آژانس هواپیمایی مرکز تهران :

آژانس مسافرتی و گردشگری در مرکز تهران

پرداخت شما (تومان) :
10,000 تومان
0 %
تخفیف
10,000 تومان 0 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  میدان انقلاب

  شرایط استفاده

  مراجعه حضوری به دفتر آژانس به آدرس میدان انقلاب

  ابتدای خیابان کارگر جنوبی خیابان مهدیزاده پلاک 9 واحد 10

  ایستگاه مترو انقلاب فاصله 100 متر

  ایستگاه BRT انقلاب فاصله 100 متر

  رزرو آنلاین از طریق واتساپ و تلگرام به شماره های 09054480390

  ارسال فوری مدارک و تحویل بلیط و مدارک

  ویژگی‌ها

  رزرو و صدور آنی بلیط هواپیما در همه مسیرهای داخلی و خارجی

  مراجعه حضوری یا غیر حضوری به دفتر آژانس

  ارسال مدارک در سریعترین زمان ممکن

  توضیحات

  پرواز اکونومی چیست؟

  اصطلاح اکونومی در زبان فارسی به معنی اقتصادی یا به صرفه است. این اصطلاح در هواپیما به ارزان ترین کلاس اشاره دارد که در آن خدمات معمولی حین پرواز ارائه میشود. پرواز اکونومی علاوه بر قیمت پایین تر ، دارای شرایط کنسلی آسان تری نسبت به کلاس بیزینس (تجاری) است. کلاس های پروازی مختلف با شناسه های نرخی متفاوتی نشان داده می شوند که هر کدام از این شناسه ها شرایط متفاوتی دارند. از شناسه های نرخی Y ، B ، H ، M ، K ، L ، W ، S ، N ، Q و O جهت نمایش پرواز اکونومی استفاده می شود.
  امکانات پروازهای اکونومی

  امکاناتی که در پرواز اکونومی در اختیار مسافران قرار داده می شود ، به نوع ایرلاین و داخلی یا خارجی بودن سفر بستگی دارد. معمولا در سفرهای خارجی علاوه بر پذیرایی بهتر خدمات سرگرمی بهتری نیز در اختیار مسافران قرار داده می شود. پذیرایی در پروازهای اکونومی معمولا شامل یک وعده غذایی گرم و نوشیدنی با کیفیت مناسب است. در این پروازها خدمات سرگرمی معمولی مانند تماشای تلویزیون و مطالعه روزنامه و مجله فراهم می شود. علاوه بر این فاصله صندلی ها و عرض آن ها محدود است.

  تفاوت پرواز اکونومی و بیزینس کلاس چیست؟

  یکی دیگر از کابین های هواپیما ، بیزینس کلاس یا کلاس تجاری می باشد که بعد از کابین اکونومی کلاس قرار گرفته است. مسافرانی که بلیط هواپیما بیزینس کلاس خریداری می کنند نسبت به مسافران کابین اکونومی کلاس هم قیمت متفاوت و گران تری پرداخت خواهند کرد و هم از خدمات متمایزی بهره مند خواهند شد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  اولویت سوار شدن به هواپیما: یکی از مهمترین تفاوت های میان کلاس پروازی اکونومی و بیزینس کلاس ، مراحل سوار شدن،  پیاده شدن و صف انتظار می باشد. در پروازهای داخلی ، مسافران بیزینس کلاس اولین گروهی از مسافران هستند که سوار هواپیما شده و پس از سوار شدن کامل این گروه سایر مسافران وارد هواپیما خواهند شد. در هنگام پیاده شدن نیز اولویت با مسافران بیزنس کلاس و در انتها کلاس اکونومی خواهد بود.


