تور شمال،تور آبشار ویسادار و ساحل گیسوم تابستان 1402 :

تور شمال،تور یکروزه آبشار ویسادار و ساحل گیسوم

پرداخت شما (تومان) :
824,500 تومان
15 %
تخفیف
970,000 تومان 145,500 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  تالش

  شرایط استفاده

  حرکتها ساعت 2 بامداد از میدان آزادی میباشد 

  که اطلاع رسانی شب حرکت تور انجام میگیرد

  برگشت تا ساعت 24

  لطفا قبل و بعد از ثبت نام حتما تاریخ و ظرفیتها با آژانس چک شود

  پس از ثبت نام کنسلی از طرف مسافر سوخت کامل مبلغ میباشد

  در صورت به حد نصاب نرسیدن تور، تور جایگزین معرفی میگردد

  ارسال مشخصات نام و نام خانوادگی کد ملی و تاریخ کامل نفرات پس از ثبت نام به واتساپ یاتلگرام آژانس الزامیست

  09054480389-09054480390

  66567643-66567644

  توجه فرمایید : حتما پس از ثبت نام مشخصات کامل مسافرین شامل:

  اسم و فامیل،کد ملی،تاریخ تولد کامل ،ام تور و تاریخ انتخاب شده خود را به شمارهای

  تلگرام و واتساپ 09054480389-09054480390 ارسال نموده تا ثبت نام کامل و تایید

  شود درغیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده آژانس نمیباشد.

  ضمنا اطلاع رسانی و برنامه سفر از طریق همان شماره چند ساعت قبل از حرکت

  برای ثبتنام کننده ارسال میگردد.

  ویژگی‌ها

  تور یکروزه آبشار زیبای ویسادار و ساحل و جنگل گیسوم استان گیلان

  گشت و طبیعتگردی و بازدید از آبشار زیبای ویسادار تالش

  گشت و طبیعتگردی در ساحل و جنگل زیبای گیسوم 

  تاریخ حرکت هر جمعه و ایام تعطیلات رسمی

  خدمات 

  وسیله نقلیه توریستی ، بیمه ، راهنما،صبحانه ، پذیرایی

  هزینه وسایل نقلیه محلی و ورودیه ها جداگانه بر عهده مسافر میباشد.

   

  توضیحات

  آبشار ویسادار با سفرهای دور و نزدیک

  آبشار ویسادار یکی از بهترین جاذبه های طبیعی و جاهای دیدنی استان گیلان است که با ظاهری منحصربه‌فرد در جنگل های بکر شمال خودنمایی می‌کند. این جنگل‌ها در نزدیکی کوه های تالش با پوشش گیاهی انبوه و طبیعتی زیبا، آب و هوایی مطبوع در اطراف آبشار ویسادار ایجاد کرده‌اند. در سال‌های اخیر، گردشگران زیادی در سفر به استان گیلان از این آبشار زیبا دیدن می‌کنند

  معرفی آبشار ویسادار

  آبشار ویسادار از زیباترین جاهای دیدنی رضوانشهر در استان گیلان است. این آبشار سومین آبشار مرتفع گیلان به حساب می‌آید و در میان جنگل‌های زیبای رضوان شهر قرار دارد. شکل منحصربه‌فرد دیواره‌های اطراف آبشار ویسادار مناظری زیبا در دل جنگل ایجاد کرده است.
  آبشار ویسادار با ارتفاع ۱۵ متر، سومین آبشار مرتفع استان گیلان است
  آبشار ویسادار از روی تخته سنگ‌های بلند سرازیر می‌شود و به حوضچه زیرین آن می‌ریزد. ارتفاع آبشار ویسادار به ۱۵ متر می‌رسد و دیوار صخره‌ای آبشار حالت لایه لایه دارد و در قسمت‌هایی از دیواره‌ها بر اثر فرسایش، پلکان ایجاد شده است. حالت سنگ‌های اطراف آبشار فضایی نیم‌دایره در حوضچه پایین برای شنا ایجاد کرده‌اند. عبور نور از میان روزنه‌های شاخ و برگ درختان و بازتاب آن از حوضچه آبشار در میان هیاهوی آب، ترکیبی بسیار دلپذیر می‌سازند. جنگل اطراف آبشار ویسادار نیز به‌دلیل تراکم بالای درختانش، هوای مطبوعی دارد و برای قدم زدن بسیار مناسب است

  در گذشته آبشار ویسادار کمتر شناخته شده بود؛ اما امروزه از پر طرفدارترین جاذبه‌های طبیعی در گیلان است. گردشگران زیادی برای آبتنی در حوضچه بکر آبشار ویسادار در فصل‌های گرم سال به این منطقه می‌روند. روبه‌روی آبشار ویسادار، پلی فلزی تعبیه کرده‌اند که چشم‌اندازی زیبا از محیط اطراف و آبشار دارد.


