تور گلابگیری کاشان نیاسر | قمصر {بهار 1403} :

تور یکروزه جشنواره گلابگیری کاشان و نیاسر تور گلابگیری کاشان از تهران و قم {بهار 1403} بهترین قیمت تور گلابگیری {بهار 1403} تور یکروزه نیاسر شاد ، تور کاشان شاد ، تور کاشان ارزان ، تور گلابگیری{بهار 1403}

پرداخت شما (تومان) :
820,250 تومان
15 %
تخفیف
965,000 تومان 144,750 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  نیاسر کاشان

  شرایط استفاده

  جهت مشاهده تاریخها و رزرو تاریخ خود وارد قسمت مشاهده و خرید شوید.

  خریداران محترم لطفاً پس از ثبت خرید جهت اعلام مشخصات خود و هماهنگی های لازم تماس گرفته شود.

  66567643-66567644   شماره دفتر آژانس سفرهای دور و نزدیک

  توجه فرمایید : حتما پس از ثبت نام مشخصات کامل مسافرین شامل:

  اسم و فامیل،کد ملی،تاریخ تولد کامل ،نام تور و تاریخ انتخاب شده خود را به شمارهای

  تلگرام و واتساپ 09054480389-09054480390 ارسال نموده تا ثبت نام کامل و تایید

  شود درغیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده آژانس نمیباشد.

  ضمنا اطلاع رسانی و برنامه سفر از طریق همان شماره چند ساعت قبل از حرکت

  برای ثبت نام کننده ارسال میگردد.

  ویژگی‌ها

  بازدید از کارگاه و مراسم گلابگیری نیاسر یا قمصر کاشان

  وسیله نقلیه توریستی در اختیار با توجه به تعداد مسافرین

  پذیرایی یک وعده صبحانه و یک عصرانه

  ناهار در رستوران برعهده مسافر

  کلیه ورودیها و هزینه ترانسفر محلی (نیسان یا مینی بوس)برعهده مسافر می باشد

  بیمه حوادث گروهی مسافران  و همراهی لیدر مجرب و حرفه ای

  خرید و رزرو مسافر از سایت به منزله مطالعه شرایط و قبول آنها میباشد.

  جهت اطلاع از تاریخهای برگزاری حتما قبل از رزرو با دفتر آژانس سفرهای دور و نزدیک هماهنگ نمایید.

   

   

  توضیحات

  تور گلابگیری نیاسر کاشان اردیبشهت 1403با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  تور گلاب گیری کاشان هر ساله در فصل بهار اجرا می شود.
  فصل بهار هر سال حال و هوای کاشان متفاوت می شود،رنگ و بوی گلاب و گلابگیری می دهد،از همه ایران و جهان به کاشان می آیند تا مراسم سنتی گلابگیری را ببینند،گلاب قمصر معروفیت جهانی دارد و در همه جای دنیا مشهور است و خانه خدا هم با گلاب قمصر شستشو داده می شود. در ایام گلابگیری که از ۲۰ فروردین هر سال آغاز می شود و تا آخر اردیبهشت ادامه دارد و به مدت ۴۰ روز برقرار است،تورهای یک روزه گلابگیری برگزار می نماید، این تورها به صورت یک روزه از صبح تا شب برگزار می شود و از مبداء تهران و یا سایر شهرها می تواند باشد و در صورت تمایل می توانید در تورکاشان دو روزه ثبت نام و اقامت هم داشته باشید، اما تور یک روزه از ۵ صبح تا ۹ شب است و در چند حالت اجرا می شود.

  کاشان کجاست؟
  کاشان یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای ایران است که در استان اصفهان واقع شده است. این شهر که بعد از خود شهر اصفهان، پر جمعیت‌ترین شهر استان است، همواره از مقاصد توریست‌های داخلی و خارجی بوده است. کاشان قدمتی در حدود 7 هزار سال دارد و از اولین مراکز سکونت دسته جمعی انسان‌ها بر روی کره‌ی زمین به شمار می‌رود. این شهر کویری ایران دارای 304487 نفر جمعیت است که غالب آن‌ها مسلمان و شیعه بوده و به لهجه‌ی کاشانی که شاخه‌ای از زبان فارسی است صحبت می‌نمایند. دارالمومنین ایران علاوه بر آثار تاریخی، به خاطر فرش‌های نفیس و گل و گلابش نیز در سطح جهان شهرت دارد. همه‌ی این عوامل سبب شده که تورهای گروهی سفر به کاشان یکی از محبوب‌ترین تورها در میان گردشگران باشد و افراد زیادی تمایل دارند از طریق این تورها لحظات شاد و خاطره انگیزی را در این شهر تاریخی سپری کنند.

  تاریخچه گلاب و گلاب گیری در ایران:

  ایران سرزمین و زادگاه گل محمدی است. کشت این گل در کاشان سابقه چند هزار ساله دارد و به جاهای دیگر دنیا نیز منتقل شده است. کشف لوح باستانی گل سرخ در سیلک کاشان، اثباتی بر این موضوع است. بعدها این گل به بین النهرین و شهرهای اور و بابل برده شد؛ در الواح باستانی 4500 سال پیش نیز به کاشت گل رز توسط پادشاه اکد اشاره شده است. نقل است اولین بار اسکندر مقدونی گلاب را از ایران به سرزمین های دیگر برد. ابن سینا اولین کسی بود که خواص گلاب روی قلب و مغز را کشف کرد. در ادبيات ايران واژه گلاب نماد پاكی، زندگی و عشق است و در شعر پارسی نمونه های فراوانی از آن به چشم می خورد.

