تور گلابگیری نیاسر کاشان { 1403 } :

تور یکروزه مراسم گلابگیری نیاسر و کاشان { 1403 } تور گلابگیری کاشان تور یکروزه نیاسر ، تور یکروزه نیاسر شاد ، تور کاشان شاد ، تور کاشان ارزان ، تور گلابگیری { 1403 }

پرداخت شما (تومان) :
820,250 تومان
15 %
تخفیف
965,000 تومان 144,750 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  کاشان

  شرایط استفاده

  جهت مشاهده تاریخها و رزرو تاریخ خود وارد قسمت مشاهده و خرید شوید.

  خریداران محترم لطفاً پس از ثبت خرید جهت اعلام مشخصات خود و هماهنگی های لازم تماس گرفته شود.

  66567643-66567644   شماره دفتر آژانس سفرهای دور و نزدیک

  توجه فرمایید : حتما پس از ثبت نام مشخصات کامل مسافرین شامل:

  اسم و فامیل،کد ملی،تاریخ تولد کامل ،نام تور و تاریخ انتخاب شده خود را به شمارهای

  تلگرام و واتساپ 09054480389-09054480390 ارسال نموده تا ثبت نام کامل و تایید

  شود درغیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده آژانس نمیباشد.

  ضمنا اطلاع رسانی و برنامه سفر از طریق همان شماره چند ساعت قبل از حرکت

  برای ثبت نام کننده ارسال میگردد.

  ویژگی‌ها

  تور یکروزه مراسم گلابگیری کاشان ،نیاسر

  بازدید از باغ حمام فین

  صبحانه سلف سرویس / پذیرایی

  کلیه ورودی ها به عهده مسافر

  با اتوبوس ولوو و اسکانیا ۴۴ نفره مدرن و راحت

  کلیه ورودیها و هزینه ترانسفر محلی (نیسان یا مینی بوس)برعهده مسافر می باشد

  بیمه حوادث گروهی مسافران  و همراهی لیدر مجرب و حرفه ای

  خرید و رزرو مسافر از سایت به منزله مطالعه شرایط و قبول آنها میباشد.

  توضیحات

   

  تور گلابگیری نیاسر کاشان با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  تور گلاب گیری کاشان هر ساله در فصل بهار اجرا می شود.
  فصل بهار هر سال حال و هوای کاشان متفاوت می شود،رنگ و بوی گلاب و گلابگیری می دهد،از همه ایران و جهان به کاشان می آیند تا مراسم سنتی گلابگیری را ببینند،گلاب قمصر معروفیت جهانی دارد و در همه جای دنیا مشهور است و خانه خدا هم با گلاب قمصر شستشو داده می شود. در ایام گلابگیری که از ۲۰ فروردین هر سال آغاز می شود و تا آخر اردیبهشت ادامه دارد و به مدت ۴۰ روز برقرار است،تورهای یک روزه گلابگیری برگزار می نماید، این تورها به صورت یک روزه از صبح تا شب برگزار می شود و از مبداء تهران و یا سایر شهرها می تواند باشد و در صورت تمایل می توانید در تورکاشان دو روزه ثبت نام و اقامت هم داشته باشید، اما تور یک روزه از ۵ صبح تا ۹ شب است و در چند حالت اجرا می شود.

  تور گلاب گیری کاشان
  از قدیم همان تور گلاب گیری کاشان یک روزه قمصر کاشان است که از صبح به سوی قمصر می رویم و پس از دیدار از باغ های گل قمصر به کاشان می رویم و باغ فین کاشان را می بینیم و یکی از خانه ها تاریخی را و تور بعدی ، تور یک روزه گلابگیری نیاسر کاشان است که روش گلابگیری را در نیاسر می بینیم و بعد به کاشان می رویم و از باغ فین و یکی از خانه های تاریخی دیدار می کنیم.

  تور گلاب گیری کاشان(قمصر+ابیانه)
  پس از دیدار از مراسم گلابگیری قمصر به ابیانه می رویم. در همه این تورها مسیر اتوبان تهران کاشان را طی می کنیم و این مسیر ۳ ساعت است ، بنابراین رفت و برگشت ما به کاشان حدود ۶ ساعت طول می کشد ، برنامه قمصر ابیانه سنگین است ، اما برنامه تور گلابگیری قمصر و یا نیاسر پیشنهاد می شود و راحتی خاص خود را دارد. گلاب گیری در قمصر و نیاسر کاشان ، یک فعالیت اقتصادی است که هر ساله در  فصل بهار،کشاورزان گل های محمدی را در صبح زود می چینند و لذت دیدار گل های محمدی با رنگ و بوی جادویی ، فراموش نشدنی است و به دلیل هوای مطبوع و کوهستانی شهر قمصر و شهر نیاسر که هر دو در فاصله حداکثر یک ساعتی کاشان هستند ، گل های محمدی در این منطقه رویش پیدا کرده و  صبح ها چیده می شود و سپس در یک دیگ مسی مخصوص ریخته می شود و به همراه آب پخته می شود و در بالای دیگ لوله ای است به نام نیچه که بخار گل و آب را از دیگ مسی به پارچ مسی در آب سرد منتقل می کند و پس از رسیدن بخار گل و آب از این لوله ها به درون محیطی سرد ، تبدیل به گلاب می شود… این فرایند و جذابیت های آن و باغ های گل در قمصر،هر ساله فرصتی شده برای دیدار گردشگران از قمصر و نیاسر و شهر قمصر و نیاسر پر است از باغ های گل و کارگاه های گلاب گیری که یک تور گلاب گیری یک روزه را برای شما به همراه دارد و البته که می توانید در تور دو و یا سه روزه کاشان هم ثبت نام نمائید.
  سفرنامه تور گلاب گیری کاشان
  ساعت ۵ صبح حرکت از تهران به سوی کاشان، صرف صبحانه در رستوران مسیر کاشان، ساعت ۱۰:۳۰ صبح ورود به قمصر و دیدار از باغ های گل و مراسم گلابگیری در قمصر(وقت آزاد برای صرف ناهار در قمصر و یا صرف ناهار در باغ پرندگان قمصر و یا رستوران در کاشان)، حرکت به سوی کاشان و دیدار از اثر ثبت شده جهانی باغ فین کاشان و حمام فین، یکی از خانه های تاریخی در محله سلطان امیراحمد و ساعت ۱۸:۰۰ برگشت به سوی تهران
  سفرنامه تور گلاب گیری کاشان نیاسر یک روزه
  ساعت ۵ صبح حرکت از تهران به سوی کاشان، صرف صبحانه در رستوران مسیر کاشان، ساعت ۱۰:۰۰ صبح ورود به نیاسر و دیدار از باغ های گل و مراسم گلابگیری در نیاسر (وقت آزاد برای صرف ناهار در نیاسر و یا صرف ناهار در هتل نیاسر و یا رستوران در کاشان)، حرکت به سوی کاشان و دیدار از اثر ثبت شده جهانی باغ فین کاشان و حمام فین، یکی از خانه های تاریخی در محله سلطان امیراحمد و ساعت ۱۸:۰۰ برگشت به سوی تهران.