  ویسادار یعنی چه؟
  ویسادار در گویش محلی تالشی به معنی «سایه درخت بید» است. درباره دلیل نام‌گذاری این آبشار، روایت مکتوبی وجود ندارد؛ ولی به گمان مردم محلی، جنگل پوشیده شده از درختان بید در اطراف آبشار ویسادار می‌تواند دلیل این نام‌گذاری باشد.

  آبشار ویسادار کجاست؟

  آبشار ویسادار از مقاصد طبیعت‌گردی استان گیلان است. این آبشار در محدوده شهرستان رضوانشهر قرار دارد و از شمال به تالش، از غرب به خلخال، از شرق به دریای خزر و از جنوب به ماسال و صومعه سرا می‌رسد. اطراف آبشار ویسادار را جلگه‌ها و جنگل های سرسبز گیلان پوشانده‌اند و ییلاق‌های ماسال و کیاره از برجسته‌ترین جاذبه های اطراف این آبشار به شمار می‌روند.
  آبشار ویسادار در میانه جنگل و در مسیر رودخانه «لمیر» قرار دارد و فاصله کوتاهی تا روستای «اوویار» دارد.
  •    آدرس آبشار ویسادار: استان گیلان، شهرستان رضوانشهر، ۱۶ کیلومتری پره سر، دهستان ارده، روستای اوویار، آبشار ویسادار
  •    «جنگل گیسوم» در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی آبشار ویسادار قرار دارد. در این جنگل درختانی انبوه با گونه‌های متنوع دیده می‌شوند و مسیر جاده جنگلی آن به ساحل گیسوم می‌رسد. محیط جنگل گیسوم و ساحل آن از بهترین مناطق برای اتراق در طبیعت هستند.
  •    آبشارهای استان گیلان از زیباترین آبشارهای ایران هستند. از دیگر آبشارهای نزدیک به آبشار ویسادار می‌توان به آبشارهای «آسیابگا» و « اوویار» اشاره کرد که هر دو در شهرستان رضوان شهر قرار دارند. آبشار آسیابگا در مسیر کوه‌پیمایی قله سبلان در مسیر انحرافی کوتاهی قرار گرفته است و با طی مسیری دو ساعته می‌توانید به این آبشار برسید.

   جنگل گیسوم را چقدر می‌شناسید؟
  در فاصله ۱۰ کیلومتری از جاده تالش به رشت، پارک جنگلی قرار دارد که هم‌نامِ روستای کناری‌اش است. روستای گیسوم، جنگلی زیبا دارد که یک طرف آن به دریا می‌رسد و همین تلاقی باعث شده تا این جنگل و روستا یکی از متفاوت‌ترین جاهای دیدنی گیلان باشد. مساحت جنگل گیسوم ۸۰ هکتار است که در آن بیش از ۷۵ گونه گیاهی و چندین نمونه از گونه‌های جانوری وجود دارد.
  پارک جنگلی گیسوم در نزدیکی جنگل نور و جلگه بندر ترکمن قرار گرفته و طبیعتی متفاوت در کنار دریای خزر دارد. جاده گیسوم بخشی از این زیبایی‌ است و انتهای آن به ساحل گیسوم و دریا می‌رسد. اینجا جایی است که دریا با جنگل دست در دست داده تا زیباترین خط ساحلی را ایجاد کند.
  جنگل و منطقه گیسوم جزو شهرستان «تالش» و بخش «پره‌سر» از دهستان «دیناچال» است و مهم‌ترین روستای نزدیک به آن هم روستای گیسوم است. البته روستاهای دیگری هم این اطراف وجود دارند اما مهم‌ترینِ آن‌ها همین روستای گیسوم است که خودش یک پا جاذبه‌ گردشگری است.

  معنی «گیسوم» را می‌دانید؟
  نام جنگل گیسوم از نام روستایی گرفته شده که در نزدیکی این جنگل قرار دارد. محلی‌ها به این روستا «گِسم» یا «گتگسر» هم می‌گویند. اما از آنجا که تلفظ گیسوم برای همه راحت‌تر است، نام روستا همان گیسوم مانده و نام جنگل نیز از آن گرفته شده است.
  تماشای گونه‌های گیاهی و حیوانی گیسوم را ازدست ندهید
  جنگل گیسوم و ساحل گیسوم به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی گیلان، پوشش گیاهی و جانوری متنوع و خاصی دارد. اگر وارد پارک جنگلی گیسوم شوید می‌توانید این گونه‌های گیاهی و جانوری را ببینید. کارشناسان تا حالا ۷۶ گونه گیاهی مختلف در این جنگل مشخص کرده‌اند. البته با وجود خاک حاصل‌خیزی که شمال کشور و به‌ویژه پارک جنگلی گیسوم دارد، بعید نیست گونه‌های گیاهی دیگری هم اضافه شوند. با توجه به نوع خاک و محل زندگی این گونه‌های گیاهی شاید بتوانید نمونه‌های مشابه آن‌ها را در جاهای دیگر کشور هم پیدا کنید.
   
