تور فیلبند | تور یکروزه فیلبند اقیانوس ابر { تابستان 1403 } :

تور ییلاق فیلبند | تور فیلبند { تابستان 1403 } تور یکروزه ییلاق فیلبند و دشت سنگچال با سفرهای دور و نزدیک { تابستان 1403 } تورهای یکروزه ارزان و اقتصادی فیلبند | تور فیلبند،تور فیلبندشاد { تابستان 1403 }

پرداخت شما (تومان) :
945,000 تومان
10 %
تخفیف
1,050,000 تومان 105,000 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  آمل

  شرایط استفاده

  جهت مشاهده تاریخها و رزرو تاریخ خود وارد قسمت مشاهده و خرید شوید.

  زمان حرکت : جمعه ها و ایام تعطیلات رسمی ساعت 3 صبح وبرگشت تا ساعت 24

  مکان حرکت از میدان آزادی یا آرژانتین که روز قبل از حرکت اطلاع رسانی میگردد.

  ایام تعطیل رسمی با هماهنگی قبلی با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  یه ربع قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید

  قبل از خرید نسبت به قیمت تور اطمینان حاصل فرمائید.پس از خرید کنسلی پذیرفته نمی شود.

  در صورت به حد نصاب رسیدن تور یا شرایط خاص جوی و یا جاده ای در تاریخ مورد نظر تور به اولین تاریخ بعدی ارجاع و برگزار خواهد شدویا تورجایگزین معرفی  میگردد.

  به همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر الزامی است.

  قبل و بعد از خرید هماهنگ فرمائید در صورت عدم هماهنگی هیچگونه مسئولیتی بر عهده سایت و مجری نمی باشد.

  توجه فرمایید : حتما پس از ثبت نام مشخصات کامل مسافرین شامل:

  اسم و فامیل،کد ملی،تاریخ تولد کامل ،نام تور و تاریخ انتخاب شده خود را به شمارهای

  تلگرام و واتساپ 09054480389-09054480390 ارسال نموده تا ثبت نام کامل و تایید

  شود درغیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده آژانس نمیباشد.

  ضمنا اطلاع رسانی و برنامه سفر از طریق همان شماره چند ساعت قبل از حرکت

  برای ثبت نام کننده ارسال میگردد.

  ویژگی‌ها

  تور یکروزه ییلاق فیلبند و دشت سنگچال

  مناطق مورد بازدید 

  پیاده روی در ارتفاع 2700 متری  و پرطراوت ییلاق فیلبند - پیمایش جنگل های زیبا سنگ چال  و هیجان وصف ناشدنی قدم زدن بالای ابرها

  صبحانه یک وعده

  پذیرایی برگشت

  نهار به عهده مسافر

  بیمه

  لیدر مجرب 

  وسیله نقلیه توریستی اتوبوس 44 نفره مجهز به کولر ، تهویه و سیستم صوتی حرفه ای

  برنامه ای شاد و مفرح در طول مسیر

  هزینه ترانسفر محلی و ورودیه ها جداگانه با مسافر میباشد.(300/000 تومان)

  (شامل ورودیه روستاهای گردشگری و مینی بوس یا نیسان سواری رفت و برگشت به مکانهایی که تردد اتوبوس یا ماشین بزرگ امکان پذیر نمیباشد.)

   پذیرش و تخفیف ویژه گروهها و سازمانها

  بیمه حوادث گروهی مسافران  و همراهی لیدر مجرب و حرفه ای

  خرید و رزرو مسافر از سایت به منزله مطالعه شرایط و قبول آنها میباشد.

  توضیحات

  تور ییلاق فیلبند اقیانوس ابر با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  استان مازندران دیدنی‌های طبیعی بکری را در خود جای داده است. از زیباترین مناطق آن در قسمت شرقی، روستای فیلبند در ارتفاعات چلاو است. قدم زدن در میان ابرها از برجسته‌ترین جاذبه‌های این روستا است. دریای ابر فیلبند، هر سال مسافران و گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می‌کند و این پدیده، فیلبند را به یکی از محبوب‌ترین نقاط دیدنی شمال کشور تبدیل کرده است.

  تور ییلاق فیلبند اقیانوس ابر با سفرهای دور و نزدیک

  فيلبند يكي از مرتفع ترين روستاي ييلاقي استان مازندران است كه در جنوب بابل در بخش بندپي غربي (روستاي ديوا) واقع شده است .از سطح دريا حدود  2700 مـــتر ارتفاع داره كه اگه بتوني تا نكه قله اش بري ميشه۳۷۰۰متر از سطح درياي ازاد!!!
  قله هاي دماوند بزرگ مثل جزايري از ميان ابرها قدرت خودشونو  به رخ ما ها ميكشن.
  در فصل بهار وپاييز در يك نيم روز ممكن است همه پديده هاي جوي از قبيل ابر و مه و باران و برف و تگرگ و رگبار و ناگهان رنگين كمان و هواي صاف و آفتابي را بدون لكه ابري مشاهده كني تنوع هوا زيبايي هاي طبيعت ، مناظر و چشم اندازهاي اعجاب انگيز ودلفريبش فقط در فيل بند مي توان مشاهد كرد .
  فيلبند در تابستان ها بيش از  هزار ودويست خانوار جمعيت دارد. و در زمستان بطور كلي خالي از سكنه است زيرا شدت سوز وسرما و برف امكان زندگي را غير ممكن مي سازد و در سال قريب ۷ ماه پوشيده از برف است.