  ایرانیان، نخستین افرادی بودند که به خواص خوراکی و درمانی گل سرخ پی بردند. طبق اسناد بین‌المللی، مبدا تولید گلاب، ایران است. گل محمدی یا گل سرخ یکی از گیاهان بومی ایران به شمار می‌رود و تا حدود ۳۵۰ سال پیش غیر از ایران در منطقه دیگری نمی‌روییده است. در دوره صفوی، گل سرخ به‌همراه دستگاه‌های ویژه گلاب گیری، از ایران به ترکیه، سوریه و بلغارستان صادر شده است. در قرن هشتم و نهم میلادی، گلاب یکی از مهم‌ترین کالاهای تجاری ایران بوده و از طریق جاده ابریشم به چین و هند صادر می‌شد.

  حدود هفت هزار سال است که ایرانیان گل سرخ می‌کارند و آیین گلاب گیری در ایران قدمتی ۱۰۰۰ ساله دارد. در گذشته گلاب گیری تنها به‌شکل سنتی انجام می‌شد اما امروزه با پیشرفت علم و مکانیزه‌شدن ابزارآلات، علاوه بر شیوه سنتی، از شیوه صنعتی نیز استفاده می‌شود. گلاب گیری در کاشان تقریبا به‌شکل سنتی اجرا می‌شود و تنها تغییراتی در جنس ابزارآلات انجام شده است.

  معرفی شهر کاشان:

  کاشان، مرکز شهرستان کاشان در استان اصفهان می‌باشد. کاشان را دارالمومنین، شهر گل و گلاب، شهر خانه‌های تاریخی و پایتخت فرش جهان می‌خوانند.

  شهر کاشان علاوه بر اماکن تاریخی و گردشگری خود که برای گردشگران داخلی و خارجی بسیار جذاب است، هرساله جشنواره‌ها و مراسم سنتی ویژه‌ای برگزار می‌کند که از معروف‌ترین آن‌ها، مراسم گلاب گیری است و علاوه بر کاشان، در بخش‌ها و روستاهای اطراف آن هم اجرا می‌شود.

  اردیبهشت‌ماه می‌تواند مناسب‌ترین زمان برای سفر به این منطقه باشد. می‌توانید در کنار تماشای آیین سنتی گلاب گیری، از جاهای دیدنی کاشان هم بازدید کنید و سفری خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی داشته باشید.

  در طول چند هفته‌ای که مردم شهر مشغول مراسم گلاب گیری‌اند، عطر گل و گلاب در جای‌جای شهر می‌پیچد و فضایی معنوی حال‌وهوای کاشان را در بر می‌گیرد. دو شهر قمصر و نیاسر مرکز اصلی گلاب گیری کاشان به شمار می‌روند و حجم زیادی از باغ‌های گل محمدی را به خود اختصاص داده است.

   

  جاذبه های گردشگری شهر کاشان:

  کاشان شهری با تاریخ کهن است و در هر گوشه اش می توان جاذبه ای تاریخی دید. نام بردن از تمامی دیدنی های این شهر در این مجال نمی گنجد اما در ادامه به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

   باغ فین کاشان:

  باغ فین یکی از زیباترین جاهای دیدنی کاشان است که خیلی به فرهنگ و معماری ایرانی نزدیک است. این بنا قدمت زیادی دارد و بنا بر نوشته‌های تاریخی، جمشید پادشاه ایرانی حکم ساخت آن را صادر کرده است. زیبایی این باغ از جاهای دیدنی کاشان توجه پادشاهان زیادی را جلب کرده است تا جایی که در زمان فرمانروایانی «آل‌بویه» و «ایلخانان» بر وسعت آن افزوده شده است. در این بین پادشاهانی هم بوده‌اند که دست به مرمت آن زده‌اند. شاید برای شما جالب باشد که باغ فین یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های ثبت‌شده در یونسکو است.

  حمام فین کاشان:

  یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی کاشان که توجه بسیاری به آن می‌شود، دو حمام این شهر است. یکی از این حمام‌ها در جنوب باغ فین قرار دارد که با نام حمام فین شناخته می‌شود. بنا بر مدارک تاریخی این حمام به فرمان فتحعلی شاه ساخته شده و مخصوص اشراف‌زاده‌ها بوده است. حمام دیگری هم در این بخش قرار دارد که در عهد صفویان برای خدمه ساخته شده بود. بنابراین عمر حمام خدمه بیشتر از حمام اشراف‌زاده‌هاست. در خزینه حمام خدمه، هفت کاشی وجود دارد که مورخان گفته‌اند عمر ۵۰۰ساله دارد. جالب است بدانید که امیرکبیر یا همان قائم مقام فراهانی در این بخش به قتل رسید. مرگ او ناگوارترین حادثه تاریخی است که در تاریخچه این بنا ثبت شده است.

  حمام سلطان امیر احمد:

  حمام سلطان امیر احمد هم یکی از شاهکارها و جاهای دیدنی کاشان است که جذابیت آن کمتر از حمام فین نیست. این بنای هنری در بافت تاریخی کاشان جای گرفته است، بنابراین بعد از دیدن آن به‌راحتی می‌توانید به خانه بروجردی‌ها، خانه عباسیان و خانه طباطبایی‌ها هم بروید. در جوار این حمام، امامزاده‌ای هم قرار دارد که نام خود را به این حمام بخشیده است. این حمام با کاشی‌های آبی و طلایی و گچ‌بری‌های بسیار زیبا و هنرمندانه‌ای که دارد هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. حالا به این ویژگی‌ها نقاشی‌های زیبای دیواری، شیشه‌های رنگی و سقف‌های طاقی هم اضافه کنید و ببینید چه محشری می‌شود.