  جالب است که جنگل گیسوم و ساحل گیسوم گونه‌های جانوری زیادی دارند، اگر حوصله داشته باشید و ساعتی در جنگل بگردید، می‌توانید بز کوهی، خرگوش و قرقاول را ببینید. جنگل گیسوم از آن‌ جاهایی است که در آن گونه‌های حیوانی وحشی هم وجود دارد.
  توصیف طبیعت زیبای جنگل گیسوم در هریک از چهار فصل

  اگر می‌خواهید چهار فصل واقعی را به چشم‌تان ببینید، باید به جنگل و جاده گیسوم بروید. فصل بهار هوا مه‌آلود است و درخت‌های جنگل و دو طرف جاده، تازه دارند برگ‌های ریزی در می‌آورند. هوای بهار اینجا جوری است که انگار بذر خواب در هوا پخش کرده‌اند، همه چیز ساکن است و همین سکوت وادارتان می‌کند بیشتر در جنگل گیسوم بمانید. البته باید بگویم که بهار این جنگل شلوغ است چون همه می‌خواهند از تعطیلات عید و هوای مطبوع و معتدل این منطقه لذت ببرند.
  تابستان که می‌شود، همه درخت‌های لباس‌های سبزشان را به تن کرده و جوری روی جاده گیسوم سایه می‌اندازند که از راندن در این جاده لذت می‌برید. هوای شمال شرجی است اما به لطف اکوسیستم جنگل، هوای این منطقه کمی خنک‌تر می‌شود. تابستان جمعیت بیشتری هم آن‌جا هستند چون همه مدرسه‌ها بسته‌اند و پدر و مادرها از هر جای ایران که بگویی دست عهد و عیال را گرفته‌اند تا مدتی را در ساحل گیسوم و جنگل گیسوم این زیباترین جاذبه های گردشگری گیلان بگذرانند.
  پاییز اما پادشاه فصل‌های این جنگل است. این همه درخت و سبزی در عرض چند هفته زرد و نارنجی و قرمز می‌شوند و جوری برگ‌های خود را روی جاده گیسوم پخش می‌کنند که یادتان می‌رود دنده را عوض کنید. هوای اینجا در پاییز سرد است و باران نم‌نم می‌زند؛ پس با خودتان لباس گرم و چتر ببرید. در پاییز، بیشتر گردشگرانی را می‌بینید که با تور آمده‌اند یا طبیعت‌گرد هستند و به دنبال فرصتی بودند تا جنگل گیسوم و ساحل گیسوم خلوت‌تر باشد.
   
  زمستان برف می‌بارد و همه جا را سفیدپوش می‌کند، چون هوا بسیار سرد می‌شود؛ پس جنگل و جاده گیسوم خیلی خلوت خواهد بود. اگر خواستید زیبایی‌های این جنگل را در زمستان ببینید حواستان به حیوانات وحشی باشد، در فصل زمستان آن‌ها غذای کمتری گیرشان می‌آید و برای همین به چادر گردشگران نزدیک می‌شوند.
   
  جاذبه های پارک جنگلی گیسوم
  هر چقدر هم که من از جاذبه‌ها و جذابیت‌های دلبر پارک جنگلی گیسوم بگویم باز هم نمی‌شود آنچه که با چشم می‌توان دید. هر کسی به نوعی با طبیعت اطرافش ارتباط برقرار می‌کند. شاید شما در این جنگل و سکوت آن، همان چیزی را پیدا کردید که در همهمه شهر گم شده باشد. همین نقطه آرامش می‌تواند شما را به پارک جنگلی گیسوم وصل کند. در این منطقه جاذبه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.
  روستای گیسوم
  روستای گیسوم اولین منطقه گردشگری مهم این منطقه بعد از جنگل و ساحل گیسوم است. همان‌طوری که بالاتر گفتم، جنگل نام خود را از روستای گیسوم گرفته است. اینجا خانه‌های قدیمی را می‌بینید که اهالی سال‌هاست در آن‌ها زندگی می‌کنند. اگر هتل یا مسافرخانه گیرتان نیامد، از روستایی‌ها بخواهید یک اتاق به شما اجاره بدهند.
  ساحل گیسوم
  یکی از جذابیت‌های جنگل گیسوم این است که یک محل تلاقی با دریا دارد. ساحل گیسوم نقطه عطف این تلاقی است پس وقتی پا از جنگل بیرون می‌گذارید، یک‌راست وارد ساحل می‌شوید. این اتفاق زیبا تنها در اینجاست که خودنمایی می‌کند. در ساحل گیسوم می‌توانید اسب‌سواری کنید و اگر شرایط برای شنا فراهم و ساحل امن باشد، می‌توانید شنا کنید.
  آسمان شب زیبا
  وقتی هوا تمیز و آسمان صاف باشد، شب زیباترین تصویر را ایجاد خواهد کرد. ستاره‌هایی که در هر بخشی از آسمان می‌درخشند و سرتان به هر طرف که برگردانید گروهی از آن‌ها را خواهید دید که دارند خودنمایی می‌کنند. اگر شب را در جنگل گیسوم ماندید حتما ساعتی را به دیدن آسمان در کنار دوستانتان اختصاص دهید. دور آتش بنشینید و سیب‌زمینی‌های تنوری که آماده شده را در دست بگیرید و به آسمان نگاه کنید تا آن همه زیبایی را یکجا ببینید.
  جاده و تونل جنگلی

