تور شمال یکروزه طبیعتگردی آبشار ترز سوادکوه :

تور یکروزه آبشار ترز سوادکوه تخفیف تور آبشار ترز ، تورآبشار ترز ، تور شاد آبشار ترز تورطبیعتگردی شاد ، تور شمال ارزان

پرداخت شما (تومان) :
945,000 تومان
10 %
تخفیف
1,050,000 تومان 105,000 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  سوادکوه

  شرایط استفاده

  جهت مشاهده تاریخها و رزرو تاریخ خود وارد قسمت مشاهده و خرید شوید.

  یه ربع قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید

  قبل از خرید نسبت به قیمت تور اطمینان حاصل فرمائید.پس از خرید کنسلی پذیرفته نمی شود.

  در صورت به حد نصاب رسیدن تور یا شرایط خاص جوی و یا جاده ای در تاریخ مورد نظر تور به اولین تاریخ بعدی ارجاع و برگزار خواهد شدویا تورجایگزین معرفی  میگردد.

  به همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر الزامی است.

  قبل و بعد از خرید هماهنگ فرمائید در صورت عدم هماهنگی هیچگونه مسئولیتی بر عهده سایت و مجری نمی باشد.

  شماره دفتر آژانس سفرهای دور و نزدیک 66567643-66567644

  توجه فرمایید : حتما پس از ثبت نام مشخصات کامل مسافرین شامل:

  اسم و فامیل،کد ملی،تاریخ تولد کامل ،نام تور و تاریخ انتخاب شده خود را به

  شمارهای تلگرام و واتساپ 09054480389-09054480390 ارسال نموده تا ثبت نام کامل و تایید شود درغیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده آژانس نمیباشد.

  ضمنا اطلاع رسانی و برنامه سفر از طریق همان شماره چند ساعت قبل از حرکت

  برای ثبت نام کننده ارسال میگردد.

   

  ویژگی‌ها

  تور یکروزه طبیعتگردی شاد و گروهی آبشار زیبای ترز سوادکوه

  با خدمات

  صبحانه و عصرانه

  راهنمای مجرب

  عکاسی و گردش و اتراق در دل جنگل و لذت آب بازی در رودخانه

  نهار به عهده مسافر(توقف در رستوران)

  میتوانید ناهار خود را همراه داشته باشید و در طبیعت استفاده نمایید.

  بیمه حوادث گروهی

  لیدر مجرب 

  وسیله نقلیه توریستی اتوبوس 44 نفره مجهز به کولر ، تهویه و سیستم صوتی حرفه ای

  برنامه ای شاد و مفرح در طول مسیر

  هزینه ترانسفر محلی و ورودیه ها جداگانه با مسافر میباشد.

  (شامل ورودیه روستاها و مینی بوس رفت و برگشت به ییلاق)

  پذیرش و تخفیف ویژه گروهها و سازمانها

  حرکت تور هر هفته جمعه ها ساعت 3 بامداد از میدان آزادی و بازگشت تا ساعت24

   مکان حرکت از میدان آزادی یا آرژانتین که روز قبل از حرکت اطلاع رسانی میگردد. 

  ایام تعطیل رسمی با هماهنگی قبلی با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  توضیحات

  تور آبشار ترز با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  تور شمال بی شک از محبوب‌ترین تورهای مسافرتی در ایران است. شمال اصطلاحی است که به سرزمین‌های شمالی ایران که دارای پهنه نه چندان وسیع اما سرسبز و حاصل‌خیز و در مجاورت دریاچه خزر و در شمال رشته کوه‌های البزر واقع شده اند، اطلاق می‌شود. مسیرهای اصلی برای رسیدن به این منطقه بهشتی جاده چالوس، فیروزکوه، گردنه حیران، جاده گرگان ،جاه مشهد و قزوین-رشت است. جنگل‌های این منطقه بدلیل بارش‌های فصلی فراوان تقریبا در تمام طول سال سرسبز هستند و کوها اغلب سفیدپوش از برف هستند. آب و هوای مدیترانه‌ای، سرد و خشک کوهستانی و مرطوب و نیمه حاره‌ای در این منطقه همواره سبب شده است تا گردشگران در تمام طول سال بنا به میل شخصی به این خطه سفر کنند و از طبیعت هر فصل آن لذت ببرند. شمال ایران در تضاد با اکثر مناطق مرکزی کشور که شرایط کویری دارند، حقیقتا به مثابه بهشت است.