  علاوه بر معماری و تزیینات داخلی، پشت بام این مکان از جاهای دیدنی کاشان هم به انواع طرح‌ها و رنگ‌ها مزین شده است. در یک کلام می‌توانیم بگوییم که این حمام ساخته شده برای عکاسی‌های ناب و حرفه‌ای.

   بازار سنتی کاشان:

  یکی از جاهای دیدنی کاشان بازار سنتی آن است. این بازار در سال ۱۳۵۵ به ثبت رسیده و جزء آثار ملی به حساب می‌آید. به‌گفته مورخان و باستان‌شناسان قدمت این بازار بزرگ و با شکوه به زمان صفویان برمی‌گردد. بازار سنتی کاشان در نزدیکی شاهراه‌های تجارتی باستانی قرار گرفته که نشان می‌دهد در عهد باستان رونق زیادی داشته است. این بازار بنای گسترده‌ای دارد که شامل بخش‌‌های زیادی ازجمله مسجد میدان میرعماد، کاروان‌سرای میرپنج، زغالی‌ها، غفارپور، رباط، بروجردی‌ها، نراقی‌ها، تیمچه امین‌الدوله، در بازار میانچال، تیمچه بخشی، تیمچه سیدآقا، تیمچه صباغ، آب‌انبار بالا بازار و در زنجیر، حسینیه سوراخ ریسمان، مسجد کفش‌دوزک‌ها، مسجد بالا بازار و مسجد طمقاچی‌ها می‌شود. درون بازار از جاهای دیدنی کاشان هم افراد زیادی مشغول به کارند. مثلاً ابتدای آن در اختیار آهنگران و رنگرزی‌هاست و در قسمت‌های دیگر هم می‌توانیم کفش دوزها، خیاط‌ها و پارچه‌فروش‌ها را ببینیم که با اشتیاق مشغول فروختن اجناس خود هستند.

  شهر زیرزمینی نوش‌آباد:

  از مکان های توریستی کاشان شهر زیرزمینی نوش آباد است. همان طور که از نام آن پیداست، این منطقه اسرارآمیز در عمق چهار تا هجده‌متری سطح زمین قرار دارد. محققان می‌گویند این بنای تاریخی پیش از ظهور اسلام به‌دست انسان‌های باستان به‌منظور استفاده‌های نظامی و دفاعی ساخته شده است.

  شهر زیرزمینی از جاهای دیدنی کاشان در نوش‌آباد واقع شده که نزدیک شهر کاشان است. این شهر سه طبقه دارد که طبقات آن را اتاق‌ها، تونل‌ها، راهروها، چاه‌ها و … تشکیل داده است. چاه‌های قائم، این طبقات را به هم وصل می‌کند. خیلی‌ها این شهر زیرزمینی را با نام شهر اویی نیز می‌شناسند.

  مسجد صفوی میرعماد:

  این مسجد تاریخی که برای دوره سلجوقی‌هاست، چیزی حدود چند قرن قبل ساخته شده است. مسجد صفوی در جنوب میدان فیض و کنار بازار بزرگ شهر ساخته شده است. مسجد صفوی از جاهای دیدنی کاشان هم سردر هم محراب مربعی‌شکل و هم چهار ایوان داشته است. در حال حاضر هرچند همه این بخش‌های بنا وجود دارد، اما چندان جلال و شکوهی از گذشته در آن باقی نمانده است. جالب است بدانید محراب قدیمی این مسجد در موزه اسلامی برلین آلمان نگهداری می‌شود.

  قلعه جلالی کاشان:

  با توجه به قدمت بالای شهر کاشان، بناهای باستانی زیادی در آن یافت می‌شود.؛ حصار و قلعه جلالی یکی از این‌هاست که قدمت آن به زمان سلجوقیان در قرن پنجم بازمی‌گردد. این بنا که عموما از تیررس بسیاری از مسافران و گردشگران دور می‌ماند، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و از بهترین اماکن دیدنی کاشان به‌حساب می‌آید. جالب است بدانید که در دوره صفویه و قاجاریه نیز از این قلعه برای محافظت از شهر استفاده می‌شده است.

   آرامگاه سهراب سپهری:

  سهراب سپهری یکی از خوش‌ذوق‌ترین شعرای معاصر است و همه ما با شهر «اهل کاشانم» و «آب را گل نکنید» او آشنا هستیم. سهراب سپهری در روستای مشهد اردهال و در جوار امام‌زاده سلطان علی ابن محمد باقر دفن شده و در حال حاضر یکی از محبوب ترین دیدنی های کاشان به‌حساب می‌آید. اگر اهل شعر و ادب و هنر هستید، در سفر به کاشان حتما به آرامگاه سهراب سپهری سری بزنید.