  فيلبند مردماني بسيار تنومند وقوي هيكل داردكه از قدرت بدني زيادي برخودارند .وجود فلوئور  كافي در آب چشمه هاي اين منطقه در استخوان بندي مردمانش تأثير بسزايي دارد بهمين دليل قادر به انجام كارهاي بسيار سخت و طاقت فرسا مي باشند همت عالي و تعصبات قومي در انجام كارهاي اجتماعي وعمراني و تعهد به دين ومذهب از ويژگيهاي ديگر مردم سخت كوش  فيلبند است . از اماكن متبركه و مذهبي فيلبند مسجد ها و دو تكيه قديمي آن را بايد نام برد . كه بدليل خلوص طينت و پاكي نيت سازندگان معتقد اين بناها اين دو تكيه از كرامات خاصي برخوردارند و هر ساله دوستداران اهل بيت جهت زيارت و اجابت نذورات خود از شهرها دور و نزديك به فيل بند سفرمي كنند. ازمحصولات زراعي فيلبند سيب زميني و چغندر مي باشد كه سيب زميني فيلبند بي شك از مرغوب ترين و خوش خوراك ترين نوع سيب زميني هاست و در منطقه از معروفيت خاصي برخوردار است . نزديك ترين راه ارتباطي فيلبند به جاده اصلي راه پرپيچ و خمي است كه از فيلبند بطول 45 كيلومتر دركيلومتر 25 آمل به جاده هراز (سه راه منگل) مي پيوندد بعد از گذشت از روستاي تاريخي و قشنگ سنگچال به فیلبند می رسید.

  فیلبند کجاست؟

  فیلبند از توابع بخش بندی غربی شهرستان بابل در استان مازندران است که به بام شرقی این استان معروف شده. فیلبند آخرین روستای منطقه چلاو محسوب می‌شود. برای رسیدن به آن باید از تهران راهی جاده هراز شوید. نرسیده به جنوب آمل جاده‌ای فرعی از سمت شرق شما را به روستای فیلبند می‌رساند فیلبند از توابع بخش بندی غربی شهرستان بابل در استان مازندران است که به بام شرقی این استان معروف شده است.

  چرا فیلبند خاص است؟

  شاید برای‌تان جالب باشد معنای نام این منطقه را بدانید؛ تلفظ صحیح فیلبند در واقع فِلبَند است. در گویش مازندرانی فل به معنای خستگی و بند هم به معنای بندآمدن و نتوانستن است. علت نام گذاری این عنوان برای آن ارتفاع بالای ییلاق است که مسیر رفت و آمد آن را دشوار می‌کرده. این منطقه در فصل بهار و پاییز آب و هوای متنوعی دارد، در یک نیم روز ممکن است بر فراز ابرها قرار بگیرید، در میان مه قدم بگذارید، به زیر باران بروید یا در آسمان صاف و آفتابی به تماشای کرانه دریای خزر بنشینید.

  فیلبند، سرزمینی بر فراز ابرها
  فیلبند به دلیل ارتفاعی که از سطح دریا دارد مکان مناسبی برای ایجاد پدیده اقیانوس ابر است؛ پدیده‌ای که این روزها گردشگران زیادی را راهی این منطقه می‌کند. ایستادن بر فراز ابرها و تنفس هوای تازه در حالی که صدای زنگوله دام‌ها از دوردست به گوش می‌رسد مانند قدم زدن در تکه‌ای از رویا خواهد بود.

  جنگل‌های چلاو و سنگ‌چال

  پس از گشت و گذار در فیلبند و عکاسی از مناظر تکرارنشدنی، می‌توانید مسیر خود را به جنگل‌های چلاو سنگ‌چال ادامه دهید و با تماشای مناظری از کلبه‌های چوبی، دشت‌های سرسبز و گله‌هایی که برای چرا آمده‌اند دل را به طبیعت بسپارید. 

  کی به فیلبند برویم؟

  ییلاق فیلبند از اواسط بهار تا ابتدای پاییز آب و هوای خوبی دارد. این منطقه به دلیل مرتفع بودن، انتخاب دلچسبی برای رهایی از تابستان‌های گرم است. ییلاق فیلبند در فصول دیگر هم زیبایی‌های خاص خود را دارد اما مسیر رفت و آمد آن بسیار دشوار خواهد بود. فیلبند زمستان‌های سرد و پربرفی دارد و به دلیل رفت و آمد دشوار آن در این فصل خالی از سکنه است.