  سفرنامه تور گلاب گیری قمصر ابیانه یک روزه
  ساعت ۵ صبح حرکت از تهران به سوی کاشان،صرف صبحانه در رستوران مسیر کاشان، ساعت ۱۰:۳۰ صبح ورود به قمصر و دیدار از باغ های گل و مراسم گلابگیری در قمصر (وقت آزاد برای صرف ناهار در قمصر و یا صرف ناهار در باغ پرندگان قمصر)، حرکت به سوی ابیانه و دیدار از روستای ابیانه و ساعت ۱۸:۰۰ برگشت به سوی تهران.


  سفرنامه تور گلاب گیری نیاسر قمصر یک روزه
  ساعت ۵ صبح حرکت از تهران به سوی کاشان،صرف صبحانه در رستوران مسیر کاشان، ساعت ۱۰:۰۰ صبح ورود به نیاسر و دیدار از باغ های گل و مراسم گلابگیری در نیاسر (وقت آزاد برای صرف ناهار در نیاسر و یا صرف ناهار در هتل نیاسر و یا رستوران در کاشان)، حرکت به سوی قمصر و دیدار از باغ گل های قمصر  و ساعت ۱۸:۰۰ برگشت به سوی تهران.

  خدمات تور گلاب گیری کاشان
  سفر یک روزه از صبح تا شب با اتوبوس توریستی، همراهی راهنمای تور از ابتدا تا انتهای تور، بیمه مسافرتی، پرداخت ورودیه اماکن مورد بازدید( به عهده مسافر می باشد )، پذیرایی صبحانه و نهار.

  سوغاتی های تور گلابگیری کاشان
  سوغاتی های این تور گلاب است و عرقیجات گیاهی حرفه ای کاشان وکلوچه کاشان و باقلوای مخصوص کاشان.

  آبشار نیاسر کجاست؟

  آبشار نياسر کاشان در موقعیت جغرافیایی E510846 N335818 در استان اصفهان واقع است. آبشار نياسر يکي از ديدني هاي اين منطقه است. نياسر در چهل کيلومتري غرب کاشان، در دامنه ارتفاعات کرکس واقع شده است و همه ساله در فصل بهار با به گل نشستن گلستان هاي آن، زمزمه سفر به اين شهر آغاز مي شود. نياسر مجموعه اي از آثاري ارزشمند و تاريخي است. باغ زيباي تالار، مشرف به شهر نياسر بوده و بناي اين باغ متعلق به دوره صفويه مي باشد. آتشکده نياسر و بناي چارتاقي، تاريخي چند هزار ساله دارد و آن را به اردشير بابکان نسبت مي دهند. چشمه اسکندر که از قديمي ترين چشمه هاي شناخته شده در ايران مي باشد، پس از طي مسيري طولاني از ميان باغ تالار گذشته و آبشار زيباي نياسر را تشکيل مي دهد. همچنين غار نياسر معروف به غار رييس نيز به دوره پارتيان منسوب بوده و شهرت بسياري دارد. مجموعه آثار تاريخي و طبيعي نياسر بر روي سطح وسيعي از دنباله تالارکوه قرار گرفته که با ديوارهاي سنگي به ارتفاع حدود سيصد متر، مشرف به منطقه نياسر خودنمايي مي کند. آبشار نياسر در ابتداي مجموعه تاريخي اين شهر واقع شده و دامنه هاي آن از گياهان سرسبز و زيبايي پوشيده شده است. اين آبشار مهمترين جاذبه توريستي اين ديار به شمار مي رود.

  کاشان، شهر گل و گلاب، شعر و شاعری و باغ و بناهای تاریخی است که معماری و آداب و رسوم این شهر برای هر فردی جذاب است. در این بخش با راهنمای سفر به کاشان به دل داستان های جذاب این شهر می رویم؛ با آب و هوای کاشان و مقاصد گردشگری آن آشنا می شویم و هر آنچه برای یک سفر دل انگیز به این شهر باستانی و زیبا نیاز داشته باشید، به شما می گوییم. اگر با خرید تور کاشان به فکر یک سفر تمام عیار و لذت بخش هستید، این راهنما می تواند لذت و چاشنی سفر شما را بیشتر هم کند. پس همراه ما باشید و قبل از بستن چمدان ها، کاشان را بیشتر بشناسید.