  خانه های تاریخی شهر کاشان:

  حتی اگر تابه‌حال به شهر کاشان سفر نکرده‌اید، قطعا نام خانه طباطبایی‌ها و خانه بروجردی‌ها به گوشتان خورده است. هر چند که این دو خانه باشکوه و دیدنی، از بهترین خانه های تاریخی کاشان به‌حساب می‌آیند، اما مسئله فقط به اینجا ختم نمی‌شود و در هر کوچه پس کوچه کاشان خانه‌هایی وجود دارد که از نظر تاریخی و معماری حائز اهمیت هستند. همچنین، بعضی از این خانه‌ها در حال حاضر به بوتیک هتل و اقامتگاه سنتی تبدیل شده‌اند و در زمان سفر به کاشان می‌توانید یکی از این خانه‌ها را برای اقامت انتخاب کنید. از دیگر خانه های قدیمی و تاریخی کاشان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

      خانه عامری‌ها

      خانه عباسیان

      خانه راهب

      خانه تاج

      خانه شریفیان

      خانه مرشدی و ...

  گلابگیری کاشان:

  کاشان، شهری زیبا و باستانی در استان اصفهان، میزبان گل های خوش عطر و رنگین است که در کویر مرکزی ایران رشد می کنند. از دیرباز، مردم کاشان به فرآوری گل ها برای تولید گلاب مشغول بوده اند. دربهار، کاشان با جشنواره گلاب گیری خود، مقصدی دلنشین برای گردشگران ایرانی و خارجی می شود. این جشنواره نمایشی زیبا و بویایی از فرآوری گل های رنگین است.

  گلاب گیری کاشان چه زمانی است؟

  فصل گلاب گیری در کاشان از دهه اول اردیبهشت شروع می‌شود و تا اوایل خردادماه ادامه دارد. جشنواره گلاب از ۱۵ اردیبهشت به مدت 10 روز برگزار می شود. مردم محلی معتقدند نور خورشید از عطر و طراوت گل کم می کند. برای همین بهترین زمان برای حضور در مراسم گل چیدن و گلاب گیری صبح زود قبل از طلوع آفتاب است. چیدن گل توسط زنان و دختران انجام می شود که گل ها را در چادر شبی محلی به نام چاچب جمع می کنند. شما به راحتی می توانید با توجه به تاریخ گلاب گیری در کاشان از ابتدای اردیبهشت وارد کارگاه های کوچک روستایی شوید و از اول تا آخر ماجرای گلاب گیری را ببینید و یاد بگیرید.

  مراسم گلاب گیری کاشان:

  رسم گل غلطان در کاشان به این صورت است که نوزاد را در گلبرگ های تازه چیده قرار می دهند تا همیشه سلامت و تندرستی باشد. در گذشته چیدن گل در کاشان و بردن آن به کارگاه گلاب گیری با موسیقی و ساز همراه بوده است. هنوز در برخی مناطق کاشان همه گل‌ها را با شتر جمع آوری کرده و سپس گلاب گیری انجام می شود. قبلا کاشانی ها به مراسم گلاب گیری «لتان» می گفتند. در برخی جاها نیز گل های چیده شده را کنار رودخانه‌ می‌برند و بعد از خواندن دعاهای مذهبی آماده گلاب گیری می کنند.

  روش گلاب گیری سنتی کاشان:

  روش سنتی گلاب گیری بیش از 4 ساعت زمان می برد. برای هر بار گلاب گیری بین 90 تا 120 کیلو گل محمدی نیاز است و 4 بار در یک شبانه روز عمل تقطیر انجام می شود. از یک کیلو گل، بیشتر از یک لیتر گلاب تقطیر می شود. معمولا تقطیر اول دارای خلوص و کیفیت بالاتری است.

  مراحل گلاب گیری:

  وقتی به کارگاه های گلاب گیری در کاشان می رسید، برای خنک کردن شما از گرما، شربت های سرد برایتان می ریزند تا با آرامش فرآیند گلاب گیری را تماشا کنید. ابتدا برای شروع گلاب گیری، دیگ های ویژه را روی اجاق قرار می دهند. بسته به ظرفیت دیگ، گل های تازه را با آب حدود ۳ برابر خود مخلوط می کنند. با پوشاندن دیگ، شکاف های احتمالی آن را نیز می پوشانند تا بخار درون دیگ بماند. با افروختن شعله های اجاق و یا در بعضی موارد با سوزاندن هیزم فرآیند گلاب گیری که ۴ ساعت طول می کشد آغاز می شود. البته قبل از شروع مراسم معمولاً دیگ و گل ها را کنار رودخانه ها می برند و دعاهای مذهبی می خوانند. وقتی محتویات دیگ جوشید، بخار آن را از لوله ها به درون پارچ مسی بزرگ که توسط آب سرد خنک می شود رها می کنند. وقتی این بخارها سرد شوند گلاب ایجاد می شود. پارچ ها نیز حدود ۳۰ الی ۴۰ کیلو گلاب تولید می کنند.

  برای جداسازی عطر گل نیز باید لایه روغنی خیلی نازک که روی گلاب است، با سرنگ جمع آوری شود. اگر هم خواستید گلاب دو آتشه و سفارشی دارید دوباره باید گلاب را در دیگ جوشانید. مراسم گلاب گیری در کاشان جذبه بسیاری از گردشگران از داخل و خارج از کشور است که به «نیاسر» می روند تا این فرآیند زیبا را از نزدیک ببینند. در این جشنواره، گلاب گیرهای نمونه که گلاب و عرقیات با کیفیت بالا ساخته اند مورد تقدیر قرار می گیرند. خبرنگاران و مسئولین هم در این مراسم شرکت دارند و همچنین گل کاران نمونه ی این منطقه معرفی می شوند. همچنین مهمانان با شربت هایی که از گلاب تازه درست شده استفاده می کنند.

