آژانس هواپیمایی کامرانیه :

آژانس مسافرتی و گردشگری در کامرانیه

پرداخت شما (تومان) :
10,000 تومان
0 %
تخفیف
10,000 تومان 0 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  میدان انقلاب

  شرایط استفاده

  مراجعه حضوری به دفتر آژانس به آدرس میدان انقلاب

  ابتدای خیابان کارگر جنوبی خیابان مهدیزاده پلاک 9 واحد 10

  ایستگاه مترو انقلاب فاصله 100 متر

  ایستگاه BRT انقلاب فاصله 100 متر

  رزرو آنلاین از طریق واتساپ و تلگرام به شماره های 09054480390

  ارسال فوری مدارک و تحویل بلیط و مدارک

  ویژگی‌ها

  رزرو و صدور آنی بلیط هواپیما در همه مسیرهای داخلی و خارجی

  مراجعه حضوری یا غیر حضوری به دفتر آژانس

  ارسال مدارک در سریعترین زمان ممکن

  توضیحات

  پروازهای هواپیما چه فرقی با هم دارند؟


  فرقی نمی‌کند که تجربه صدها پرواز را داشته‌اید یا برای اولین بار است که با هواپیما سفر می‌کنید، در هر صورت، موقع خرید بلیط به غیر از تاریخ ، مبدأ و مقصد لازم است نوع پرواز و کلاس پرواز هم انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید پروازی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه و سلیقه شما، پیش از هر چیز، لازم است با انواع پرواز و کلاس های پروازی موقع خرید بلیط هواپیما آشنا شوید.

  ممکن است با خلاصه‌ترین معنای کلاس پروازی که به خدمات و نوع صندلی مربوط هستند، آشنایی داشته باشید، اما موضوعی که در این مطلب از سفرهای دور و نزدیک قرار است برای شما باز کنیم، انواع کلاس پروازی و تفاوت آن با انواع بلیط هواپیما است. با شناخت این مفاهیم پایه‌ای هنگام خرید بلیط هواپیما راحت‌تر تصمیم می‌گیرید.  همیشه هنگام خرید بلیط هواپیما ، لازم است کلاس پروازی دلخواهتان را انتخاب کنید  تقریبا شبیه به اتوبوس‌های بین‌شهری که به انواع مختلفی مثل اتوبوس معمولی و VIP تقسیم می‌شوند. هر هواپیما صندلی‌های مختلفی دارد که با عبارت کلاس پروازی از هم تفکیک می‌شوند. شاید به عقیده برخی از مسافران تفاوت چندانی بین این کلاس‌های پروازی وجود نداشته باشد اما این ایده زمانی درست است که پرواز شما کوتاه باشد. نباید فراموش کنید که در پروازهای طولانی نوع خدمات ، امکانات و صندلی ، تأثیر چشمگیری در راحتی سفر شما دارند. در ادامه انواع کلاس پروازی را مختصر و مفید می‌آوریم.

  انواع کلاس پروازی هواپیما

  معمولاً هر یک از شرکت‌ها و خطوط هوایی ، خدمات خاص خودشان را دارند اما سعی ما بر این است که معمول‌ترین کلاس‌های پروازی که از همه متداول‌تر هستند را معرفی کنیم. همیشه به کلاس پرواز کشورها توجه داشته باشید زیرا خدمات معمول این کلاس‌ها از کشور به کشور متفاوت است. به طور کلی ، کلاس پروازی در چهار حالت خلاصه می‌شوند که ما از ارزان‌ترین تا گران‌ترینشان را به ترتیب زیر می‌آوریم.

  پرواز اکونومی یا اقتصادی (Economy)

  پرواز اکونومی یا اقتصادی اصلی‌ترین نوع پرواز در سراسر جهان است و به طبع بیشترین مسافر را دارد. صندلی‌های این کلاس از هواپیما فاصله کمی با هم دارند. هواپیماهای پرواز دوربرد معمولاً یک صفحه نمایشگر در صندلی‌های پرواز اکونومی دارند. برخی از شرکت‌های هواپیمایی مثل ایرآسیا ، ایزی‌جت و اسکوت باید بابت پذیرایی نوشیدنی و غذا هزینه بپردازید در حالی که در کلاس اکونومی شرکت‌های ژاپنی یا شرکت لوفت‌هانزا ، پذیرایی در پروازهای طولانی رایگان است. تا اینجا دانستیم که پرواز اکونومی چیست حال باید اشاره کنیم که اگر به دنبال نام اختصاری پرواز اکونومی یا اقتصادی در بلیط خود می‌گردید، این پرواز با حرف «Y» نشان داده می‌شود.

  معمولا افرادی که در جستجوی تورهای ارزان هستند با انتخاب پروازهای اکونومی می‌توانند اندکی از هزینه بلیط کم کنند. البته تهیه تور ارزان به عوامل متعددی بستگی دارد، اما نوع پرواز و کلاس پروازی هم می‌تواند در قیمت نهایی تاثیرگذار باشد. اگر به تورهای استانبول زیر نگاهی بیندازید، نوع پرواز و کلاس پروازی مشخص شده است.


  پرواز پریمیم اکونومی (Premium economy)

  نوع پریمیوم پروازهای اکونومی یا اقتصادی ، به مسافران فضای صندلی بیشتری می‌دهد. در حال حاضر تعداد صندلی‌های این نوع پرواز در جهان رو به گسترش است و معمولاً برای سفرهای طولانی و نسبتاً طولانی طراحی شده است. برای رزرو بلیط این کلاس پرواز باید از یک نکته طلایی با خبر باشید، پرواز اکونومی ویژه ممکن است از پرواز بیزینس یا تجاری تخفیف‌دار ، قیمت بیشتری داشته باشد، بنابراین حتماً قیمت بلیط انواع کلاس پروازی را همیشه چک کنید.

  در شرکت‌های هواپیمایی آمریکا پرواز اکونومی ویژه به معنای پرواز اکونومی استاندارد است؛ به طوری‌که فقط فضای صندلی‌ها کمی بیشتر است. از نظر پذیرایی نیز پرواز اکونومی تفاوت چندانی با نوع ویژه‌اش ندارد. با این حال در برخی از شرکت‌های هواپیمایی ممکن است یک نوشیدنی و غذای رایگان و مختصری را به مسافران بدهند. ضمن‌ اینکه کلاس پروازی اکونومی‌ ویژه از خدماتی مثل حمل بار مسافران برخوردار است.

  پرواز بیزینس یا تجاری (Business)

  بیشتر کسانی که در کلاس بیزینس هواپیما مسافت‌های طولانی را طی کرده‌اند، به بقیه پیشنهاد می‌کنند که همیشه سفرهای طولانی‌شان را با این کلاس هواپیما انجام دهند. اما، دلیل محبوبیت پرواز بیزینس چیست؟ اصلی‌ترین مزیت پرواز بیزینس فضای آزادتر آن است که به مسافران این امکان را می‌دهد در طول سفر به راحتی دراز بکشند و استراحت کنند. البته این را هم بگوییم که صندلی‌های خم‌شونده در کلاس های مختلف پروازهای طولانی  سال به سال رایج‌تر می‌شوند. اگر کنجکاوید که حرف اختصاری پرواز بیزینس چیست، باید حرف «C» را به خاطر بسپارید.

  پذیرایی پرواز بیزینس تا حد زیادی به مدت زمان سفر شما بستگی دارد، ولی در کل نسبت به پرواز اکونومی تفاوت ملموسی دارد. اگر سفر شما کوتاه باشد باید منتظر پذیرایی‌ شبیه به پرواز طولانی در کلاس اکونومی ویژه باشید. در سفرهای طولانی با پرواز بیزینس کلاس ، جدا از شام و ناهار ، می‌توانید یک خوراک مختصر یا نوشیدنی سفارش دهید. همچنین ممکن است قبل از پرواز با یک نوشیدنی از شما پذیرایی شود. در پرواز بیزینس یا تجاری معمولاً باروبنه شما زودتر از سایر مسافران تحویل داده می‌شود و بعد از پرواز، اتلاف وقت کمتری دارید.