  آبشار ترز کجاست ؟

  با سفرهای دور و نزدیک در تور آبشار ترز همراه باشید.

  آبشار ترز یکی از آن مناطقی است که به‌دلیل آب و هوا و طبیعت بسیار زیبا و دلنشین، برای تن‌آرامی و دور کردن انرژی‌های منفی از ذهن و روح، به شما پیشنهاد می‌کنیم. این مکان برای تهرانی‌ها نیز می‌تواند مقصد سفری یک روزه باشد. این آبشار در طول سال، گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشد.

  مجموعه آبشارهای ترز در شهرستان سوادکوه، میان جنگل‌های هیرکانی و در منطقه لفور قرار دارند. سوادکوه شهری بسیار زیبا در استان مازندران و همسایگی استان سمنان است. این منطقه از شرق به ارتفاعات دودانگه و شهر ساری، از غرب به شهرستان بابل، از شمال به شهرستان قائمشهر و از جنوب به شهرستان فیروزکوه می‌رسد.
  مجموعه آبشار های ترز تنها بخشی از ۸۴ آبشار سوادکوه شمالی است

  جاذبه های گردشگری سوادکوه فراوان هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به جنگل‌های هیرکانی، دریاچه‌های وسیع، چشمه‌های پر‌آب، آبشارها، رودخانه‌ها و دشت‌ها اشاره کرد. این شهر یکی از بهترین مقاصد گردشگری شمال کشور است و هر روز طبیعت‌دوستان زیادی را به سوی خود می‌کشاند.

  شاید باور این موضوع سخت باشد؛ ولی گفته می‌شود که سوادکوه شمالی، ۸۴ آبشار کوتاه و بلند دارد که هرکدام در میان مردم بومی به نام‌های متعددی معروف هستند. شیرگاه در مرکز شهرستان سوادکوه قرار گرفته و زیبایی این منطقه به‌تنهایی زبانزد است. در اطراف شیرگاه، جنگل‌ها و کلبه‌های چوبی قدیمی بسیار زیبا و چشم‌نوازی وجود دارند.

  آبشارهای ترز از جاهای دیدنی استان مازندران در منطقه جنگل لفور هستند. جنگل لفور به‌دلیل برخورداری از مناطق مرتفع، آبشارهای فراوانی دارد که مجموعه آبشارهای ترز بخشی از آن‌ها هستند. علاوه بر آبشار، جنگل لفور هم بسیار تماشایی است.
  آبشار ترز یکی از این جاذبه‌های شگفت‌انگیز و مقصدهای طبیعت‌گردی و جنگل‌پیمایی است که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. این آبشار در مناطق مرتفع لفور جای گرفته است. برای دسترسی به این آبشار تماشایی، لازم است از میان جنگل‌های هیرکانی و حاشیه رودخانه بابلرود عبور کنید.
  آبشار ترز در جنگل لفور و مسیر رودخانه بابلرود قرار گرفته است

  در جنگل لفور برای رسیدن به آبشار ترز، باید حدود ۴۰ دقیقه در مسیری مال‌رو با شیبی ملایم پیاده‌روی کنید. پیمودن این راه برای کسانی که عادت به پیاده‌روی سبک روزانه دارند کار راحتی است. مسیر به‌جز در قسمتی که باید از تپه‌ای کوچک بالا و بعد پایین بروید، نسبتا هموار است. البته همین نیاز به پیاده‌روی سبب شده است که آبشار‌های ترز کمتر شناخته شده باشند.

  بعد از طی چندین متر در جنگل، به رودخانه بابلرود می‌رسید. آب آبشار‌های ترز به بابلرود می‌ریزد. این رود خود راهنمایی برای رسیدن به آبشار است؛ البته حرکت به سوی آبشار ترز برعکس جریان آب است.

  در میان راه، برای رسیدن به آبشار ترز، باید از روی رودخانه بابلرود عبور کنید. انتخاب بر عهده شما است؛ عبور از پل چوبی قدیمی رودخانه که گذشتن از آن نیاز به کمی شجاعت و البته احتیاط دارد یا گذر از بخش کم‌عمق رودخانه.

  مسیرهای جنگلی بسیار به هم شباهت دارند و اینجا است که حضور یک فرد راهنما و آشنا به منطقه احساس می‌شود. البته اگر خوب گوش تیز کنید، صدای ریزش شدید آب از آبشار را می‌شنوید که خود راهنمایی برای رسیدن به مقصد است.