  مراسم گلاب گیری در چه شهرهایی برگزار می‌شود؟

  کاشان، قمصر، نیاسر و برزک معروف‌ترین مناطقی است که هرساله مراسم گلاب گیری را به جا می‌آورند. اما در این بین قمصرو نیاسرکاشان، مشهورترین مراسم گلاب گیری را برگزار می‌کند و گردشگران بسیاری را به‌سمت خود می‌کشاند.

   شهر نیاسر کاشان:

  یکی از خوش آب‌و‌هواترین مناطقی که در کاشان وجود دارد، شهر تاریخی نیاسر است. کهن باغ نیاسر یکی از شهرهای کاشان است که در 20 کیلومتری این شهر در استان اصفهان قرار دارد. این شهر آب و هوای معتدل و خنکی دارد و هرساله در ایام گلاب‌گیری که از 20 فروردین آغاز و تا آخر اردیبهشت ادامه دارد، هزاران گردشگر را به تماشای این مراسم زیبا و باشکوه. دعوت می‌کند. گل‌های محمدی نیاسر زودتر از کاشان و قمصر به ثمر می‌رسند. بنابراین همان طور که گفته شد، در سفر به نیاسر شما از بوی گل‌های محمدی در کوی  برزن آن سرمست خواهید شد.

  نیاسر که معمولا با آبشار آن شناخته می‌شود، منطقه‌ای است پر از ناشناخته‌ها. غار نیاسر، بچشمه اسکندریه، چهارطاق نیسار، حمام و آسیاب آبی آن که ساختار کارکردی آن به آبشار متصل است، بخشی از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی نیاسر به شما می‌رود. همچنین با سفر به نیاسر در فصل بهار، می‌توانید از جذابیت‌های مراسم گلاب گیری نیز بهره مند شوید.

  نیاسر به عنوان مرکز اصلی تولید گلاب و دیگر عرق‌ها و عصاره‌های گیاهی به طور گسترده‌ای مشهور است. باغ‌های دوست داشتنی نیاسر در دی ماه با شکوفه‌های بادام و در اردیبهشت که جشنواره سالانه گلاب و گلاب آغاز می‌شود با گل سرخ محمدی پوشیده می‌شود اما این تنها چیزی نیست که نیاسر به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد. این شهر ترکیبی شگفت انگیزی است از جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی. تاریخ طولانی و قدیمی نیاسر، با داستان‌ها و افسانه‌های زیادی گره خورده است.

  جاذبه های گردشگری شهر نیاسر:

  نیاسر روستایی باستانی بوده‌است که در آثار جغرافیایی سده‌های ششم و هفتم از آن یاد شده‌است. آثار باستانی و طبیعی موجود نیاسر عبارت است از: چهارتاقی نیاسر، آبشار، کاخ صفوی تالار که بر روی آتشکده ساسانی ساخته شده، گرمابه صفوی، برج دیدبانی، پناهگاه زیرزمینی معروف به سوراخ رئیس، چنارهای کهنسال و چشمه و نیایشگاه مجاور آن که اکنون تبدیل به مسجد شده‌است.

  آتشکده نیاسر:

  چهارتاقی نیاسر که به آتشکده ساسانی نیاسر نیز معروف می‌باشد، یک ساختمان گنبدی شکل است که آن را متعلق به اواخر دوران اشکانی یا اوایل دوران ساسانی می‌دانند و بالاتر از چشمه اسکندریه قرار دارد. چار تاقی بر روی صخره‌ای قرار گرفته‌است و مشرف به بخش «تالار» روستا می‌باشد، از دور خود نمایی می‌کند. این بنایی است که معتقدند به دستور اردشیر بابکان، مؤسس سلسله ساسانیان ساخته شده‌است. آتشکده بنایی ۱۴×۱۴ متر می‌باشد که به صورت اتاقی به همراه یک گنبد می‌باشد. در چهار طرف اتاق دیواری وجود ندارد. چهار طاقی از سنگهایی که با گچ کنار یکدیگر قرار داده شده‌اند ساخته شده‌است. سنگ‌های به کار رفته در قسمت‌های پایینی بنا به شکل طبیعی و عادی و سنگهای بکار رفته در قوسها و در قسمت‌های فوقانی مربعی شکل و مانند آجرهای بزرگی هستند. قسمت‌های تحتانی بنا در سالهای اخیر با گچ پوشیده شده‌است. احتمالاً درگذشته تمامی دیوارهای اطراف آتشکده با کنده کاری‌های گچی تزیین شده بودند.

  چشمه و آبشار نیاسر:

  چند متر پایین‌تر از چهار طاقی نیاسر، چشمه آب تمیز و خنکی جریان می‌یابد و به روستا می‌رود، این چشمه که چشمه اسکندر نام دارد، از قدیمی‌ترین چشمه‌های شناخته شده‌است که ۱۶۸۰ متر بالای سطح دریا می‌باشد. آبی که از آبشار پایین می‌ریزد در فصل پاییز کمترین و در فصل زمستان بیشترین مقدار را داراست. آبهای روان از کنار آتشکده‌های زیاد دیگری نیز جریان می‌یابد که این می‌تواند علامت پرستش آناهیتا، الهه باروری و مرتبط با آب باشد. در ادامه چشمه آبشار اسکندر وجود دارد و در قسمت پایین آبشار، دو تا سنگ آسیاب وجود دارد. آبشار نیاسر در ابتدای مجموعه تاریخی شهر قرار دارد و دامنه‌های آن از گیاهان سرسبز و زیبایی پوشیده شده‌است که به دلیل پدیده‌های انحلال سنگ آهک توسط جریانهای زیرزمینی و گذشت سالیان دراز بافت بسیار زیبا و چشم نوازی مانند استالاکتیت‌ها و استالاکمیت‌ها در بدنه آبشار به وجود آمده‌است. آبشار نیاسر از چشمه تالار (اسکندریه) واقع در کنار چارتاقی سرچشمه می‌گیرد به گونه‌ای که دو سوم آب چشمه به سمت آبشار و از آنجا به دشتهای نیاسر و یک سوم آن به محلهٔ نو می‌رود. از جمله جاذبه‌های دیگر کنار آبشار عکس با لباس‌های قدیمی و سنتی این محل می‌باشد که توسط بانوان خوش ذوقی انجام گرفته‌است و می‌توان دقایقی را با پوشیدن این لباس‌ها در زمان قدیم سپری کرد.