  کاشان، شهر گل و گلاب، شعر و شاعری و باغ و بناهای تاریخی است که معماری و آداب و رسوم این شهر برای هر فردی جذاب است. در این بخش با راهنمای سفر به کاشان به دل داستان های جذاب این شهر می رویم؛ با آب و هوای کاشان و مقاصد گردشگری آن آشنا می شویم و هر آنچه برای یک سفر دل انگیز به این شهر باستانی و زیبا نیاز داشته باشید، به شما می گوییم. اگر با خرید تور کاشان به فکر یک سفر تمام عیار و لذت بخش هستید، این راهنما می تواند لذت و چاشنی سفر شما را بیشتر هم کند. پس همراه ما باشید و قبل از بستن چمدان ها، کاشان را بیشتر بشناسید.
  معرفی شهر کاشان در تور کاشان سفرهای دور و نزدیک
  کاشان یکی از شهرهای زیبا و بی نظیر استان اصفهان است که بیشتر مردم با شنیدن نام آن به یاد رویداد گلاب گیری هر ساله آن می افتند. اما این شهر در کنار آداب و رسوم جذاب خود که عطر گل های بهاری را در سرتاسر آن پخش می کند، از قدیمی ترین شهرهای ایران هم به حساب می آید. تپه های سیلک که جزء اولین نشانه های تمدن هستند، در این شهر به چشم می خورند. از طرف دیگر معماری این شهر قدیمی، دل تمام گردشگران داخلی و خارجی را تصاحب می کند که دل کندن از آن کار هر کسی نیست! با قدم گذاشتن در این شهر جذاب، پا به دل یک داستان تاریخی سرشار از کاشی های رنگی و عطر و گل و گلاب می گذارید؛ داستانی که با قدم زدن در کوچه پس کوچه های شهر شما را مجذوب خواهد کرد.

  اگر قصد مسافرت به این شهر زیبا را دارید با سفرهای دورونزدیک همراه ما باشید تا دیدنی‌های این شهر را به شما معرفی نماییم.

  آب و هوای کاشان و بهترین فصل سفر
  برای سفر به این دیار دوست داشتنی اولین چیزی که باید از آن اطلاع پیدا کنید، آب و هواست تا در بهترین فصل سفر به کاشان راهی آنجا شوید. کاشان به طور کلی آب و هوای گرم و نسبتا بیابانی دارد. دمای هوا در این شهر تقریبا کویری در پاییز و زمستان از ۳ درجه پایین تر نمی آید؛ اما در گرم ترین روزهای تابستان باید انتظار دمای ۴۰ درجه سانتی گراد را هم داشت که واقعا غیر قابل تحمل می شود! مانند تمام شهرهای گرم و خشک، بهترین زمان سفر به کاشان پاییز و اوایل فصل بهار یعنی تا اردیبهشت ماه است. اگر تحمل گرما را ندارید، پاییز زمان بهتری برای سفر به این شهر تاریخی خواهد بود؛ اما اگر می خواهید در ضیافت گلاب گیری و عطر گل های بهاری مدهوش شوید، بهترین زمان سفر، اردیبهشت ماه است. در این ماه دمای هوا از ۱۰ تا ۲۲ درجه سانتی گراد می تواند متغیر باشد که بهتر است آن را از طریق ایستگاه های هواشناسی بررسی کنید.
  البته اگر عادت به سفرهای اقتصادی دارید و نمی خواهید برای اقامت یا خورد و خوراک هزینه زیادی بپردازید، بهتر است پاییز راهی کاشان شوید. در فصل بهار به خصوص اردیبهشت و خرداد ماه، بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی برای تماشای گلاب گیری به این شهر سفر می کنند که بالطبع می تواند روی هزینه های سفر شما تاثیر بگذارد.

  جاهای دیدنی و گردشگری کاشان
  در گوشه گوشه شهر کاشان می توانید تاریخ را مرور کنید. این شهر از ابنیه تاریخی، ساختمان های قدیمی و معماری های کهن سرشار است. اما در کنار بناهای تاریخی، روستاها و طبیعت دل نواز کاشان نیز، شما را در آغوش سبز خود می کشند. برای تماشای تمام آثار و مقاصد گردشگری کاشان شاید لازم باشد ماه ها در این شهر کوچک که داستان های بزرگ در خود دارد، زندگی کنید.
  بناهای تاریخی کاشان
  به هر نقطه از کاشان که پا بگذارید یک داستان تاریخی هیجان انگیز شما را مجذوب می کند. از داستان های تاریخی ۸۰۰۰ ساله در تپه سیلک که نشانی از قدیمی ترین تمدن در کاشان بوده تا حمام فین که داستان قتل امیر کبیر را در کاشی های خود به یادگار دارد. برخی از جذاب ترین بناهای تاریخی این شهر شامل خانه بروجردی ها (سفر به تاریخ قاجاری)، خانه طباطبایی ها (داستان تجارت فرش در عهد ناصرالدین شاه)، خانه عامری ها (تماشای بلندترین بادگیرهای شهر با معماری قاجاری)، حمام میراحمد (لذت از تلالو خورشید در گنبد شیشه ای با عدسی)، خانه عباسیان (قدیمی ترین خانه کاشانی)، مدرسه سلطانیه و بسیاری از بناهای دیگر می شود. جالب اینکه با توجه به نزدیک بودن این بناها به یکدیگر، می توانید به راحتی در یک روز داستان تاریخی خود را از کاشان کامل کنید.
  مقاصد گردشگری طبیعی در کاشان
  در کنار قدمت تاریخی کاشان، تماشای آثار طبیعی و سفر به طبیعت بکر این شهر هم خالی از لطف نخواهد بود. اگر می خواهید لذت گلاب گیری را از نزدیک بچشید، قمصر کاشان منتظر شماست؛ یکی از بی نظیر ترین مناطق طبیعی روی کره زمین که با عطر گل های بهاری شما را سرمست خواهد کرد. روستای ابیانه یکی دیگر از مقاصد گردشگری طبیعی کاشان است که نباید آن را از دست داد. در این روستای خوش آب و هوا به ضیافت رنگ ها در طبیعت بروید و در کنار تماشای معماری قدیمی روستا، هوای پاک و طبیعت بکر آن را نوش جان کنید. غار نیاسر (غاری ۲ هزار ساله که به دست انسان برای مراسم مذهبی کنده شده است)، آتشکده خرمدشت (آتشکده ای مربوط به عصر ساسانیان)، شهر زیرزمینی اویی یا نوش آباد (بزرگترین شهر زیر زمینی در جهان)، روستای کمال الملک یا کله (روستای ییلاقی و مهد فرهنگ و دانش)، روستای ون (طبیعت سرسبز و دشت خوش آب و رنگ) و بسیاری از مقاصد طبیعی دیگر نیز در کاشان وجود دارد که بد نیست سری به آنها بزنید و یک روز فوق العاده را در سکوت و سکون ذهن بگذرانید.
  چگونه به کاشان سفر کنیم؟
  برای سفر به کاشان مسیر زمینی و هوایی در اختیار شما قرار دارد. اگر با خرید بلیط هواپیما چارتر می خواهید هر چه سریع تر به این شهر زیبا برسید، باید بدانید که فرودگاه کاشان در ۱۲ کیلومتری جاده قدیم کاشان - نطنز قرار دارد. البته پروازهای این شهر در حال حاضر فقط در دو مسیر کاشان مشهد و کاشان تهران دنبال می شود. از فرودگاه این شهر تا مرکز شهر، معمولا کمتر از نیم ساعت فاصله زمانی خواهید داشت.
  روش دیگر سفر به کاشان از طریق قطار است. ایستگاه راه آهن کاشان در بلوار ملاصدرا قرار دارد و مسافرت با قطار به این شهر از شهرهای تهران، اصفهان، بندرعباس، شیراز، یزد و مشهد امکان پذیر است.
  امکان مسافرت زمینی به کاشان از طریق اتوبوس و اتومبیل شخصی هم وجود دارد. ترمینال مسافربری کاشان در میدان زجاجی واقع شده و به تمام شهرهای ایران اتوبوس دارد. اما اگر می خواهید با اتومبیل شخصی سفر کنید، لذت تماشای نمک زارهای بین راهی و کویر هم نصیب‌تان می شود. برای سفر به کاشان از تهران بهترین مسیر اتوبان تهران_قم است که با رسیدن به قم باید مسیر خود را از اتوبان قم – کاشان دنبال کنید.