  تفاوت امکانات پرواز اکونومی کلاس با فرست

  پذیرایی و امکانات رفاهی بهتر: به طور کلی شما در پرواز های خود با پروازهای بیزینس کلاس امکان سفارش غذا بر اساس منو برای نوع غذا و نوشیدنی های سرد و گرم را خواهید داشت. اما در پروازهای اکونومی تنها به دادن یک نوع غذا ، آن هم به صورت بسته بندی ، یک میان وعده در طول پرواز و ارائه نوشیدنی یک مرتبه در طول پرواز اکتفا می شود.

  صندلی های راحت تر: از دیگر تفاوت های بین این دوکلاس پرواز می توان به فضای متفاوت برای مسافر اشاره کرد. در پروازهای بیزینس کلاس ، مسافران این پروازها فضای بیشتری دارند. صندلی ها در این پرواز به صورت کامل خم شده و فاصله بیشتری از صندلی های اطراف دارد. در پرواز های اکونومی صندلی ها با فاصله اندکی چیده شده و مسافر فضای کمتری در اختیار دارد.


  مقایسه کابین بلیط هواپیما اکونومی کلاس و فرست کلاس

  بار مجاز: همچنین میزان بار مجاز در پروازهای بیزینس نسبت به اکونومی بیشتر است. معمولا در پروازهای اکونومی و بیزینس داخلی بار مجاز به ترتیب 25 و 30 کیلوگرم است. در پروازهای خارجی نیز برای پروازهای اکونومی و بیزینس به ترتیب 30 و 35 کیلوگرم می باشد. البته این بار مجاز با توجه به نوع ایرلاین کمی متفاوت است.

  تفاوت پروازهای اکونومی و فرست کلاس

  فرست کلاس یا پروازهای درجه یک ، گرانترین صندلی های هواپیما را به خود اختصاص داده و قیمت آن از سایر کلاس های پروازی بیشتر می باشد که البته در ایرلاین های داخلی امکان خرید بلیط هواپیما فرست کلاس وجود ندارد. صندلی های موجود در این قسمت تک نفره و مبله همانند اتاق خصوصی است.

  از دیگر امکانات رفاهی فرست کلاس نسبت به سایر کلاس های پروازی می توان به تلویزیون اختصاصی با ریموت کنترل ، سرویس اینترنت ماهواره ای ، لپتاپ ، صندلی های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیر پا اشاره کرد. از نظر خدمات و سطح رفاهی مقایسه کابین اکونومی با فرست کلاس خنده دار بنظر می رسد! چراکه کابین فرست کلاس همانند یک جت خصوصی لوکس می باشد و قیمت بلیط های آن حداقل 5 برابر بلیط های اکونومی کلاس است!

  انواع پرواز اکونومی

  دو نوع کلاس پروازی اکونومی و پرمیوم اکونومی در سراسر دنیا به عنوان پروازهای اقتصادی شناخته می شوند. البته پرواز اکونومی کلاس پرمیوم هنوز در ایران توسعه داده نشده و بیشتر در ایرلاین های خارجی وجود دارد.
  اکونومی کلاس عادی

  همانطور که گفته شد کلاس اکونومی یا اقتصادی ، ارزان ترین کلاس پروازی بوده که بیشترین تعداد بلیت فروخته شده در ایران را به خود اختصاص می دهد. صندلی های کلاس اقتصادی در دو ردیف کنار یکدیگر قرار گرفته و امکاناتی که این پرواز برای مسافران خود در نظر گرفته، شامل تعداد روزنامه مجله تبلیغاتی است. در بیشتر پروازهایک مانیتور بزرگ در هر کابین قرار داشته که برنامه های مشخصی را پخش می کند. البته ایرلاین ها خدمات مختلفی را در کلاس اکونومی به مسافران ارائه می دهند.
  پرواز پرمیوم اکونومی چیست؟

  خدمات این کلاس پروازی مابین بیزنس و اکونومی قرار دارد. این کلاس پروازی توسط ایرلاین های داخلی ارائه نمی شود. نرخ بلیط این کلاس پروازی نیز، مبلغی میان کلاس اقتصادی و بیزنس می باشد. صندلی های این کلاس پروازی کیفیت و عرض بیشتری نسبت به اکونومی دارد اما با این وجود به کیفیت صندلی های بیزینس نخواهد رسید.