  پرواز فرست کلاس (First Class)

  پرواز فرست کلاس همان‌طور که از اسمش پیداست ، ممتازترین خدمات را ارائه می‌دهد. بخش فرست کلاس هواپیما معمولاً فضای کوچک و محدودتری دارد اما فضای صندلی‌ها از تمام انواع کلاس پروازی بیشتر است. از آن‌جایی که پرواز فرست کلاس قیمت گران‌تری دارد معمولاً به‌سرعت تکمیل نمی‌شود. صندلی پرواز فرست کلاس شرکت به شرکت متفاوت است. برای مثال ، شرکت‌های هواپیمایی سنگاپور و امارات ، اتاقک‌های جداگانه‌ای را برای هر صندلی فرست کلاس طراحی کرده‌اند اما بعضی از شرکت‌های هواپیمایی هم هستند که صندلی‌های فرست کلاسشان تفاوت چندانی با قسمت بیزینس کلاس ندارد.

  خدمات بخش فرست کلاس هواپیما اصلی‌ترین جنبه تفاوتش با سایر کلاس های پروازی است. خدمات این بخش بسیار سفارشی‌تر می‌شوند. همچنین در پرواز فرست کلاس ، غذای بیشتری برای پذیرایی آماده می‌کنند. بد نیست اشاره کنیم که اغلب اوقات در بخش فرست کلاس خاویار نیز به عنوان نماد این کلاس سرو می‌شود. مسافران پرواز فرست کلاس چمدان‌هایشان را معمولاً در همان بخشی قرار می‌دهند که مسافران کلاس بیزینس در باروبنه دارند. حرف اختصاری پرواز فرست کلاس «F» است.

  برای افرادی که تورهای لوکس را ترجیح می‌دهند، در کنار هتل و خدمات لوکس هنگام سفر، پرواز فرست کلاس توصیه می‌شود که حسابی از سفرشان لذت ببرند. البته این انتخاب هم دارید که تورهای لوکس را به صورت اقساطی تهیه کنید و از امکانات درجه یک هتل ، پرواز و... بهره‌مند شوید.


  انواع بلیط هواپیما

  تا اینجای کار گفتیم کلاس پرواز چیست و امکانات هر یک را شرح دادیم ، حال به سراغ انواع پرواز برحسب نوع بلیط می‌رویم. شناخت نوع پرواز تا حد زیادی بر قیمت ، زمان و خدمات بلیط تأثیر می‌گذارد و آشنایی با اصطلاحاتش قبل از خرید بلیط ، حیاتی است. فراموش نکنید که برای یک انتخاب خوب باید همیشه گوش به زنگ جدیدترین بلیط‌ها و پیشنهادات باشید، زیرا در زمان اوج مسافرت‌ها ممکن است تخفیف‌های خوبی را هم پیدا کنید.

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  02166567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  ویزای 10 روزه دبی

  دوبی
  تخفیف 2 %
  4,900,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  ویزای یکماهه توریستی دوبی

  دوبی
  تخفیف 0 %
  5,000,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  ویزای توریستی 30روزه چندبار ورود

  دوبی
  تخفیف 0 %
  7,900,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  ویزای توریستی دوبی سه ماهه یکبار ورود

  دوبی
  تخفیف 0 %
  7,800,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  ویزای دوبی | نوروز و بهار 1403

  دبی
  تخفیف 0 %
  18,800,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی و هواپیمایی جمالزاده تهران

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی میدان جمهوری تهران

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی نواب

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی میدان ونک

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی میدان فاطمی

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی شهرک غرب

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی منیریه

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی بازار

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی میدان پانزده خرداد

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس هواپیمایی مرکز تهران

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی غرب تهران

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی منطقه 11

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی منطقه 6

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی منطقه 10

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  آژانس مسافرتی میدان راه آهن

  میدان انقلاب
  تخفیف 0 %
  10,000 تومان