  حمل و نقل عمومی در کاشان

  در شهر کاشان حمل و نقل عمومی تنها شامل تاکسی، اتوبوس و سیستم تاکسی بی سیم می شود. هنوز سیستم های حمل و نقل پیشرفته تر همچون B.R.T و مترو در این شهر راه اندازی نشده اند. با این حال با وجود تاکسی های آنلاین نیازی نیست نگران سفرهای درون شهری خود باشید. بیشتر اماکن تاریخی در داخل شهر قرار گرفته اند که از هر مسیری می توان برای آن تاکسی یا اتوبوس پیدا کرد. علاوه بر این با وجود سیستم تاکسی بی سیم کاشان، کافی است با شماره ۵۵۱۱۰ تماس بگیرید تا در مدت زمان کوتاهی یک سرویس دربست در اختیار شما باشد. معمولا هزینه سرویس تاکسی بی سیم در کاشان نسبت به تاکسی های دربست درون شهری و تاکسی های آنلاین، مقرون به صرفه تر است.
  یکی دیگر از روش های حمل و نقل جالب در این شهر استفاده از دوچرخه است. از آنجایی که کاشان بافتی قدیمی دارد و شاید تاکسی و اتوبوس نتواند راهی کوچه پس کوچه های تنگ آن شود، استفاده از دوچرخه بهترین راه است. خانه دوچرخه کاشان به گردشگران دوچرخه اجاره می دهد تا علاوه بر ورزش، از تماشای این شهر به روش جدید، لذت ببرند.
  پایانه اتوبوس، ایستگاه قطار و فرودگاه کاشان کجاست و چگونه از آنها به مرکز شهر برویم؟
  فرودگاه کاشان در ۱۲ کیلومتری جنوب این شهر واقع شده است. این فرودگاه در حد فاصل دو جاده اصلی کاشان یعنی کاشان-نطنز به اصفهان و کاشان-یزد به کرمان قرار دارد. آدرس دقیق فرودگاه در میدان بسیج و بالاتر از شهرک صنعتی امیر کبیر است. برای اینکه از فرودگاه به سمت مرکز شهر بروید می توانید از تاکسی ها یا خط ویژه اتوبوس استفاده کنید. همچنین برای رانندگی با اتومبیل شخصی از طریق جاده نظنز-کاشان وارد بلوار شهدا شده و در ادامه، مسیر خود را به مرکز شهر دنبال کنید.
  ایستگاه راه آهن کاشان فاصله دوری از مرکز شهر ندارد. این ایستگاه در کمربندی ملاصدرا و میدان زجاجی قرار گرفته که تاکسی و خط ویژه اتوبوس برای سفر به مرکز شهر را دارد. از طریق بلوار ملاصدرا و خیابان طالقانی می توانید از راه آهن به سمت مرکز شهر رانندگی کنید.
  ترمینال مسافربری کاشان نیز بالاتر از ایستگاه راه آهن این شهر در میدان شهید زجاجی واقع شده است که برای سفر از آن به مرکز شهر تاکسی و اتوبوس وجود دارد. کافی است از طریق بلوار خلیج فارس به سمت مرکز شهر راهی شوید.
  هتل ها و محل های اقامت کاشان
  از آنجایی که بسیاری از افراد در فصل گلاب گیری به این شهر زیبا و دوست داشتنی سفر می کنند، بسیاری از اقامتگاه های ارزان تا هتل های لوکس در این شهر قرار دارند که با توجه به رفاه و راحتی خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. علاوه بر انواع هتل ها، مسافرخانه و اقامتگاه های مختلف، در روزهایی از سال که گردشگران زیادی به کاشان روانه می شوند، مردم این شهر نیز خانه های خود را به افراد اجاره می دهند.
  هتل های لوکس و البته کمی گران قیمت این شهر شامل هتل نگارستان، امیر کبیر، هتل خانه رز و سرای عامری ها می شود که یک خانه بازسازی شده قدیمی است. البته هتل های ارزان قیمت تری هم می توان در این شهر پیدا کرد که شامل هتل سنتی منوچهری، هتل سنتی خانه مرشدی، مهینستان راهب، هتل خانه ایرانی، اقامتگاه بومگردی سرای درب باغ، اقامتگاه خانه احسانی و موارد دیگری است که همگی در مرکز شهر و نزدیک به بناهای تاریخی قرار گرفته اند.
  اگر بودجه محدودی برای اقامت در کاشان در نظر گرفته اید، نگران نباشید. هتل های اقتصادی و مقرون به صرفه ای هم در این شهر وجود دارند. هتل آپارتمان گلشن، هتل آپارتمان شیرین، هتل سیاح، هتل مریم، هتل سنتی نگین، کمال الملک و موارد دیگر در دسته هتل های ارزان کاشان قرار می گیرند.
  غذاهای محلی کاشان
  یکی از لذت های سفر به هر شهری، چشیدن طعم غذاهای محلی آن شهر است که خاطره ای ماندگار در ذهن شما به جای می گذارد. کاشان شهری است که به داشتن غذاهایی نظیر عدس پلو، اشکنه، گوشت لوبیا، کوفته چغندر، عدس بادمجان، قیمه ریزه، لوبیای سرکه شیره، گوشت کلم و کدو و غذاهای دیگری معروف است. اگر به این شهر تاریخی سفر کردید، فراموش نکنید که طعم تاریخ را با چشیدن غذاهای خوش عطر و بو و خوشمزه این شهر، زیر زبان خود نگه دارید!
  برای چشیدن طعم این غذاها، رستوران های سنتی مختلفی در کاشان قرار دارند. رستوران سنتی باغ مظفر یکی از بهترین رستوران های این شهر است که در خیابان علوی قرار گرفته است. یک رستوران دیگر به نام رستوران مظفری نیز در کاشان و در خیابان علوی (روبروی خانه طباطبایی ها) قرار دارد که پیشنهاد می کنیم غذاهای آنجا را هم از دست ندهید. رستوران جوان در خیابان مطهری و نرسیده به میدان ولیعصر از دیگر رستوران های زیبای این شهر است که غذاهای محلی کاشان در آن توسط چیره دست ترین آشپزها آماده می شوند. کافه خانه عامری ها و شربت خانه سنتی امین الدوله هم از کافه های باصفای کاشان محسوب می شوند که شما را به ضیافت عطرها و طعم های ماندگار دعوت می کنند.