  آیا پرواز اکونومی با سیستمی تفاوت دارد؟

  پروازهای اکونومی و سیستمی دو اصطلاح متفاوت بوده که برخی مسافران به اشتباه آن ها را یکسان در نظر می گیرند. پرواز سیستمی به نوع بلیط اشاره می کند که مستقیما توسط ایرلاین ارائه شده و با نام بلیط هواپیما سیستمی شناخته می شود. اما پروازهای اکونومی نوع پرواز است که ممکن است بصورت سیستمی یا چارتر قابل تهیه می باشد. از طرف دیگر برخی از آژانس های هواپیمایی این بلیط ها را به شکل عمده از ایرلاین خریداری کرده و بصورت واسطه به مسافران با قوانین و نرخ متفاوت بفروش می رسانند که این بلیط ها به بلیط چارتر معروف اند.

  اما اکونومی کلاس همانطور که پیش تر هم اشاره شد نام یکی از کابین های هواپیما است که خدمات و قیمت بلیط های آن نسبت به سایر کابین ها (بیزینس کلاس و فرست کلاس) پایین تر است. بنابراین بلیطی که خریداری می شود می تواند همزمان هم اکونومی و هم سیستمی باشد.
  پرواز اکونومی ایرلاین های داخلی

  بطور کلی امکاناتی که در کلاس های اکونومی در ایرلاین های داخلی ارائه می شود تفاوت زیادی ندارد اما برخی ایرلاین ها مانند ایران ایر و ماهان خدمات مناسب تری را در اختیار مسافر قرار می دهند.
  کلاس اکونومی ایران ایر

  در صورتی که بلیط هواپیمایی ایران ایر برای کلاس اکونومی را تهیه کنید از امکانات زیر می توانید استفاده کنید:


  صندلی با فضای پای بیشتر نسبت به ایرلاین های دیگر
  پذیرایی با وعده غذایی با کیفیت که در کترینگ ایرلاین تهیه می شود.
  خدمات سرگرمی ویژه برای کودکان
  امکان تهیه بلیط کودک و نوزاد به صورت رایگان

  پرواز اکونومی کلاس ماهان

  پروازهای ایرلاین ماهان در دو کلاس اکونومی و بیزینس ارائه شده که امکانات پروازهای اکونومی هواپیمایی ماهان شامل موارد زیر است:

  فضای بیشتر بین صندلی ها در کابین هواپیمایی اکونومی کلاس
  مسافرین پروازهای اکونومی ماهان می توانند علاوه بر استفاده از خدمات کترینگ مجهز ماهان، از منوی نوشیدنی های موجود آن بهره ببرند.
  از جمله امکاناتی که این شرکت هواپیمایی در پروازهای اقتصادی برای مسافران تدارک دیده است می توان به مشاهده تلویزیون و مطالعه کتاب و مجلات اشاره کرد.   

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  02166567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  ویزای 10 روزه دبی

  دوبی
  تخفیف 2 %
  4,900,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  ویزای یکماهه توریستی دوبی

  دوبی
  تخفیف 0 %
  5,000,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  ویزای توریستی 30روزه چندبار ورود

  دوبی
  تخفیف 0 %
  7,900,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  ویزای توریستی دوبی سه ماهه یکبار ورود

  دوبی
  تخفیف 0 %
  7,800,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  ویزای دوبی | نوروز و بهار 1403

  دبی
  تخفیف 0 %
  18,800,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی و هواپیمایی جمالزاده تهران

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی میدان جمهوری تهران

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی نواب

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی میدان ونک

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی میدان فاطمی

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی جنوب تهران

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی شهرک غرب

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی فلاح

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی منیریه

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی بازار

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی میدان پانزده خرداد

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی چهارراه ولیعصر

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی غرب تهران

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی کامرانیه

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی منطقه 11

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان