تور طبیعتگردی دو و نیم روزه ییلاق سوباتان { تابستان 1403 } :

تور دو نیم روزه ییلاق سوباتان دو روز و یک شب تور سوباتان تا ورزان تور 2/5 روزه ییلاق سوباتان

پرداخت شما (تومان) :
3,501,000 تومان
10 %
تخفیف
3,890,000 تومان 389,000 تومان
ارزش واقعی سود شما
زمان باقی مانده
  پیشنهاد ویژه
  تالش

  شرایط استفاده

   

  یه ربع قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید

  تورها چارتر و غیر قابل کنسلی می باشد و در صورت انصراف مسافر هیچ مبلغی استرداد نمی گردد.

  به همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر الزامی است.

  قبل و بعد از خرید هماهنگ فرمائید در صورت عدم هماهنگی هیچگونه مسئولیتی بر عهده سایت و مجری نمی باشد.

  توجه فرمایید : حتما پس از ثبت نام مشخصات کامل مسافرین شامل:

  اسم و فامیل،کد ملی،تاریخ تولد کامل ،نام تور و تاریخ انتخاب شده خود را به شمارهای

  تلگرام و واتساپ 09054480389-09054480390 ارسال نموده تا ثبت نام کامل و تایید

  شود درغیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده آژانس نمیباشد.

  ضمنا اطلاع رسانی و برنامه سفر از طریق همان شماره چند ساعت قبل از حرکت

  برای ثبتنام کننده ارسال میگردد.

  ویژگی‌ها

  تور دو ونیم روزه سوباتان ، تالش

  اقامت خانه روستایی یک شب گروهی به تفکیک جنسیت و کف خواب

  دو وعده صبحانه

  پذیرایی عصرانه یک وعده

  ناهار و شام بر عهده مسافر

  کلیه ورودی ها به عهده مسافر

   هزینه افرود سواری بمدت 4 ساعت رفت و برگشت جداگانه از هر نفر دریافت میگردد.

  2 نفر جلو 3 نفر عقب

  با اتوبوس ولوو و اسکانیا توریستی 32 نفره

  اتوبوس 25 نفره تخت شو افزایش نرخ دارد

  کلیه ورودیها و هزینه ترانسفر محلی (نیسان یا مینی بوس)برعهده مسافر می باشد

  بیمه حوادث گروهی مسافران  و همراهی لیدر مجرب و حرفه ای

  خرید و رزرو مسافر از سایت به منزله مطالعه شرایط و قبول آنها میباشد.

  حرکت : چهارشنبه  ساعت 12 شب

  برگشت:جمعه ساعت 12 شب تهران

  توضیحات

   

  تور سوباتان با آژانس سفرهای دور و نزدیک

  سوباتان کجاست

  ییلاق سوباتان یکی از زیبا ترین مناطق ییلاقی کشور است که در 20 کیلومتری ضلع غربی شهر لیسار از توابع شهرستان تالش در استان سرسبز گیلان و  36 کیلومتری شمال غرب شهر تالش (هشتپر) و 19 کیلومتری جنوب شرقی دریاچه نئور واقع شده است که از شرق به جنگلهای انبوه تالش (لیسار) ، از غرب به ییلاقات اردبیل و دریاچه زیبای نئور ، از شمال به رود خانه خروشان لیسار و ییلاقات خطبه سرا و از جنوب به مناطق ییلاقی آسبومار جوکندان متصل است .


  این شهرک زیبای ییلاقی محل سکونت صدها خانوار لیساری است که بیشتر در فصول بهار و تابستان و بخشی از پائیز ، در آن مسکن می گزینند. این محل از چشمه های پر آب و بسیار خنک و هوای عالی برخوردار بوده و دارای زمین های سرسبز پوشیده از چمن است . در داخل و اطراف سوباتان گورستان های متعددی از هزاران سال پیش تا کنون وجود دارد که نشان از تاریخ و تمدن کهن این سرزمین دارد. در مرکز سوباتان حفره هایی وجود دارد که سیلابهای اطراف را در خود فرو می برد و شاید به همین دلیل سوباتان به این نام شهرت پیدا کرده است . در حالی که دمای شهرهای مختلف گیلان ، مرطوب ترین استان کشور به ندرت به کمتر از یک درجه بالای صفر می رسد ، در ارتفاعات سوباتان که 1900 تا 2500 متر از سطح دریا ارتفاع دارد ، تابستان هم لکه هایی از برف دیده می شود و به همین دلیل اواخر پاییز ساکنین آن که اکثراً دامدار هستند به جنگل های دامنه البرز و سواحل خزر (لیسار)کوچ کرده و فقط 3 خانوار در روستای ییلاقی هونی یش باقی می ماند . ساری داش (سنگ زرد) ، آلچالق (پارک طبیعی درختان آلوچه) ، هاچا داش (جایی که نوک کوه بصورت دوشاخه در آمده) ، چمنزار وسیع بیده پشت ، غار طبیعی گنجخانه ، بازارچه سنتی ، نمایشگاه مردم شناسی عشایری ، چشمه باتمان بولاق بین سوباتان و آسبومار و ییلاقات بالادستی ساری بولاق و چم چمی و باغدا گول (محل اقامت ایل شاهسون اردبیل) و دریاچه زیبای نئور از نقاط جالب و دیدنی این منطقه می باشد . این منطقه ییلاقی فاقد برق و گاز بوده و علیرغم تغییرات بافت سنتی در مرکز سوباتان ، هنوز صدها خانوار دامدار و عشایر بصورت سنتی و با حفظ فرهنگ بومی در سیاه چادرها (پوری) و خانه های کاهگلی در روستاهای اطراف سوباتان به شغل شریف دامداری مشغول هستند . ییلاق سوباتان به دلیل ویژگیهای خاص طبیعی مورد توجه توریستهای طبیعت گرد قرار گرفته و سالانه هزاران توریست داخلی و خارجی از این منطقه زیبا بازدید میکنند . سوباتان هتل و اقامتگاه رسمی ندارد و مردم خونگرم سوباتان در خانه های خود از این مسافران پذیرایی می نمایند.  سوباتان کجاست؟

  ییلاق سوباتان در سمت غرب شهر لیسار و شمال غرب شهر تالش قرار دارد. این ییلاق کمتر از 20 کیلومتر تا دریاچه نئور فاصله دارد. یکی دیگر از مسیرهای جذاب و دیدنی جنگل پیمایی لیسار است که از ییلاق سوباتان می‌توان به سمت آن رفت.

   دریاچه نئور و جنگل لیسار کجاست؟

  دریاچه نِئور دریاچه‌ای ما بین شهر اردبیل و شهر خلخال، در مرز استان گیلان و استان اردبیل است. این دریاچه در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به ‌طرف خلخال در یکی از دره‌های کوهستان باغیرو و در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته. برای رفتن به این دریاچه باید از شهر اردبیل به سمت خلخال و از آنجا، از راه جاده‌ای که سمت بالای کوه قرار دارد، به سمت دریاچه رفت. کوهنوردی بهاره نئور به سمت ییلاق سوباتان هم یکی از معروف‌ترین مسیرهای طبیعت‌گردی شمال کشور برای عاشقان طبیعت است.

  چرا سوباتان خاص است؟
  سوباتان ییلاقی است بسیار زیبا در نزدکی دریاچه بینظیر نئور. سوباتان منطقه‌ای کمتر شناخته شده است. کسانی که اهل طبیعت‌گردی و ماجراجویی باشند طرفدار این سوباتان این ییلاق فوق‌العاده جذاب هستند. سوباتان بهشتی است در ارتفاعات استان گیلان. بکری جنگل‌های لیسار در کنار پوشش گیاهی زیبای آن نیز شما را به وجد خوهد آورد.

  چرا دریاچه نئور و جنگل لیسار خاص است؟
  دریاچه نئور بزرگ‌ترین دریاچه طبیعی و آب شیرین استان اردبیل است و ارزش‌های زیستگاهی، اکوتوریستی، زنبورداری، کشاورزی و دامداری دارد. نقطه شروع مسیر زیبای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری به سمت ییلاق سوباتان دریاچه نئور است. کوه‌های بلند و دشت گل‌های وحشی مناظری تماشایی در این منطقه ساخته‌اند. این دریاچه نوعی ماهی قزل‌آلای رنگین کمانی دارد. دریاچه نئور زیستگاه برخی از گونه‎های پرندگان مهاجر نیز هست.


  کِی به نئور، سوباتان و جنگل لیسار برویم؟
  همان‌طور که گفته شد، کوهنوردی در مسیر نئور تا سوباتان یکی از معروف‌ترین مسیرهای طبیعت‌گردی است. اواخر بهار و ماه خرداد زمان بسیار مناسبی برای دیدن این منطقه و به ویژه برای رفتن به ییلاق سوباتان است. اوایل فصل تابستان هم دریاچه نئور هنوز آب و هوای مطبوع و دلپذیر دارد.

  در سفر به نئور، سوباتان و جنگل لیسارچه چیزهایی با خود ببریم؟
  در سفر نئور به سوباتان مهم‌ترین وسیله کفش مناسب پیاده‌روی و کوه‌پیمایی است. برای رفتن به این منطقه سبک سفر کنید؛ لوازم ضروری، داروهای شخصی و کارت شناسایی را در یک کوله یک‌روزه بگذارید و، از آنجایی که در اطراف دریاچه و در دشت‌هایی ییلاق امکانات رفاهی متوسط است، به زیرانداز و کیسه خواب هم نیاز دارید. یادتان باشد حتما بادگیر و یک دست لباس اضافه و لباس گرم هم به همراه داشته باشید.

  بهترین زمان سفر به سوباتان
  به‌طورکلی ۶ ماه اول سال برای بازدید از ییلاق‌هایی مانند سوباتان مناسب است؛ اما بهترین زمان برای سفر نئور به سوباتان، اواخر بهار و خرداد ماه است و آب‌وهوای دریاچه نئور نیز در اوایل تابستان بسیار مطبوع می‌شود. همچنین در فصل بهار می‌توانید از دشت‌های شقایق سوباتان در باتمان بلاغ دیدن کنید.
  سوباتان در ارتفاع حدود 1900 متری از سطح دریا واقع شده است. به همین دلیل زمستان‌های بسیار سردی دارد. البته سفر به سوباتان در فصول سرد سال با وجود برف سنگینی که منطقه را می‌پوشاند، طرفداران خودش را دارد و تماشای کلبه‌های چوبی و دود دودکش‌های آن‌ها حال و هوای خاصی دارد.
  چطور به سوباتان برویم
  اگر از تهران عازم سوباتان هستید. چند مسیر دسترسی پیش رو دارید. یک راه این است که از تهران به قزوین رفته از جاده قزوین – رشت مسیر خود را ادامه دهید تا به خروجی فومن – سراوان برسید. در امتداد این جاده مسیر خود را ادامه دهید تا به تالش (هشتپر) برسید. هشتپر در فاصله ٤٥٠ کیلومتری از تهران واقع شده که طی این مسافت با وسیله نقلیه حدوداً ٦ ساعت طول می‌کشد. از تالش (هشتپر) از طریق جاده مریان به سوباتان خواهید رسید.
  مسیر دوم این است که از تهران راهی قزوین شده و به سمت زنجان بروید. از آنجا مسیرتان را در جاده زنجان – تبریز ادامه دهید تا به جاده اردبیل- خلخال- زنجان برسید در امتداد این جاده به روستای بودآلالو خواهید رسید. بودآلالو در فاصله ۵۵۰ کیلومتری از تهران واقع شده که طی این مسافت با وسیله نقلیه حدوداً ۷ ساعت طول می‌کشد. از بودآلالو با وانت نیسان خود را به سوباتان برسانید.

  اگر از تهران سفر می‌کنید، از ترمینال سوار اتوبوس‌های اردبیل شوید و از عبور اتوبوس از جاده سرچم اطمینان حاصل کنید. سپس در روستای بودآلالو پیاده شوید و ازآنجایی‌که جاده روستا پرپیچ‌وخم و گاهی خاکی و ناهموار است، با وانت نیسان به سوباتان بروید و سر راه از دریاچه نئور دیدن کنید. روستای بودآلالو در فاصله ۵۵۰ کیلومتری از تهران واقع شده که با اتوبوس حدود ۷ ساعت زمان می‌برد.
  سفر با تور سوباتان
  تور گردشگری سوباتان مقصدی ایده‌آل و شگفت‌انگیز برای علاقه‌مندان به طبیعت است. اگر اهل طبیعت‌گردی و ماجراجویی هستید، تور سوباتان می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین سفرهای ماجراجویانه شما در طبیعت باشد.
  انواع تورهای سوباتان
  تورهای سوباتان از تهران معمولاً به‌صورت دو و نیم یا سه و نیم روزه اجرا می‌شوند تا مرز بین دو استان گیلان و اردبیل یعنی از دریاچه‌ی نئور تا ییلاقات سوباتان با پای پیاده پیمایش بشود و زمان برای بازدید از جنگل الچالیق، آبشار ورزان، گشت در بازار سوباتان، شکمگردی، شب‌نشینی دور آتش و تماشای آسمان پرستاره‌، بازدید از دره زیبای ساری داش (دره عقاب‌ها) و دیگر جاذبه‌ها فراهم شود.
  تور سوباتان یک روزه
  به دلیل فاصله نسبتاً زیاد سوباتان تا تهران تور یک روزه به این مقصد پیشنهاد نمی‌شود. چون ۷ ساعت جاده در پیش داریم که رفت‌وبرگشت ۱۴ الی ۱۵ ساعت بدون در نظر گرفتن جاده خاکی دسترسی به روستا گزینه‌ای منطقی نیست و به‌محض رسیدن باید برگردیم؛ اما اگر ساکن رشت یا بندر انزلی هستید، تورهای یک روزه به مقصد سوباتان اجرا می‌شود.