  هزینه های سفر به کاشان

  هزینه سفر به کاشان با توجه به برنامه ای که برای سفر خود در نظر گرفته اید، می تواند کاملا مقرون به صرفه تا کمی گران قیمت باشد. برای بررسی هزینه های سفر به کاشان در ادامه تخمینی از هزینه بلیط های مسافرتی، خورد و خوراک و هزینه اقامت را خواهیم داشت.
  بازه قیمتی بلیط اتوبوس به کاشان: بین ۴۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برای هر نفر با توجه به شهر مبدا
  بازه قیمتی بلیط قطار به کاشان: ۱۴۰ هزارتومان تا ۷۰۰ هزار تومان برای هر نفر
  بازه قیمتی بلیط هواپیما: بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و پانصد هزار تومان برای هر نفر
  هزینه تقریبی هر وعده غذایی در کاشان: با توجه به رستوران انتخابی هزینه هر وعده غذا برای هر فرد بین ۵۰ هزارتومان و بیشتر خواهد بود.
  هزینه تقریبی هر شب اقامت در کاشان: به طور معمول ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان در هتل های متوسط و لوکس، در هتل های ارزان قیمت و اقامتگاه های کوچک تر هزینه تقریبی ۱۰۰ هزار تومان برای هر شب (این مقدار با توجه به زمان سفر می تواند متغیر باشد)
  مراکز خرید و بازارها
  نمی شود با خرید بلیط هواپیما یا وسایل حمل و نقل دیگر به شهری سفر کرد، اما به سراغ بازارها و مراکز خرید آنجا نرفت؛ شهر کاشان هم از این قاعده مستثنی نیست. در شهر کاشان هم بازارهای سنتی و هم بازارهای جدیدتر برای خرید سوغات و اقلام مختلف گردشگران وجود دارد.
  بازار سنتی و سرپوشیده شهر کاشان در خیابان بابا افضل و میدان کمال الملک قرار گرفته که می توان بافت سنتی و قدیمی آن را یکی از با شکوه ترین بازارها دانست. این بازار علاوه بر اینکه صنایع دستی کاشان را در اختیارتان قرار می دهد، از جاذبه های گردشگری کاشان هم محسوب می شود. پس حتی اگر قصد خرید نداشتید، در سفر به کاشان، تماشای شکوه و عظمت این بافت سنتی و دوست داشتنی را از دست ندهید.
  طاق ها و گنبدهای بازار سنتی کاشان یادگاری از داستان های تاریخی سه عهد صفویه، زندیه و قاجاریه است و در بازار تیمچه های مختلفی برای تهیه اقلام گوناگون وجود دارد. مس، پارچه، کفش و سوغات کاشان از اقلامی هستند که با بازدید از این بازار می توانید خریداری کنید.لاوه بر این بازار، بازار بزرگ صفویه نیز از دیگر مراکز خرید شهر کاشان محسوب می شود که در خیابان شهید رجایی قرار گرفته است. این بازار به همراه مرکز خرید گلستان، مجتمع تجاری سبز، مجتمع تجاری شفق و مجتمع تجاری سفید از مراکز خرید لوکس شهر کاشان محسوب می شوند که می توانید برای خرید اقلام مختلف سری به آنها بزنید.
  جشنواره ها و مراسم آیینی و فرهنگی کاشان
  از گذشته های دور، کاشان با مراسم گلاب گیری خود معروف بوده است. جالب است بدانید با توجه به اسناد به دست آمده، ایرانیان اولین مردمانی بودند که توانستند دستگاهی برای تقطیر مایعات اختراع کنند و روش های گلاب گیری و عرق گیری از گیاهان را ابداع کردند. اولین فردی که توانست با تقطیر عصاره گل سرخ به نوعی جوهره آن را بگیرد و از گل های محمدی، گلاب درست کند؛ کسی نبود جز ابو علی سینا!
  مراسم گلاب گیری در کاشان یک آیین سنتی و بسیار قدیمی است که در گذشته به آن «لتان» می گفتند. در گذشته این مراسم به این گونه بود که گل ها چیده و جمع آوری شده و سپس به کمک دام ها به سمت کارگاه های گلاب گیری روانه می شدند. در طول مسیر ساز و دهل، شادی و سرمستی را بین افراد پخش می کرد. هر چند امروزه نیز همچنان این مراسم در برخی از روستاهای کاشان انجام می شود.