  در مسیر، معمولا فروشندگان دست‌فروش حضور دارند و محصولات محلی خود را عرضه می‌کنند. خرید از این فروشندگان خالی از لطف و البته ثواب نیست. در کنار رودخانه و حدودا ۲۵۰ متر بعد از پل، یکی از آبشارهای ترز دیده می‌شود که آبشار اصلی نیست و باید به مسیر خود ادامه دهید. بعد از ۱۵ دقیقه پیاده‌روی، آبشار اصلی ترز با ارتفاع حدودا ۲۰ متر خودنمایی می‌کند. این آبشار از نوع دم اسبی است.

  در میان راه، برای رسیدن به آبشار ترز، باید از روی رودخانه بابلرود عبور کنید. انتخاب بر عهده شما است؛ عبور از پل چوبی قدیمی رودخانه که گذشتن از آن نیاز به کمی شجاعت و البته احتیاط دارد یا گذر از بخش کم‌عمق رودخانه.

  مسیرهای جنگلی بسیار به هم شباهت دارند و اینجا است که حضور یک فرد راهنما و آشنا به منطقه احساس می‌شود. البته اگر خوب گوش تیز کنید، صدای ریزش شدید آب از آبشار را می‌شنوید که خود راهنمایی برای رسیدن به مقصد است.
  در مسیر، معمولا فروشندگان دست‌فروش حضور دارند و محصولات محلی خود را عرضه می‌کنند. خرید از این فروشندگان خالی از لطف و البته ثواب نیست. در کنار رودخانه و حدودا ۲۵۰ متر بعد از پل، یکی از آبشارهای ترز دیده می‌شود که آبشار اصلی نیست و باید به مسیر خود ادامه دهید. بعد از ۱۵ دقیقه پیاده‌روی، آبشار اصلی ترز با ارتفاع حدودا ۲۰ متر خودنمایی می‌کند. این آبشار از نوع دم اسبی است.

  نکته مثبت یا شاید منفی این منطقه وجود دکل‌های مخابراتی و امکان ارتباط اینترنتی است. این موهبت برای کسانی که دوست دارند همواره دسترسی به اینترنت داشته باشند، بسیار نکته مهمی است.

  شنیدن صدای انواع پرندگان، قدم زدن در میان جنگل‌های انبوه و هوای خنک، روح و جان هر انسانی را تازه می‌کند؛ حال اگر به این همه زیبایی صدای آب و آبشار را نیز اضافه کنید، دیگر نمی‌توان از این تجربه شیرین دست کشید. پیاده‌روی، پرنده‌نگری، شنا و چیدن میوه‌ها و گیاهان جنگلی، از جمله لذت‌های این سفر خواهد بود.

  مسیر دسترسی به آبشار ترز

  آبشار ترز در استان مازندران شهرستان سوادکوه و میان جنگل‌های ترز در منطقه لفور واقع شده است. آبشار ترز در ۲۳۰ کیلومتری تهران قرار دارد. برای گشت‌و‌گذار یک روزه بهتر است صبح خیلی زود سفر خود را آغاز کنید. دسترسی به آبشار ترز از دو مسیر «جاده فیروزکوه» و «جاده هراز» امکان‌پذیر است.
  جاده فیروز کوه و هراز دو مسیر اصلی برای سفر به آبشار ترز است
  در مسیر اول، پس از گذر از فیروزکوه و پل سفید، خود را به شیرگاه برسانید. بعد از رسیدن به ایستگاه راه‌آهن، باید به‌سمت بابل حرکت کنید تا به خروجی سه راه لفور برید. در این مسیر بعد از حدودا ۱۰ کیلومتر، به ابتدای مسیر پیاده‌روی آبشار ترز می‌رسید.
  در مسیر دوم، راه خود را در جاده هراز ادامه دهید تا شهر آمل و بابل را پشت سر بگذارید و به سه‌راهی برسید. تابلوی امامزاده سیدعلی‌کیا، راهنمای یافتن سه‌راهی است. برای رسیدن به جاده فرعی لفور، مسیر دست راست را در پیش بگیرید. پس از حدود ۱۰ کیلومتر، بعد از روستای قرآن نفر و نرسیده به روستای مرزیدره، جنگل و ورودی مسیر پیاده‌روی را می‌یابید.
  مسیر جنگل لفور در راستای سد البرز است. از سد البرز تا جاده خاکی آبشار ترز، نزدیک به دوساعت راه است؛ البته برای جلوگیری از سردرگمی، حضور بلدراه ضروری به‌نظر می‌رسد.