  جاده گیسوم به خاطر درختانی که دو طرف آن قرار دارند، مانند یک تونل جنگلی طبیعی است. این جنگل تونلی در هر فصل سال خیره‌کننده است چون یک بار سبز و پُر از برگ است و بار دیگر زرد و نارنجی است. برگ‌هایی که یکی یکی آسفالت جاده را می‌پوشانند، انگار که کسی یک فرش طبیعی رنگی کف جاده گیسوم انداخته‌ است.
  دیگر دیدنی‌های مهم منطقه
  شما هر جای گیلان که قدم بگذارید نمونه‌ای از جاذبه‌های گردشگری را خواهید دید. پس طبیعی است که نزدیک جنگل باز هم جاذبه‌ گردشگری وجود داشته باشد. پارک جنگلی گیسوم در کنار محور اصلی رشت و آستارا قرار گرفته و به همین دلیل هم گردشگران به جاهای دیدنی گیلان دسترسی دارند. از جمله دیگر دیدنی‌های مهم منطقه جنگلی گیسوم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  •    آبشار ویسادار
  •    جاده اسالم به خلخال
  •    قلعه رودخان
  •    خانه میرزا کوچک خان
  •    ماسوله
  •    چمخاله گیلان
  •    پارک جنگلی سیاه داران
  •    منطقه ییلاقی دو خاله کوه
  •    دریاچه سراگاه
  •    غار گنج خانه
  •    ییلاق سوباتان

   

   آژانس سفرهای دور و نزدیک

  تور یکروزه شمال ، تور شمال ، تور شمال ارزان ، تخفیف تور شمال ، تور اسالم ، تور خلخال ، تور ساحل ، تور دریا ، تور جاده اسالم،تور اسالم خلخال ، تور شاد شمال ، تور شمال گروهی ، تور شمال با قطار ، تور شمال با اتوبوس ، تور شمالگردی،تور ساحل گیسوم ، تور گیسوم ، تور جنگل گیسوم ، تور گیلان ، تور مازندران ، تور شمالگردی،تور گردشگری گیسوم ، تور گیسوم ، تور ساحل دریا ، تور دریا شمال ، تور آب بازی ، تور جنگل گیسوم ، تور زمینی شمال ، تور شمال لحظه آخری

   

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  02166567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  تور شمال تور ماسال | تور ماسال پاییز 1402

  ماسال
  تخفیف 15 %
  1,853,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور پارسیان تا چله بوچیر 4/5 روزه | پاییز و زمستان 1402

  عسلویه/پارسیان
  تخفیف 10 %
  7,785,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور کویر مصر | 2/5 روزه | پاییز 1402

  کویر مصر
  تخفیف 20 %
  1,992,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور کویر کاراکال یزد | پاییز 1402

  یزد
  تخفیف 15 %
  1,895,500 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور قلعه رودخان | ویژه پاییز 1402

  قلعه رودخان
  تخفیف 10 %
  936,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  دریاچه الیمالات و ساحل محمودآباد

  توروگردشگری
  تخفیف 10 %
  873,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور جنگل ابر | تور جنگل ابر 1402

  انقلاب
  تخفیف 10 %
  2,691,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور تنگه بهشت و خرماچال | پاییز 1402

  عباس آباد
  تخفیف 15 %
  824,500 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور لاتون | تور آبشار لاتون | تابستان 1402

  آستارا
  تخفیف 10 %
  891,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور اسالم خلخال تا ساحل گیسوم | پاییز 1402

  جاده اسالم خلخال
  تخفیف 10 %
  945,000 تومان