  در سفر به فیلبند چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

  از آن‌جایی که آب و هوای این منطقه هیچ وقت دقیقا قابل پیش‌بینی نیست، بهتر است که حتی در فصول گرم هم یک پانچو یا بارانی همراه خود داشته باشید. برای یک پیاده‌روی دلچسب آماده باشید و برای این کار کفش مناسبی به پا کنید. در این منطقه برخی از اپراتورهای تلفن همراه ممکن است آنتن ندهد و بهتر است اگر تماسی ضروری داشتید قبل از وارد شدن به جاده فرعی آن را انجام دهید. همراه داشتن یک پاور بانک، می‌تواند دلگرمی خوبی برای روشن ماندن گوشی‌تان تا پایان سفر باشد. اگر دوربین عکاسی دارید در برداشتن آن لحظه‌ای درنگ نکنید؛ فیلبند پر از سوژه‌های ناب عکاسی است. زیبایی‌های فیلبند بسیار بکر و دلرباست و بعضی از نماهای آن بی‌اغراق دست کمی از طبیعت‌ اروپا ندارد؛ نگذاریم زباله‌های‌مان این زیبایی ناب را از آن برباید. همراه داشتن چند کیسه زباله و یک دستکش یکبار مصرف می‌تواند شما را تبدیل به میهمانی مهربان کند که نه تنها صحنه زشتی در طبیعت ایجاد نمی‌کند بلکه زیبایی‌هایش را دوباره به آن برمی‌گرداند.

  موقعیت جغرافیایی فیلبند

  روستای فیلبند از زیباترین روستاهای مرتفع در استان مازندران است. این روستا به‌دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه‌اش و قرار گرفتن در ارتفاع کوهپایه‌ای، چشم‌اندازی زیبا به مراتع و روستاهای اطراف دارد. روستای فیلبند با طبیعت بکر و زیبایش در نیمی از سال با ابرها احاطه می‌شود و طبیعت دوستان زیادی در فصل گرم به این منطقه خوش آب و هوا سفر می‌کنند. دریای ابر فیلبند در بیشتر روزهای سال تشکیل می‌شود؛ تماشای حرکت ابرها از میان پاها و احاطه شدن در توده‌های ابر، لحظات به‌یادماندنی برای گردشگران خلق می‌کنند.
  تماشای حرکت ابرها از میان پاها و احاطه شدن در توده‌های ابر، لحظات به‌یادماندنی برای گردشگران خلق می‌کنند.

  ییلاق این روستا در میان اهالی روستاهای اطراف نیز محبوبیت بالایی دارد و در فصول گرم سال، از بسیاری از روستاهای اطراف نیز به روستای فیلبند می‌آیند تا از آب و هوای عالی و طبیعت مطبوع آن بهره‌مند می‌شوند؛ اما در فصول سرد، ساکنان روستا هم به مناطق دیگر می‌ر‌وند و روستا خالی از سکنه می‌شود.

  برای ساکنان تهران و اطراف آن، روستای فیلبند به‌دلیل فاصله نزدیک تا پایتخت، محبوبیت بالایی دارد. از زیباترین مناظر ییلاق فیلبند، طلوع و غروب زیبای خورشید در این روستا است. کوهنوردی در این روستا نیز لذت‌بخش است. روستای فیلبند با ارتفاعی در حدود ۲,۳۰۰ متر از سطح دریا، بلندترین روستای قسمت شرقی استان مازندران است و به همین دلیل با نام «بام شرقی مازندران» نیز شناخته می‌شود. در گویش مازندرانی این روستا را «فلبند» یا «فلبن» می‌گویند. «فل» معنای خستگی و «بند» معنی بند آمدن می‌دهد و بر اساس گفته‌های اهالی، راه دشوار تردد به این روستا در گذشته، باعث این نام‌گذاری شده است.
  روستای فیلبند کجاست؟

   آدرس روستای فیلبند: استان مازندران، کیلومتر ۲۵ جاده هراز از آمل به پلور، فرعی روستای فیلبند روستای فیلبند از جاهای دیدنی بابل و از توابع این شهرستان در مازندران است. این روستا در ۵۷ کیلومتری جنوب شهر آمل و شرق رودخانه هراز، قرار دارد. مسیر دسترسی به این روستا از جاده هراز و در مسیر فرعی به‌سمت فیلبند، بین جنگل الیمستان و روستای «رزکه» قرار دارد. چشم‌اندازهای این جاده فرعی کوهستانی، بسیار زیبا هستند.