  غار نیاسر:

  غار نیاسر از یکی از غارهای غیرطبیعی است که حاصل حفر بشر می‌باشد که به منظور اهداف مذهبی و انجام مراسم عبادی خاص ساخته شده‌است. و این غار شامل مجموعه‌ای از تونلها و راهروهای تنگ و طولانی و اتاقها، اتاقکها و چاه‌های متعدد است. دسترسی به عمق این چاه‌ها بدون استفاده از وسایل پیشرفته امروز ممکن نیست، غار نیاسر به «سوراخ ویس» یا «غایر ویس» یا «غاررئیس» شهرت دارد و قرنها ناشناخته مانده بود، چنان‌که در آثار تاریخی و نوشته‌های تحقیقی نیز نامی از آن نیست، در حالی که آثار تاریخی دیگر این منطقه، همچون آتشکده نیاسر که در زمان اردشیر بابکان ساخته شد، کاملاً شناخته شده‌اند. غار نیاسر سه طبقه دارد و از دو کانال تشکیل شده، کانالی تقریباً حلقوی و کانالی در کنار آن به‌صورت تقریباً افقی. طول دالانها و اتاقهای این مجموعه پیچیده به دو هزار و پانصد متر می‌رسد، در حالی که عرض آن بسیار کم و حدود یک متر است؛ مقطع تونلها اکثراً کمتر از یک متر مربع است. غار حلقوی دو مدخل و غار افقی چهار مدخل دارد. غار حلقوی متشکل است از هفت اتاق که در دل کوه به نحوی استادانه کنده شده‌اند و از طریق چاه‌ها و دالانهای زیرزمینی به طبقات زیرین مرتبط می‌شوند. دهانه‌های این تونل در ارتفاع هزار و هفتاد و نه و هزار و هشتاد یک متری از سطح زمین قرار دارند. بیشتر دالان‌های غار دارای ارتفاع اندکی هستند و فقط بلندترین ناحیه آن از کف تا سقف حدود ۷/۱ متر است. عمیق‌ترین چاه این غار حدود ۱۰ متر عمق دارد که دیواره‌های آن دارای پاگیرهای مرتبی است و می‌توان با اطمینان از این چاه بالا و پایین رفت. کوتاه‌ترین ناحیه دالان از کف تا سقف آن حدود نیم متر است.

  جشنواره گلابگیری نیاسر کاشان:

  یکی از بخش‌های اصلی مراسم گلاب گیری کاشان، روستای تاریخی نیاسر است. هرساله از اواسط اردیبهشت‌ماه مراسم گلاب گیری در نیاسر برگزار می‌شود و گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط کشور به‌سمت خود جذب می‌کند.

  در شهر نیاسرمراسم گلاب‌گیری به شیوه سنتی انجام می‌‌شود. در این شیوه از وسائلی همچون پارچ، قرابه، نی و شیشه استفاده می‌گردد. مراسم گلاب‌گیری سنتی سابقه‌ای بسیار طولانی داشته و با شکفتن گل‌های محمدی زن و مرد مشغول چیدن گل‌ها از صبح زود خواهند بود. این مراسم بسیار جالب است و در نهایت پس از 5 تا 7 ساعت زحمت گلاب ناب و خوش بو آماده می‌گردد.

  تور گلابگیری نیاسر کاشان:

  گشت ها در تور گلابگیری نیاسر شامل بازدید از منطقه نیاسر کاشان با جاذبه ها و آبشار بسیار زیبای آن، بازدید از شیوه گلابگیری از گلهای تازه چیده شده و خرید گلاب تازه دو آتشه در کارگاههای سنتی تهیه گلاب نیاسروبازدید از خانه های تاریخی کاشان و باغ فین می باشد.

  نیاسر دارای کارگاه‌های گلاب‌گیری فراوانی است این کارگاه‌ها عرقیجاتی مثل گلاب، عرق نعنا، عرق کاسنی، عرق شاطره و...

  شهر قمصر کاشان:

  قَمصَر شهری از توابع بخش قمصر شهرستان کاشان در استان اصفهان ایران است.

  قمصر در ۲۷ کیلومتری جنوب شهرستان کاشان و به صورت دره‌ای با ابعاد تقریبی ۹ و ۵ کیلومتر است. شهرت قمصر به اعتبار گلاب و کیفیت گل محمدی آن است. به علت آب‌وهوا و خاک مناسب (لوم: مخلوطی از شن و رس)، گل محمدی آن مرغوبیت بسیاری دارد. در سال‌های ۱۳۵۴–۱۳۵۲ کارشناسان بلغاری با بررسی گل سرخ محمدی قمصر دریافتند که در سنجش با نمونه‌های همگون در دیگر نقاط کشور از کیفیت بسیار بهتری برخوردار است. از همین رو، برخی صنایع پیشرفتهٔ عطرسازی جهان به کاربرد اسانس عطر گل محمدی قمصر روی آورده‌اند.