  گلاب گیری در اواسط اردبیهشت ماه تا اواسط خرداد انجام می شود. گل های محمدی چیده شده و به کارگاه های گلاب گیری می روند تا با روش های جدید، جوهره گل های سرخ را خارج کنند. اگر می خواهید مراسم گلاب گیری را تماشا کنید، قمصر و نیاسر بهترین مقاصد شما خواهند بود. در طی این مراسم بازدیدکنندگان با شربت های گیاهی پذیرایی شده و در کنار یکدیگر جشن می گیرند.
  علاوه بر مراسم سنتی گلاب گیری، چند سالی است که هم زمان با نوروز، جشنواره نمایش های آیینی و سنتی نیز به راه است. در این جشنواره ها هنرهای سنتی ایران مثل رقص های محلی و نقالی دنبال شده و فرهنگ سنتی پاس داشته می شود.
  سوغاتی کاشان
  سوغاتی هر شهر یادگاری از آن شهر است که طعم لذیذ سفر را همراه ما به خانه می آورد. کاشان بیش از هر چیز به شهر گل و گلاب معروف است و گلاب قمصر و گلاب کاشان یکی از بهترین انواع گلاب ها محسوب می شوند که می توانند با عطر مدهوش کننده خود، رنگ و بویی نو به خانه‌تان بدهند. گل محمدی خشک شده هم می تواند یکی از بهترین سوغاتی های این شهر باشد.
  علاوه بر گل و گلاب، عرقیجات گیاهی را به عنوان سوغات کاشان می شناسند. عرق بیدمشک، دارچین و انواع دیگر عرقیجات گیاهی را از این شهر تهیه کنید و از طعم منحصر به فرد آنها لذت ببرید.
  راهنمای سفر به کاشان | صفر تا صد سفر کاشان

  کاشانی ها به پختن انواع شیرینی و کلوچه هم معروف اند و با دستان پرتوان خود انواع شیرینی های خوشمزه را تولید می کنند. کلوچه و پشمک، باقلوای کاشانی، حلوا ارده، قطاب، ارده شیره، نقل بید مشکی، حاجی بادامی، جوزقند و خوراکی های خوشمزه دیگر این شهر را از شیرینی سرای نانک در خیابان بهشتی خریداری کنید.
  در کنار خوراکی ها و شربت های خوشمزه، صنایع دستی کاشان هم حرفی برای گفتن دارند. معروف ترین صنایع دستی این شهر شامل گیوه نشلجی، فرش، انواع کاشی کاری ها و سفالینه های مختلف می شود. سفال و سرامیک کاشان شهرت زیادی دارد که می توانید با تهیه یکی از این ظروف زیبا که با دست ساخته می شود، خانه خود را زینت بخشید.