  روستای فیلبند از شمال غربی به روستای سنگچال آمل، از جنوب به ییلاق «ونه بن» و روستاهای «ورزنه» و «نشل» و از جنوب شرقی به روستاهای «شیخ موسی»، «نیراسم» و «گلیران» می‌رسد. اهالی این روستاها در فصل‌های گرم، با پای پیاده و با اسب یا قاطر به فیلبند تردد می‌کنند؛ اما مسیر بسیار خطرناک است و تنها افراد محلی مسلط به مسیر می‌توانند این فاصله را طی کنند.

  روستای فیلبند آخرین روستای جنگل «چلاو» به حساب می‌آید و پدیده اقیانوس ابر در این روستا، هر ساله گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می‌کند.
  روستای فیلبند از جاهای دیدنی مازندران به شمار می‌آید و مسیر دسترسی به آن از طریق جاده هراز است. فاصله تهران تا فیلبند در حدود ۱۷۰ کیلومتر است؛ اما پیچ‌وخم‌های جاده فرعی کوهستانی این روستا باعث می‌شود پیمودن آن حدود چهار ساعت زمان ببرد. برای رفتن به فیلبند از تهران باید از خروجی‌های شمال شرق تهران به بزرگراه تهران پردیس وارد شوید و با گذشتن از شهر رودهن به خروجی جاده هراز برسید. جاده هراز را تا جنگل الیمستان ادامه دهید و روبه‌روی روستای «پرن» به مسیر فرعی جاده فیلبند وارد شوید. این مسیر فرعی کوهستانی، در شرق جاده هراز قرار دارد.

  از تهران تا ابتدای جاده فرعی فیلبند ۱۴۰ کیلومتر است و از ابتدای این جاده فرعی، ۳۰ کیلومتر تا روستای فیلبند راه دارید؛ اما طی کردن این مسافت در حدود یک ساعت زمان می‌برد. در ابتدای این جاده کوهستانی از روستای «پاشاکلا» خواهید گذشت و در ادامه به روستای «سنگ چال» می‌رسید. روستای فیلبند بعد از این روستا قرار دارد؛ اما فاصله سنگ چال تا فیلبند، بسیار پرپیچ‌وخم می‌شود و به‌خصوص در زمان بارندگی، تردد در این جاده می‌تواند خطرساز شود. در ابتدای جاده مینی‌بوس‌هایی نیز به روستا تردد می‌کنند.
  جاده فرعی کوهستانی فیلبند، در فصل‌های پاییز و زمستان خطر بیشتری دارد و در زمان بارش‌های زمستانی امکان تردد به این روستا به‌دلیل خطر سقوط به دره وجود ندارد

  اگر قصد مسافرت به این شهر زیبا را دارید با سفرهای دورونزدیک همراه ما باشید تا دیدنی‌های این شهر را به شما معرفی نماییم.
   
  مسیر دسترسی به فیلبند
  این جاده پرپیچ‌وخم در فصل‌های پاییز و زمستان خطر بیشتری دارد و در زمان بارش‌های زمستانی امکان تردد به این روستا به‌دلیل خطر سقوط به دره وجود ندارد؛ اما در بهار و تابستان سفر با ماشین شخصی به فیلبند میسر می‌شود. مسیر دسترسی به روستای فیلبند از روستاهای اطراف آن به‌صورت پیاده نیز میسر است؛ اما مدت زیادی طول می‌کشد و نیازمند راهنمای محلی مسلط به مسیر است.
  راه های دسترسی به فیلبند
  اگر در شهرهای شمال شرقی کشور و مشهد اقامت دارید، برای رفتن به روستای فیلبند باید ابتدا به شهر ساری بروید و سپس مسیر را به‌سمت بابل، آمل و فیلبند ادامه دهید. اگر در شهرهای شمال غربی هستید، با گذشتن از رشت و ادامه مسیر در جاده ساحلی، به نور و سپس آمل خواهید رسید. در شهرهای سایر نقاط کشور برای رفتن به روستای فیلبند باید از تهران و جاده هراز بگذرید.
  آب و هوای فیلبند

  در فصل‌های مناسب، تور فیلبند توسط آژانس‌های مسافرتی گوناگون برگزار می‌شود و تنوع بالایی در مدت زمان تور و سطح خدمات وجود دارد؛ به‌دلیل استقبال بالای طبیعت‌گردان از این روستای دیدنی، تور فیلبند از ساری و سایر شهرهای شمالی نیز ارائه می‌شود.
  روستای فیلبند در فصل‌های مختلف آب و هوای متنوعی را تجربه می‌کند. از اوایل پاییز و با شروع سرما اقامت در این روستا بسیار سخت می‌شود؛ با رسیدن زمستان و بارش برف، ساکنان روستا این منطقه را ترک می‌کنند و به شهرها و روستاهای گرم‌تر در حومه فیلبند می‌روند.
  در فصل بهار، فیلبند سرزمین چهار فصل است. در یک روز ممکن است آفتاب، باران، تگرگ، برف و رنگین کمان را با فواصل کوتاه در فیلبند ببینید؛ اما روستا در تابستان بهترین شرایط آب و هوایی را دارد. در این زمان هوا خنک می‌ماند و حتی شب‌های تابستان، هم‌چنان هوا خنک است.
  کی و چه وقت به فیلبند سفر کنیم
  بهترین زمان سفر به روستای فیلبند، فصل‌های بهار و تابستان هستند. از آغاز بهار هرچه به‌سمت تابستان پیش برویم، شرایط آب و هوایی این روستا مناسب‌تر می‌شود. این فاصله شلوغ‌ترین زمان گردشگری منطقه است و گردشگران زیادی در این بازه سال از روستای فیلبند بازدید می‌کنند. دریای ابر فیلبند در بیشتر روزهای سال وجود دارد؛ اما تجمع آن در زمان طلوع آفتاب و نزدیک به بارندگی‌ها بیشتر است. در فصول سرد، توده‌های ابری متراکم‌تر هستند؛ اما امکان سفر در این زمان‌ها به فیلبند وجود ندارد. برای لذت بردن از دریای ابر فیلبند می‌توانید در بهار به این منطقه سفر کنید، گرچه در تابستان نیز شانس تماشای ابرها را خواهید داشت. تنها کافی است کمی سحرخیز باشید.
  در فیلبند کجا اقامت کنیم
  برای اقامت در فیلبند گزینه‌های محدودی دارید. این روستا هتل یا مهمانپذیر ندارد و به‌دلیل زیبایی‌های طبیعی آن و تمایل گردشگران به اقامت در خود روستا، بهترین گزینه‌ها خانه‌های روستایی و محلی هستند. البته به‌دلیل حجم بالای مسافران در فصل‌های بهار و تابستان قیمت کلبه‌های روستایی فیلبند بالا می‌رود. برای اجاره کلبه در روستای فیلبند می‌توانید به‌صورت غیر حضوری اقدام کنید و رزرو کلبه در فیلبند را از طریق اینترنتی انجام دهید.

  در قسمت غربی روستا مسافرخانه‌ای قرار دارد که به نام «تکیه غرب» شناخته می‌شود. این مسافرخانه اتاق برای اجاره شبانه دارد؛ اما امکانات آن بسیار محدود است و اتاق‌ها از سرویس بهداشتی مشترک استفاده می‌کنند. قیمت این مسافرخانه مناسب است و امکانات اولیه آن در فضایی روستایی، برای بعضی از گردشگران می‌تواند خاطره‌انگیز باشد.

  در نزدیکی امام‌زاده قاسم فیلبند نیز یک مهمانپذیر کوچک وجود دارد. برای علاقه‌مندان کمپ کردن در فضای باز، روستای فیلبند از بهترین گزینه‌ها است؛ اما به خاطر داشته باشید با توجه به شرایط خاص آب و هوایی منطقه و احتمال تگرگ و بارش‌های ناگهانی، حتما وضعیت جوی را در زمان سفرتان استعلام کنید و آمادگی کامل داشته باشید. تماشای طلوع خورشید، می‌تواند اقامتی بسیار دلنشین و خاطره‌انگیز در طبیعت برایتان بسازد.
   
  در سفر به فیلبند چه وسایلی با خود ببریم
  در سفر به روستای فیلبند حتما لباس گرم و کفش مناسب همراه ببرید. به‌دلیل ارتفاع این روستا، گشت‌وگذار در اطراف آن همراه با کوهنوردی خواهد بود، ضمن اینکه وضعیت جوی پایدار نیست و امکان بارندگی وجود دارد. همراه داشتن پوتین یا کفش ساق‌دار مناسب، شما را برای پیاده‌روی طولانی و کوهنوردی آماده می‌کند. بادگیر و بارانی را هم فراموش نکنید.

  اگر قصد اقامت در فضای باز را دارید، حتما وسایل کامل کمپ کردن با خود داشته باشید. امکانات فیلبند محدود است و ممکن است برای تهیه ساده‌ترین وسایل و مواد خوراکی، قیمت‌های بالا بپردازید؛ پس به مقدار مناسب آب و غذا و وسایل مورد نیاز خود را همراه ببرید. مناطق اطراف روستای فیلبند تابلوهای راهنما ندارند. اگرچه حضور راهنمای محلی برای بازدید از نقاط دورتر لازم است، برای احتیاط بیشتر حتما نقشه آفلاین را از قبل دانلود کنید تا در صورت عدم دسترسی به اینترنت، از موقعیت مکانی خود آگاه باشید.

