزدیکی این جنگل بزنید. این روستا هم بسیار زیبا و مملو از شالیزارهای متراکم است. در این روستا یک کاروانسرای قدیمی با قدمت ۵۰۰ ساله به نام کاروانسرای لات یا شاه عباسی هم وجود دارد.

  سخن پایانی
  همانطور که در این مطلب مشاهده کردید، مرداب سراوان یکی از جاذبه‌های بکر طبیعی استان گیلان در دل جنگل سرسبز سراوان و در مسیر رشت به تهران است. قرار گرفتن مرداب در این مسیر باعث می‌شود که بتوانید از فرصت استفاده کرده و اکثر مسافران در مسیر بازگشت از استان گیلان به سمت استان‌های مرکزی ایران، سری هم به این مرداب زیبا می‌زنند و لذت سفر خود را تکمیل می‌کنند. وجود امکانات تفریحی و رفاهی کافی در این مکان دلیل دیگری برای بازدید از آن می باشد.

  برای مشاهده تورهای داخلی روی این لینک کلیک کنید.

  نحوه خرید تور مرداب سراوان  

  برای راهنمایی بیشتر و خرید آنلاین یا حضوری در آژانس با کارشناسان ما در تماس باشید: 02166567643-02166567644

  تورمرداب سراوان ، تور مرداب سراوان شاد ، تور مرداب سراوان ارزان ، تورشادمرداب سراوان ، تور ارزان مرداب سراوان ، تورسراوان ، تور یکروزه شمال ، تور دو روزه شمال ، تور چند روزه شمال ، تورهای شمال ، بهترین تورهای شمال ، بهترین تورهای داخلی ، تور یکروزه شمال ، تور ماسوله ، تور گیلان ، تور سراوان ، تور مرداب سراوان ، تور شاد شمال ، تخفیف تور ماسال ، تور ماسال شاد ، تور مرداب سراوان ، تور فومن ، تور رودبار ، تور منجیل ، ماسوله گردی ، تور جنگل سراوان ، تور گیلانگردی ، تور ماسوله یکروزه ، تور ماسوله دو روزه ، تورشاد ، توریکروزه ، آژانس مسافرتی ، تور ، تورارزان ، تورطبیعت گردی ، تورماسوله ، توریکروزه ماسوله ، تور شاد ماسوله


   

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  66567643-66567644
  09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  تور رفتینگ سامان زاینده رود 1403

  اصفهان
  تخفیف 10 %
  2,385,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور قلعه رودخان | ویژه نوروز و بهار 1403

  قلعه رودخان
  تخفیف 10 %
  936,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور 3/5 روزه شیراز {بهار 1403}

  شیراز
  تخفیف 15 %
  5,185,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور رامسر | جواهردشت | لاهیجان | سماسوس

  رامسر
  تخفیف 10 %
  2,835,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور طبیعتگردی یکروزه تنگه دار نوشهر

  نوشهر
  تخفیف 10 %
  945,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  دریاچه الیمالات و ساحل محمودآباد

  آمل
  تخفیف 15 %
  892,500 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور جنگل ابر | تور جنگل ابر 1403

  شاهرود
  تخفیف 10 %
  2,880,000 تومان