  تاریخچه آبشار ترز

  آبشار ترز در میان جنگل‌های هیرکانی واقع شده است. جنگل‌های هیرکانی به‌عنوان میراث طبیعی جهانی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. عمر این جنگل‌ها ۲۵ تا ۵۰ میلیون سال تخمین زده می‌شود و عده‌ای معتقد هستند که این جنگل‌ها از عصر دایناسور‌ها باقی مانده‌اند و به‌عنوان اثری ماندگار و زنده از عصر ژوراسیک هستند.
  جنگل‌های هیرکانی قدمتی در حدود ۴۰ میلیون سال دارند

  از ابتدای جنگل لفور تا رسیدن به آبشار ترز، مسیر مال‌رویی وجود دارد که در زمان قدیم، راه ارتباطی مردم برای رسیدن به شیرگاه و قائمشهر بود. از این راه به‌عنوان مسیر زمستانی جاده ابریشم هم یاد می‌شود. در زمان حکومت مازیار (سلسه کارنوندیان) بر طبرستان، این منطقه بسیار استراتژیک بوده است.
  جنگل‌های ترز و منطقه لفور بسیار رمزآلود است. در این جنگل‌ها مسیرهای زیرزمینی، غارها، و تونل‌هایی وجود دارند که تنها افراد قدیمی از آن‌ها مطلع هستند. در داستانی بیان شده است که مازیار، رهبر قیام‌کنندگان علیه اعراب، لفور را به‌دلیل همین ویژگی رمز آلود به‌عنوان پایتخت خود انتخاب کرده بود. او معتقد بود جنگل ترز، هم‌چون دژی مستحکم از لشکریانش محافظت خواهد کرد.

  امکانات موردنیاز برای سفر به آبشار ترز

  لازم است بدانید که در مواقع بارندگی مسیر پیاده‌روی جنگل تا آبشار بسیار لغزنده است و به‌طور کلی دسترسی به آبشار بسیار سخت می‌شود؛ بنابراین اگر در روزهای بارانی یا چند روز بعد از باران قصد بازدید از آبشار ترز را دارید، حتما کفش مناسب کوه‌پیمایی یا پیاده‌روی با خود به‌همراه داشته باشید. همراه داشتن لباس گرم و لباس ضد آب (مثل پانچو) بسیار اهمیت دارد. یادتان باشد آوردن زیرانداز برای افرادی حساس به نشستن روی سنگ و زمین‌های گلی، اهمیت دارد. برای سفر به این منطقه، بهترین وسیله خودرو شخصی است؛ زیرا در مسیر فرعی، به‌ندرت ماشین پیدا می‌شود.
  ابزارهای لازم برای قدم زدن در جنگل، مانند کفش کوهنوردی، عصای کوه‌پیمایی، قمقمه و جعبه کمک‌های اولیه را به‌همراه داشته باشید. در آخر کوله‌ای که با خود حمل می‌کنید سبک و مناسب برای بدن شما باشد؛ تا در طول پیاده‌روی چند ساعته کمر شما را اذیت نکند.

  در سفر به آبشار ترز کجا اقامت کنیم؟
  اگر قصد دارید شب را در کنار آبشار ترز به صبح برسانید و کمپ برگزار کنید؛ حتما تمامی لوازم مورد نیاز، نظیر چادر مسافرتی، کیسه خواب، پتو مسافرتی، آب، غذای کافی، چراغ قوه و... به‌همراه داشته باشید.