  شماره تلفن های ضروری کاشان
  کد تلفن کاشان: ۳۱
  شماره تماس فرودگاه کاشان: ۵۵۴۴۴۸۵۲-۰۳۱
  شماره تماس مجتمع درمانی شفا (خیابان شهید بهشتی): ۳۱۵۵۴۶۰۱۶۶
  شماره تماس بیمارستان آیت الله یثربی (بلوار پرستار): ۳۱۵۵۵۸۵۰۰۰
  شماره تماس بیمارستان متینی کاشان (خیابان امیر کبیر):۳۱۵۳۳۴۲۰۲
  کاشان کجاست؟
  کاشان یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای ایران است که در استان اصفهان واقع شده است. این شهر که بعد از خود شهر اصفهان، پر جمعیت‌ترین شهر استان است، همواره از مقاصد توریست‌های داخلی و خارجی بوده است. کاشان قدمتی در حدود 7 هزار سال دارد و از اولین مراکز سکونت دسته جمعی انسان‌ها بر روی کره‌ی زمین به شمار می‌رود. این شهر کویری ایران دارای 304487 نفر جمعیت است که غالب آن‌ها مسلمان و شیعه بوده و به لهجه‌ی کاشانی که شاخه‌ای از زبان فارسی است صحبت می‌نمایند. دارالمومنین ایران علاوه بر آثار تاریخی، به خاطر فرش‌های نفیس و گل و گلابش نیز در سطح جهان شهرت دارد. همه‌ی این عوامل سبب شده که تورهای گروهی سفر به کاشان یکی از محبوب‌ترین تورها در میان گردشگران باشد و افراد زیادی تمایل دارند از طریق این تورها لحظات شاد و خاطره انگیزی را در این شهر تاریخی سپری کنند.
  به چند طریق می‌توان به کاشان سفر کرد؟
  به دو روش زیر می‌توان به کاشان سفر کرد:
  سفر به کاشان به صورت شخصی:
  شما می‌توانید با خودروی شخصی خود به کاشان سفر کنید، برای این منظور باید از طریق اتوبان خلیج فارس ( اتوبان تهران_ قم) راه را آغاز کرده و پس از رسیدن به قم وارد اتوبان قم_ کاشان شده، به سمت کاشان حرکت کنید، این مسیر حدودا 2 ساعت و نیم طول می‌کشد. مسیر تهران تا کاشان دارای جاده‌ای تقریبا مطمئن و مناسب است، مسیر، کویری است اما مراکز خدماتی بسیاری در میانه‌ی راه وجود دارد. ضمنا برای سفر به کاشان می‌توان از اتوبوس، قطار و هواپیما نیز استفاده کرد.
  تور گروهی کاشان
  همان طور که ذکر شد مسیر رسیدن به کاشان مسیری طولانی است که اگر قرار باشد خودتان رانندگی کنید نمی‌توانید از زیبایی‌های ای جاده‌ی کویری لذت ببرید، ضمن اینکه در فصول سرد، بارش برف و باران کار را سخت‌تر می‌کند. در صورتی که سفربه کاشان را با تور و به صورت گروهی انتخاب نمایید می‌توانید ضمن لذت بردن از مسیر، از بابت مهارت راننده و قدرت خودرو در آسودگی کامل باشید. تورهای کاشان معمولا ۲ و نیم روز طول می‌کشد، ۲ و نیم روز پر از آرامش،‌ امنیت، شادی و تفریح.
  جاذبه‌های دیدنی کاشان
  شهر کاشان جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوانی در خود دارد که باعث شده به یکی از محبوب‌ترین شهرها برای گردشگران تبدیل شود، از میان این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
   تپه‌ی سیلک:
  تپه‌ی سیلک یکی از قدیمی‌ترین اماکن تاریخی ایران است که در جنوب غربی شهر کاشان و در قسمت چپ جاده‌ی‌ فین به کاشان قرار گرفته است. با توجه به اشیایی که از این منطقه به دست آمده تاریخ ساخت آن به حدود 8 هزار سال پیش برمی‍‌گردد اما برخی محققان عقیده دارند این زمان ممکن است به 10 هزار سال نیز برسد. در محوطه‌ی‌ تپه‌ی سیلک 2 تپه در دو طرف و 2 گورستان قرار دارد و اشیای بسیاری از این منطقه به دست آمده است. مردگان در این منقطه در کف خانه‌هایشان و به صورت چمباتمه به خاک سپرده می‌شدند و با توجه به جایگاهی که داشتند، اشیای گران قیمت یا کم ارزش با آن‌ها دفن می‌شد. بازدید از تپه سیلک شاید در ابتدا تفریحی ساده به نظر برسد، اما برای علاقمندان به تاریخ و تمدن می‌تواند دروازه‌ای برای سفر به هزاران سال پیش باشد.
   باغ فین:
  باغ فین یکی از زیباترین باغ‌های ایران است که در زمان صفویه ساخته شده و طراحی آن را غیاث الدین جمشید کاشانی بر عهده داشته است. این مکان در ابتدا دارای باغی بزرگ و عمارتی در مرکز آن بود که کاملا به صورت قرینه ساخته شده و پادشاهان صفویه از آن به عنوان تفرجگاه استفاده می‌کردند، اما در دوره‌های بعدی قسمت‌هایی به آن اضافه گردید که تقارنش را بر هم زد. این مجموعه شامل عمارت مرکزی صفوی، باغی پر از گل و درخت، سیستم آبرسانی قوی، اتاق شاه نشین، خلوت کریم خانی، اصطبل، ساختمان سر در، موزه‌ی ملی و حمام سلطنتی است که مقتل امیر کبیر بود. هر سال گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای بازدید از این مکان به کاشان سفر می‌کنند به طوری که دو سال، باغ فین به عنوان پربازدیدترین مکان در استان اصفهان انتخاب شد.

  روستای ابیانه:
  روستای ابیانه یکی از زیباترین و جذابترین شهرهای ایران است که حدود 1500 سال پیش ساخته شده و از چندین جهت دارای اهمیت بالایی است، اول معماری خانه‌ها، ساختمان بناها و شکل قرار گیری کوچه‌ها، دوم آب و هوای آن که با وجودی که در استانی کویری قرار گفته اما به سبب ارتفاع زیادش از سطح دریا، دارای آب و هوایی بسیار دلپذیر و معتدل است، سوم اماکن تاریخی جذابی که در این شهر قرار دارد که قدمت بسیار زیادی دارند و در نهایت آداب و رسوم و پوشش اهالی ابیانه است که هنوز هم مانند گذشته‌های دور لباس می‌پوشند، حرف می‌زنند و رسوم قدیمی‌اشان را حفظ نموده‌اند. در ابیانه خانه‌هایی با معماری سنتی، نمای قرمز رنگ و در و پنجره‌های رنگی، 2 قلعه‌ی تاریخی، چندین آب انبار، چندین حمام تاریخی، گورستانی قدیمی و آتشکده‌ای که قدیمی‌ترین بنای ابیانه است و ساختش به دوره‌ی ساسانیان برمی‌گردد. بدون شک گشت و گذار در ابیانه یکی از بهترین قسمت‌های سفر به کاشان خواهد بود.