  کوله‌پشتی با وسایل محدود و سبک برای گشت‌وگذار در روستای فیلبند، بسیار مناسب است. کیسه خواب شما را در شب مصون نگه می‌دارد و دوربین عکاسی برای ثبت خاطرات و لحظات زیبا در این سفر، بسیار واجب است. به یاد داشته باشید که برای حفظ نظافت و اکوسیستم منطقه، هیچ زباله‌ای در روستای فیلبند به جا نگذارید.
  جاذبه های دیدنی اطراف فیلبند

  روستای سنگچال و جنگل‌های زیبای چلاو در نزدیکی روستای فیلبند، برای پیاده‌روی در طبیعت، گزینه‌های مناسبی هستند و می‌توانید ساعت‌هایی را به گشت‌وگذار در آن‌ها بپردازید. در اطراف سنگ چال، به دام‌های در حال چرا بر می‌خورید و کلبه‌های چوبی زیبایی در این مسیر خودنمایی می‌کنند. بقعه «امام‌زاده یحیی» در این روستا قرار دارد و می‌توانید در گشت و گذارتان به این امام‌زاده هم سر بزنید. اما به خاطر داشته باشید حتما با راهنمای محلی به دیدن این روستا بروید، تا بتوانید راه رفت و برگشت را پیدا کنید. برای افراد ناآشنا به این منطقه احتمال گم شدن بسیار زیاد است، زیرا هیچ تابلوی راهنمایی در مسیر وجود ندارد.

  در مسیر رفت به‌سمت روستای فیلبند و در ابتدای روستای سنگ چال، مغازه‌های محلی با محصولات و صنایع دستی شمال وجود دارند. مرداد ماه در  این روستا جشنواره محلی برگزار می‌شود که اگر در این زمان به این منطقه سفر کنید، می‌توانید از تماشای جشن‌های بومی با لباس‌های محلی لذت ببرید و با فرهنگ و رسوم مردم این منطقه بیشتر آشنا شوید.
  چشمه لار

  اطراف روستای فیلبند رودخانه‌ای وجود ندارد، اما چشمه‌های آب معدنی در اطراف این روستا جوشیده‌اند. از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان «چشمه لار» را نام برد که خواص آب آن برای بیماری‌های کلیوی و استخوان درد، بسیار عالی است.
  امام زاده قاسم

  «امام‌زاده قاسم» در نزدیکی قله «اندوار» و در کوه‌های جنوبی فیلبند قرار دارد. مسیر حرکت به‌سمت این امام‌زاده فرازونشیب زیادی دارد. برای طی کردن این مسیر حتما از راهنمایان محلی کمک بگیرید. طبیعت اطراف امام‌زاده قاسم بسیار چشم‌نواز است. داخل بقعه مکان مناسب برای استراحت و در نزدیکی آن اقامتگاه کوچکی وجود دارد. با کمی استراحت در این منطقه می‌توانید به پیاده‌روی در مسیر ادامه دهید و به روستای «رستم‌چال» برسید. در این روستا دو گودال بزرگ خواهید دید که گفته می‌شود از برخورد دو شهاب سنگ به جا مانده‌اند.

  پس از روستا، مسیری پاکوب به‌سمت جنگل الیمستان به چشم می‌خورد. پیاده‌روی در این جنگل سرسبز و تماشای طبیعت بکر آن، خالی از لطف نیست.
   به چه شکل می‌توانیم به فیلبند سفر کنیم؟

  شما می‌توانید با وسیله نقلیه شخصی یا از طریق تورهای گروهی، به فیلبند سفر کنید.

  سفر به فیلبند با وسیله نقلیه شخصی

  مسیر دسترسی به روستای فیلبند، از طریق جاده زیبای هراز است. از تهران که وارد جاده هراز شوید، باید یک صد کیلومتر به سمت آمل پیش روی کنید تا در نهایت با تابلوی ورودی روستای فیلبند رو به رو شوید. از آنجا تا روستای فیلبند نیز شاید حدود 20 دقیقه راه در پیش داشته باشید. مسیر دسترسی به فیلبند شاید کمی قدیمی، پر پیچ و خم و کوهستانی باشد. اما با دیدن مناظر بی‌نظیر اطراف، اصلا سختی راه به چشم نمی‌آید.

   
  تور گروهی فیلبند یک روزه با آژانس مسافرتی سفرهای دور ونزدیک

  دسترسی به فیلبند با وسیله نقلیه شخصی بسیار ساده است. اما به این شرط که از سلامت وضعیت خودروی شخصی خود اطمینان داشته باشید. برای اطمینان بیشتر، بهتر است از خودروهای شاسی و آفرود استفاده کنید تا در صورت وجود گل و لای در مسیر، دچار مشکل نشوید. اما در حال حاضر مجریان بسیاری، تورهای فیلبند را برگزار می‌کنند. برخی از تورهای فیلبند، تورهای یک روزه و برخی دیگر تورهای دو و نیم روزه همراه با اقامت بوم‌گردی هستند. در صورتی که تور یک روزه فیلبند را انتخاب کنید‌، می‌توانید از زیبایی منطقه در کوتاه‌ترین زمان ممکن لذت ببرید و کمترین هزینه را بپردازید. در ضمن هنگامی که همراه تور فیلبند سفر کنید، دیگر خستگی مسیر برای شما معنا نخواهد داشت.