  بهترین زمان سفر به آبشار ترز

  برای سفر به آبشارهای ترز، محدودیتی وجود ندارد و این منطقه در هر زمان از سال طرفداران خاص خود را دارد. هر فصلی در این منطقه رنگ و بویی ویژه دارد.
  بهار منطقه لفور و حضور در کنار آبشارها، آن‌چنان دوست‌داشتنی است، که بسیاری برای رسیدن اردیبهشت و رفتن به آن لحظه شماری می‌کنند. هوای این منطقه در فصل بهار، دل‌انگیز و معتدل است. در هوای مه‌آلود بهاری، رفتن به کنار آبشار شاید کمی لرزه به تن شما بیندازد؛ ولی بسیار تجربه بی‌نظیری است. در زمان بارش باران و هوای مه‌آلود، حواستان به لیز بودن زمین باشد.
  اگر برای آب‌تنی به آبشار ترز سفر می‌کنید، تابستان بهترین زمان است. هوای مطبوع جنگل و آب خنک آبشار شما را به هدف‌تان می‌رسانند. تابستان لفور هم بسیار تماشایی است. درختان سبز ازگیل، انجیلی، راش و ممرز با میوه‌های رسیده و خوشمزه انتظار گردشگران را می‌کشند؛ البته هوای شرجی شمال کشور در تابستان، ممکن است کمی به مزاج مسافران خوش نیاید.

  پاییز نیز با رنگ‌های زیبا، برای خود جلوه‌ای خاص در جنگل لفور و آبشارهای ترز دارد. تماشای آبشار در این فصل خالی از لطف نیست. درختان انجیلی که در مسیر رسیدن به آبشار قرار دارند، در فصل پاییز به اوج زیبایی خود رسیده‌اند و تماشای آن‌ها یکی از لذت‌های سفر است. با بارش اولین برف در منطقه، تردد در جنگل و کوه ترز سخت می‌شود و کمتر کسی برای تفریح به آنجا سفر می‌کند.


  جاهای دیدنی اطراف آبشار ترز

  آبشار ترز مانند خیلی از مناطق گردشگری دیگر در اطراف خود جاهای دیدنی دارد که می‌توانند برای مسافران جالب باشند. از جمله این مناطق گردشگری زیبا می‌توان به سد البرز، جنگل‌های لفور، دهستان لفور و کوه ترز اشاره کرد.

   برای مشاهده تورهای داخلی روی این لینک کلیک کنید.

  نحوه خرید تور آبشار ترز

  برای راهنمایی بیشتر و خرید آنلاین یا حضوری در آژانس با کارشناسان ما در تماس باشید: 02166567643-02166567644

  تورآبشارترز ، تور آبشار ترز ، تور آبشار ، تور شاد ارزان ، تورشاد ، تورارزان ، تور یکروزه شمال،تور دو روزه شمال ، تور چند روزه شمال،تورهای شمال ،بهترین تورهای شمال،بهترین تورهای داخلی،تور یکروزه شمال،تور ماسوله ، تور گیلان،تور سراوان ، تور مرداب سراوان ، تور شاد شمال ، تخفیف تور ماسال ، تور ماسال شاد ، تور مرداب سراوان ، تور فومن ، تور رودبار ، تور منجیل ، ماسوله گردی ، تور جنگل سراوان ، تور گیلانگردی ، تور ماسوله یکروزه ، تور ماسوله دو روزهتور ترز ، تور آبشار ترز ، تور آبشار ترز سوادکوه ، تور یکروزه آبشار ، تور یکروزه آبشار ترز ، تور شمال ، تور سوادکوه ، تور شیرگاه ، تور زیر آب مازندران ، تور طبیعتگردی یکروزه ، تور طبیعتگردی دو روزه ، تور لفور ، تور جنگل لفور ، تور سد لفور ، تور شاد لفور ، تور مازندران ، تور جنگل نوردی ، تور کمپ ، تور کمپینگ،تور کمپ جنگل ، تور آب تنی ، تور آب بازی 

   

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  66567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  تور رفتینگ سامان زاینده رود 1403

  اصفهان
  تخفیف 10 %
  2,385,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور قلعه رودخان | ویژه نوروز و بهار 1403

  قلعه رودخان
  تخفیف 10 %
  936,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور 3/5 روزه شیراز {بهار 1403}

  شیراز
  تخفیف 15 %
  5,185,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور رامسر | جواهردشت | لاهیجان | سماسوس

  رامسر
  تخفیف 15 %
  2,550,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور طبیعتگردی یکروزه تنگه دار نوشهر

  نوشهر
  تخفیف 10 %
  945,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  دریاچه الیمالات و ساحل محمودآباد

  آمل
  تخفیف 15 %
  892,500 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور جنگل ابر | تور جنگل ابر 1403

  شاهرود
  تخفیف 10 %
  2,880,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور برنجستانک و سد زمزم

  سوادکوه
  تخفیف 10 %
  1,125,000 تومان