  جاذبه های گردشگری شهر قمصر:

  قمصر با وجود آب‌وهوای معتدل خود و موقعیت جغرافیایی که دارد از مناطق گردشگری منحصربه‌فردی برخوردار است. در این شهر زیبا و دیدنی انواع جاذبه‌های طبیعی و اماکن باستانی متعدد با قدمت طولانی را می‌توانید نظاره کنید. در فصل بهار و تابستان که آب‌وهوای معتدل و خنکی بر این منطقه حاکم است، می‌توانید به دل طبیعت و چشمه‌های جاری قمصر پناه ببرید و از این مناطق بکر لذت ببرید. سفر به این شهر در فصل زمستان نیز لطف خاصی دارد و می‌توانید جاذبه‌های تاریخی باستانی و طبیعت زیبای قمصر را در سرمای دلپذیر زمستان تماشا کنید.

  جشنواره گلابگیری قمصر:

  قمصر 30 کیلومتر با کاشان فاصله دارد. گلاب این شهر نمادی ملی از گل سرخ ایران است. سالانه یک تن گلاب مرغوب قمصر در ماه ذی الحجه جهت شست وشوی کعبه اهدا می شود. زمان برداشت گل محمدی در این شهر زیبای دره ای از اوایل اردیبهشت است و یک ماه طول می کشد. مراسم چیدن گل از صبح زود و به صورت گروهی انجام می شود. بعد از انبار گلها، آیین سنتی گلاب گیری آغاز می شود. برای گردشگران دیدن خانه‌های روستایی قمصر و مردم بومی که با دیگ های بزرگ مشغول گلاب گیری هستند، جذابیت ویژه ای دارد.

  شهر قمصر را با گلاب مرغوبش می‌شناسند و بخش اعظم گردشگران در ماه‌های اردیبهشت و خرداد از این منطقه بازدید می‌کنند.

  اطراف این شهر، پر است از باغ‌های گل سرخ. اردیبهشت که می‌شود عطر گل و گلاب فضای شهر را عطرآگین کرده؛ در تمام کارگاه‌های گلاب گیری به روی گردشگران باز است و مردم خونگرم و مهمان‌دوست قمصر با رویی گشاده، نحوه صحیح گلاب گیری را توضیح می‌دهند. قدم‌زدن در شهر حال وهوایی معنوی دارد.

   روستای ابیانه کاشان:

  بدون شک روستای ابیانه کاشان ابیانه جزء بی نظیر ترین مناطق ایران است. این روستا در ۴۰ کیلومتری شمال غربی نطنز از استان اصفهان در دامنه کوه کرکس واقع شده است. روستای ابیانه کاشان از جمله روستاهایی است که به دلیل داشتن معماری و بناهای بومی بی نظیرش سالانه گردشگران بسیاری را مجذوب خود می کند. این روستا از نظر موقعیت جغرافیایی که یکی از روستاهای نزدیک اصفهان و کاشان به شمار می رود و همچنین با داشتن معماری بومی و فرهنگ اصیل مردمانش یکی از روستاهایی است که شهرت جهانی دارد. از دلایل حفظ کردن اصالت مردمان این روستا این است که در منطقه کوهستانی و دور از مراکز پر جمعیت شهری واقع است. به دلیل رنگ خاک آن که قرمز رنگ است به روستای سرخ نیز مشهور است. چشم انداز و نمای بسیار زیبای خانه های این روستا با معماری اصیل توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند.علاوه بر معماری و موقعیت جغرافیایی، چندین اثر تاریخی نیز در این روستا وجود دارد که جذابیت های آن را برای هر گردشگری چند برابر می کند.این روستا جز آثار ملی به حساب می آید که در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۵۴ به عنوان یکی از آثار ملی تاریخی ایران ثبت شده است.

  تاریخچه روستای ابیانه کاشان:

  نام اصلی این روستا ویونا به معنای بیدستان است، و دلیل این نام گذاری این است که در ایام قدیم ابیانه دارای بیدستان های وسیعی بوده است، با گذشت زمان ویونا به ابیانه تغییر پیدا کرده است. روستای ابیانه کاشان دارای تاریخ بسیار غنی است. قدمت بناها و خانه های این روستا طبق بررسی های انجام شده به دوران سلجوقیان، ساسانیان، صفویان و قاجاریان باز می گردد. کاوش های باستان شناسی در این روستا به بقایای یک قلعه ساسانی رسیده است و این کاوش ها هنوز هم ادامه دارد.

  معماری خانه های روستای ابیانه کاشان:

  ابیانه روستایی اصیل جذاب است و خانه های روستایی آن در کوچه های باریک و پیچ در پیچ بنا شده اند. خانه های این روستا خانه هایی با مساحت کوچک هستند و معماری خانه ها به گونه ای است که حیاط هر خانه پشت بام خانه دیگری است و به عبارتی نمای پلکانی بسیار منحصر بفردی را به روستا داده است. خانه ها اغلب ایوان هایی بزرگ و دلنشین دارند که در هوای خنک عصر بهترین مکان برای سپری کردن اوقات ساکنان آن است. باید در نظرداشت رنگ سرخ خاک این روستا که خانه هایش نیز با آجر و خشت حاصل از همین خاک سرخ بنا شده اند جلوه جذابی را به روستا داده است.