  در زمینه تورهای دو و نیم روزه همراه با اقامت نیز باید گفت که اقامت در فیلبند تنها به کمک خانه‌های روستایی مقدور است. به همین خاطر قطعا اگر به صورت انفرادی سفر کنید، قادر به پیدا کردن محل اقامت مناسب نخواهید بود و باید به ناچار شب را عازم تهران شوید. اما مجریان تور با یک سری از محلی‌های منطقه ارتباط دارند و از آن طریق بهترین مکان را برای اقامت شما پیدا می‌کنند. به همین خاطر شرکت در تورهای یک روزه فیلبند اکیدا توصیه می‌شود.

  جاذبه‌های دیدنی فیلبند

  جاذبه‌های دیدنی فیلبند را نمی‌توان با زبان بیان کرد یا در قالب کلمات گنجاند. زیرا حتی چشم هم از درک این همه زیبایی عاجز است.


  پیاده‌روی و گشت‌های روزانه در طبیعت

  فیلبند دارای دشت‌های وسیعی است. دشت‌هایی که از هر طرف سرسبز و زیبا هستند. اگر خوش شانس باشید، ابرها، از آسمان به دیدار این همه زیبایی روی زمین می‌آیند و ترکیبی بهشتی و فراموش نشدنی را برای شما خلق می‌کنند. در این مواقع، تنها بخش‌های مرتفع فیلبند سر از ابرها بیرون می‌آورند و به شما حس شناور بودن بین زمین و هوا را القاء می‌کنند. در این حالت تصور می‌کنید که انگار بر فراز آسمان هستید و می‌خواهید پای خود را بر روی ابرها بگذارید. اصلا شهرت فیلبند به نام شهری بر فراز ابرها نیز به همین دلیل است.

  اقامت در کلبه چوبی

  یکی از جاذبه‌های لذت‌بخش و مهم فیلبند، اقامت در کلبه‌های چوبی منطقه است. تصور کنید که شب را در طبیعت بکر و داخل کلبه‌ای چوبی و قدیمی اقامت داشته باشید. چیزی جز صدای جیرجیرک‌ها و چرق چرق سوختن چوب در شومینه به گوش نمی‌رسد. شب‌ها هوا کمی سرد می‌شود و ترجیح می‌دهید که یک پتو روی شانه خود بیاندازید. آسمان پر ستاره شما را اغوا می‌کند و می‌خواهید با دستان خود از آسمان ستاره بچینید. اقامت در کلبه‌های چوبی یکی از زیباترین بخش‌های تورهای فیلبند محسوب می‌شود.


  صعود به قلعه حصین بن

  فیلبند در یک منطقه تماما کوهستانی قرار گرفته است. به همین خاطر بسیاری از گردشگران ورزشکار، به قصد کوهنوردی عازم این منطقه زیبا می‌شوند تا در آرامش طبیعت و اکسیژن خالص، مهارت خود را به چالش بکشند. قله حصین بن دارای سه هزار و 700 متر ارتفاع است و برای صعود به آن نیاز به مهارت‌‌های کوهنوردی خواهید داشت. مسیر صعود به قله بسیار صعب العبور بوده و برای انجام این کار نیاز به تجهیزات کوهنوردی دارید. البته باید تاکید کنیم که برای صعود به این قله، بهتر است شب را در فیلبند استراحت کرده و صبح زود صعود را آغاز کنید.
  چرا همراه تور سفر کنیم؟

  عدم خستگی مسیر

  جاده هراز و مسیر دسترسی به روستای فیلبند، هر دو کوهستانی و پر پیچ و خم هستند. به همین خاطر رانندگی در این مسیر برای یک سفر یک روزه، می‌تواند بسیار خسته کننده باشد. این در حالی است که شما می‌توانید همراه تور در طی مسیر از تمامی مناظر لذت ببرید و حتی خستگی را حس نکنید.
  فراهم کردن محل اقامت بوم گردی در سفر با تور

  همانطور که اشاره کردیم، در فیلبند هیچگونه مکان اقامتی وجود ندارد. پس شما باید با روستاییان منطقه توافق کنید و در خانه‌های آنها شب را سپری نمایید. اما معمولا روستاییان به غریبه‌ها سخت اعتماد می‌کنند. اکثر مجریان تور گروهی فیلبند با آنها در ارتباط هستند و می‌توانند مکان اقامت رویایی را برای شما فراهم کنند.