  خانه‌ی بروجردی‌ها:
  خانه‌ی بروجردی‌ها یکی از شاهکارهای معماری ایران است که در زمان قاجار و به دست معمار علی کاشانی ساخته شده است. حاج سید حسن نطنزی عاشق دختر جعفر طباطبایی (که خانه‌ی طباطبایی‌ها از آن او بود) می‌شود و پدر دختر برایش شرط می‌گذارد که باید خانه‌ای به زیبایی و بزرگی خانه‌ی من برای دخترم بسازی، به این ترتیب خانه‌ی بروجردی‌ها طی 11 سال ساخته می‌شود. این بنا دارای دو بخش اندرونی و بیرونی است و شامل قسمت‌هایی همچون 2 ورودی اصلی و فرعی، راهرو، هشتی، تابستان نشین، زمستان نشین، حیاط، زیر زمین، آشپزخانه، بادگیرهای قرینه و سرداب می‌باشد. مساحت خانه‌ی بروجردی‌ها 1700 و زیر بنای آن 1000 متر است و دارای گچ بری‌های بینظیر، نقاشی‌های نفیس، در و پنجره‌های ارسی رنگارنگ و زیبایی‌های بی نهایت دیگری می‌باشد. اگر به کاشان سفر کردید به هیچ عنوان بازدید از خانه‌ی بروجردی‌ها را از دست ندهید.
  مزایای سفر به کاشان با تور کاشان سفرهای دور و نزدیک
  صرفه‌ی اقتصادی تور کاشان
  سفر با تور کاشان از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است، زیرا دیگر با خودروی شخصی سفر نمی‌کنید تا مجبور باشید برای بنزین یا استهلاک خودرو هزینه کنید، نگران خورد و خوراک و هزینه‌هایش نیستید، در مکانی با قیمت مناسب اقامت خواهید کرد و... . به طور کلی تور، مسئولیت همه‌ی امور را پذیرفته و شرایط را برای شما بسیار آسان می‌کند.
  بیمه‌ی مسافرتی تور کاشان
  ‌در صورتی که با تور سفر کنید تحت پوشش بیمه‌ی مسافرتی قرار می‌گیرید، این بیمه به مدت زمان سفر یا مقصد ارتباطی ندارد و شامل همه‌ی سفرهای گروهی کایت می‌شود.
  آسودگی خیال از بابت محل اقامت در تور کاشان
  مسئولان تور به دلیل آشنایی با محیط و محلی‌های هر منطقه می‌توانند بهترین محل اقامت را با کمترین هزینه تهیه کنند،‌ پس شما می‌توانید بدون دغدغه برای تهیه‌ی محل اقامت، فقط به تفریح و استراحت بپردازید.
  خسته نشدن در طول مسیر تور کاشان
  در سفر با تور به این دلیل که نیازی نیست رانندگی کنید علاوه بر اینکه دچار خستگی نمی‌شوید، می‌توانید از زیبایی‌های مسیر و هم صحبتی با همسفران خود لذت بیشتری ببرید، به این ترتیب در مقصد انرژی بیشتری برای تفریح دارید.
  قیمت تور کاشان سفرهای دور و نزدیک
  قیمت تور کاشان به عوامل متعددی بستگی دارد: مثلا زمان سفر به این شهر که اگر در زمان‌های شلوغ و پر مسافر باشد طبیعتا گران‌تر است، همچنین نوع خدماتی که در تورها ارائه می‌شود، بر قیمت آن تاثیر گذار است. برای آگاهی از قیمت به روز تورها می‌توانید به صفحه‌ی جزئیات تور مورد نظر خود مراجعه کرده و قیمت آن تور را در زمان مدنظرتان مشاهده کنید.

  بهترین زمان سفر به کاشان

  بهترین زمان سفر به کاشان هم، مانند هر مکان دیگر به بودجه‌ی فرد، هدف او از سفر و زمانِ در اختیار او بستگی دارد. از آنجا که کاشان دارای آب و هوای به شدت گرم و خشک است، پیشنهاد می‌شود که در تابستان به این شهر سفر نکنید، اما بر عکس پاییز و زمستان که هوای کاشان بسیار مطبوع و دل انگیز است بهترین زمان سفر به این شهر می‌باشد. قطعا به دلیل پیک مسافرِ زمستان‌ها قیمت‌ها در کاشان بیشتر است، پس اگر از نظر مالی محدودیت دارید می‌توانید در روزهای گرم سال که تعداد مسافران کم و هزینه‌ها نیز پایین‌تر است به کاشان سفر کنید.

   برای مشاهده تورهای داخلی روی این لینک کلیک کنید.

  نحوه خرید تور گلابگیری نیاسر کاشان سفرهای دور و نزدیک

  برای راهنمایی بیشتر و خرید آنلاین یا حضوری در آژانس با کارشناسان ما در تماس باشید: 02166567643-02166567644

  تورگلابگیری ارزان ، تور گلابگیری شاد ، تورطبیعتگردی شاد ، تور طبیعتگردی ارزان ، تور یکروزه نیاسر ، تور یکروزه نیاسر شاد ، تور کاشان شاد ، تور کاشان ارزان ، تور گلابگیری ، تور نیاسر ، تور آبشار نیاسر ، تور گلابگیری ، تور یکروزه گلابگیری ، تور گلابگیری نیاسر کاشان ، تور ابیانه ، تور کاشان ، تور یکروزه ابیانه ، تور ابیانه از تهران ، تور ابیانه ارزان ، تخفیف تور ابیانه ، تور ابیانه کاشان ، تور روستای سرخ ابیانه ، تور دو روزه کاشان ابیانه ، تورهای کاشان ، تورگلابگیری ابیانه ، تور گلابگیری کاشان ، تور گلابگیری ، تور شاد ابیانه ، تور گروهی ابیانه ، توریکروزه ، توردوروزه ، تورسه روزه ، تور طبیعتگردی شاد ، تور طبیعتگردی ارزان ، تور شاد طبیعتگردی ، تور ارزان طبیعتگردی 

   

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  66567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  تور قلعه رودخان | ویژه تابستان{ تابستان 1403 }

  قلعه رودخان
  تخفیف 10 %
  936,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور 3/5 روزه شیراز {1403}

  شیراز
  تخفیف 15 %
  5,185,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور جنگل ابر | تور جنگل ابر { تابستان 1403 }

  شاهرود
  تخفیف 10 %
  2,880,000 تومان