  در روستای ابیانه کاشان از چه جاذبه هایی می توان دیدن کرد؟

  از جمله جاذبه های دیدنی ابیانه و اماکن تاریخی این روستا می توان به موارد زیر اشاره کرد: قلعه ها، مساجد و زیارتگاهها. از قدیمی ترین آثار به جا مانده از دوره ی زرتشتیان می توان به یک آتشکده اشاره کرد. این آتشکده از جمله قدیمی ترین آثار در این روستا است و به نام هاپارک معروف است. این آتشکده آتش مقدسی را شعله ور دارد که هنوز هم آتش آن روشن نگه داشته می شود. بقایای قلعه های موجود در این روستا بیانگر این مطلب است که در گذشته این قلعه ها برای دیده بانی و مراقبت از اهالی روستا یا به عبارتی برای حفظ امنیت مردم روستا بنا شده اند. موقعیت جغرافیایی قلعه ها نیز به گونه ای طراحی شده است که در سه جهت روستا را در برگرفته اند. نام این قلعه ها: پال همونه یا تخت هامان در محله یوسمون، هرده در محله هرده و پاله واقع در محله پل است.

  صنعت گلاب گیری در ایران:

  در کشور ما گلاب گیری یکی از کسب و کارهای گسترده و پر درآمد است. چرا که استفاده از گلاب در ایران بسیار زیاد می باشد. همه افراد چه برای خواص درمانی و چه برای آشپزی به وفور از گلاب استفاده می کنند. به همین خاطر نیز صنعت گلاب گیری بسیار پر رونق است. اگر شما نیز می خواهید وارد این حوزه شوید، لازم است تا حتما با بهترین روش گلاب گیری آشنا شوید. زیرا زمانی در این حوزه موفق خواهید بود که بتوانید باکیفیت ترین نوع گلاب را تولید کنید از گلاب، بهره مندی از طعم و به خصوص عطر آن است. از این رو تولید گلاب با بهترین روش ها باعث شده تا شما در تولید گلاب مرغوب، خالص و خوش عطر موفق شوید. امروزه پیشرفت تکنولوژی در این حوزه نیز تاثیرات خود را به جای گذاشته است. در واقع وجود بهترین دستگاه تقطیر یا همان عرقگیر صنعتی، تولید گلاب باکیفیت و مرغوب را از هر زمان دیگری، راحت تر کرده است. البته که استفاده از این دستگاه ها نیز برای تولید گلاب، به رعایت یکسری نکات نیاز دارد.

  چه روشی برای گلاب گیری بهتر است؟

  از زمان های گذشته تا به امروز روش های متعددی برای گلاب گیری به میان آمده است که برخی نتیجه مطلوبی داشته و برخی دیگر نیز باعث تولید گلاب بی کیفیتی شده اند. به طور کلی در زمان گذشته، تولید گلاب با روش هایی انجام می شد که بسیار زمان بر بودند. همچنین استفاده از ظروف قدیمی همانند مس و برنج نیز موجب این می شد که میزان خلوص گلاب کاهش پیدا کند. اما امروزه بهترین روش گلاب گیری، استفاده از دستگاه عرقگیر خانگی یا صنعتی است که به شما کمک می کند تا در کم ترین زمان ممکن، بهترین نوع گلاب را تهیه کرده و از عطر و طعم آن لذت ببرید.

   برای مشاهده تورهای داخلی روی این لینک کلیک کنید.

  نحوه خرید تور گلابگیری نیاسر کاشان

  برای راهنمایی بیشتر و خرید آنلاین یا حضوری در آژانس با کارشناسان ما در تماس باشید: 02166567643-02166567644

  تورگلابگیری ارزان ، تور گلابگیری شاد ، تورطبیعتگردی شاد ، تور طبیعتگردی ارزان ، تور یکروزه نیاسر ، تور یکروزه نیاسر شاد ، تور کاشان شاد ، تور کاشان ارزان ، تور گلابگیری ، تور نیاسر ، تور آبشار نیاسر ، تور گلابگیری ، تور یکروزه گلابگیری ، تور گلابگیری نیاسر کاشان ، تور ابیانه ، تور کاشان ، تور یکروزه ابیانه ، تور ابیانه از تهران ، تور ابیانه ارزان ، تخفیف تور ابیانه ، تور ابیانه کاشان ، تور روستای سرخ ابیانه ، تور دو روزه کاشان ابیانه ، تورهای کاشان ، تورگلابگیری ابیانه ، تور گلابگیری کاشان ، تور گلابگیری ، تور شاد ابیانه ، تور گروهی ابیانه

   

   

   

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  66567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  تور رفتینگ سامان زاینده رود 1403

  اصفهان
  تخفیف 10 %
  2,385,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور قلعه رودخان | ویژه نوروز و بهار 1403

  قلعه رودخان
  تخفیف 10 %
  936,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور 3/5 روزه شیراز {بهار 1403}

  شیراز
  تخفیف 15 %
  5,185,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور رامسر | جواهردشت | لاهیجان | سماسوس

  رامسر
  تخفیف 10 %
  2,835,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور طبیعتگردی یکروزه تنگه دار نوشهر

  نوشهر
  تخفیف 10 %
  945,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  دریاچه الیمالات و ساحل محمودآباد

  آمل
  تخفیف 15 %
  892,500 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور جنگل ابر | تور جنگل ابر 1403

  شاهرود
  تخفیف 10 %
  2,880,000 تومان