  بیمه مسافرتی

  اگر با تور سفر کنید، حتی در سفر کوتاه فیلبند نیز تحت پوشش بیمه مسافرتی خواهید بود و این یعنی آسایش خیال کامل در حین سفر!

  مقرون به صرفه بودن

  در حال حاضر با وجود استهلاک خودرو، احتمال تصادف و همچنین گرانی بنزین، سفرهای یک روزه با وسیله نقلیه شخصی اصلا مقرون به صرفه نیستند. همچنین در اقامت‌های شبانه نیز ممکن است قادر به پیدا کردن کلبه‌های مناسب نباشید. اما تور همه چیز را برای شما ساده می‌کند تا با کمترین هزینه بتوانید بهترین سفر را تجربه کنید.


  قیمت تور فیلبند

  زمان سفر و نوع خدمات تور نیز عواملی هستند که می‌توانند بر قیمت تور فیلبند تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال در تعطیلات نوروز، قیمت تور افزایش پیدا می‌کند، اما در تابستان با کاهش قیمت رو به رو خواهیم بود. با توجه به این که بر اساس تاریخ، قیمت تورها ممکن است متفاوت باشد، می‌توانید قیمت هر تور در هر تاریخ را در صفحه جزئیات آن تور مشاهده فرمایید.


  فیلبند
  بهترین زمان سفر به فیلبند

  فیلبند در ارتفاعات استان مازندران قرار گرفته و یکی از مناطق ییلاقی محسوب می‌شود. به همین خاطر این منطقه زمستان‌های بسیار سختی را تجربه می‌کند. معمولا شش ماه دوم سال هوا آنقدر سرد است که حتی روستاییان نیز نقل مکان می‌کنند. از این رو تنها باید شش ماه اول سال را برای سفر به فیلبند انتخاب کنید. در فصل بهار همه جا سرسبز است و دشت‌ها از گل‌های بهاری پوشیده شده. بیشترین میزان بارندگی در فروردین و اردیبهشت ماه است و هوا بسیار دلپذیر و بهاری خواهد بود. به همین خاطر بسیاری از افراد تعطیلات نوروز را برای سفر به فیلبند انتخاب می‌کنند. البته قیمت تور نیز در این ایام افزایش پیدا می‌کند.
  اما اگر در فصل تابستان برای فرار از گرمای شدید تهران، به دنبال یک منطقه ییلاقی رویایی هستید، باید فیلبند را در گزینه‌های خود قرار دهید. هوای تابستان فیلبند چندین درجه با تهران تفاوت دارد و به دلیل کوهستانی بودن منطقه، خبری از رطوبت و شرجی بودن هوا نیست. به همین خاطر نیز بسیاری از افراد تعطیلات تابستانی را برای شرکت در تور فیلبند یا سفر به این منطقه‌ی زیبا انتخاب می‌کنند.

  برای مشاهده تورهای داخلی روی این لینک کلیک کنید.

   

  نحوه خرید تورفیلبند

  برای راهنمایی بیشتر و خرید آنلاین یا حضوری در آژانس با کارشناسان ما در تماس باشید: 02166567643-02166567644

  تور یکروزه شمال ، تور دو روزه شمال ، تور چند روزه شمال ، تورهای شمال ، بهترین تورهای شمال ، بهترین تورهای داخلی ، تور یکروزه شمال ، تور یکروزه ، تور فیلبند از تهران ، تور شاد فیلبند ، تور فیلبند یکروزه ، تور فیلبند ارزان ، تور یکروزه شمال ، تور یکروزه شاد ، تور فیلبند ، تور فیلبند اقیانوس ابر ، تور اقیانوس ابر ، تور فیلبند ارزان ، تور فیلبند شاد شاد ، تور فیلبند بام ایران ، تور شاد فیلبند ، تور گروهی فیلبند ، بهترین تورهای گردشگری داخلی و خارجی ، تور شمالگردی ، تور شمال نوروز 1403 ، تور شمال دو روزه ، تور شمال ارزان ، تور شمال رامسر لاهیجان ، تور نمک آبرود ، تور ساحل ، تور متل قو ، تور عباس آباد ، تور کلاردشت ، تخفیف تور شمال ، بهترین تور شمال ، تور چند روزه شمال ، تور شمال یکروزه ، تور ارزان شمال ، تخفیف تور شمال ، تور شاد شمال ، تورشادفیلبند ، تورارزان فیلبند ، تورفیلبندشاد ، تورفیلبندارزان ، توریکروزه ، توردوروزه ، تورسه روزه    

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  66567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  تور قلعه رودخان | ویژه تابستان{ تابستان 1403 }

  قلعه رودخان
  تخفیف 10 %
  936,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور برنجستانک و سد زمزم { تابستان 1403 }

  سوادکوه
  تخفیف 10 %
  1,125,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور یک روزه ابیانه و باغ فین { 1403 }

  کاشان
  تخفیف 10 %
  873,000 تومان