  تور دو روزه سوباتان
  تور سوباتان دو و نیم روزه از تورهای رایج و محبوبی است که از تهران برگزار می‌شود. حدود 7 ساعت وسیله نقلیه به صورت شبانه طی می‌شود و پیمایش مسیر جنگلی، صرف غذا در خانه محلی و اقامت در اقامتگاه بومگردی از فعالیت‌های اصلی این تور حساب می‌شود. بازدید از برخی جاذبه‌ها مثلاً آبشار ورزان، ارتفاعات زیبای ساری داش و رفتن به بام سوباتان، گشت در جنگل آلچالیق و ییلاق سوباتان از جاذبه‌های این تور است. معمولاً به دلیل پیمایش سبک‌تر درجه سختی این تورها کمتر است.

  اگر قصد مسافرت به این شهر زیبا را دارید با سفرهای دورونزدیک همراه ما باشید تا دیدنی‌های این شهر را به شما معرفی نماییم.

  تور چند روزه سوباتان
  تور سوباتان سه و نیم روزه یا بیشتر مفصل‌ترین و کامل‌ترین تور سوباتان است که معمولاً شامل پیمایش از دریاچه نئور تا سوباتان می‌شود و امکان بازدید از تمامی جاذبه‌های منطقه وجود خواهد داشت. این تورها معمولاً از درجه سختی بالاتری برخوردارند و چون در ارتفاعات بالا و مسیرهای گاه ناهموار و سنگلاخی با شیب‌های تند یا با مدت پیمایش روزانه طولانی (6 تا 9 ساعت در روز) اجرا می‌شوند، مناسب کسانی هستند که آمادگی جسمی و روحی برای شرایط پیاده‌روی و کوه‌نوردی سنگین داشته باشند. پس اگر طبیعت گرد حرفه‌ای هستید این تورها مناسب شما خواهد بود.

  تکه‌ای از بهشت را در تور «نئور به سوباتان» از نزدیک مشاهده و لمس می‌کنید. پیاده‌روی دلچسب در کنار مناظر زیبا و بی‌نظیر سوباتان این روستای ییلاقی که در غرب «لیسار» و نزدیک شهر «تالش» قرار دارد، شما را به دنیای سرتاسر رنگ، زیبایی و آرامش می‌برد. مراتع سرسبز، گله‌های اسبان وحشی، پیمایش لذت‌بخش، تماشای آسمان پرستاره در شب‌های سوباتان از جمله لذت‌های وصف‌ناپذیری است که می‌توانید با آژانس مسافرتی دور و نزدیک آن‌ها را از نزدیک لمس و احساس کنید. پیمایش این مسیر  نه به اندازه‌ی کوهنوردی سخت و سنگین بوده و نه به صورت بسیار سبک و گلگشتی است.
  سوباتان یکی از زیباترین روستاهای ایران است که طبیعتی بکر و بی‌نظیر دارد. اگر اهل طبیعت‌گردی و ماجراجویی هستید، تور سوباتان می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین سفرهای ماجراجویانه شما در طبیعت باشد. این روستای رویایی در کنار آب و هوای معرکه‌اش، شما را دعوت به تماشای مناظری خواهد کرد که در برابرشان باید تمام قد، چشم شد و آن‌ها را در خاطره ثبت کرد.
  تماشای دشتی سرسبز که رنگین کمان شیروانی کلبه‌های زیبایش در کنار پرچین‌های چوبی و چشم انداز از ارتفاعات جنگل لیسار و «آق اولر» و «باتمان بلاغ» تنها بخشی از زیبایی‌های این سفر هیجان انگیز طبیعت‌گردی است.

  دریاچه معروف و کوهستانی نئور در مسیر روستای سوباتان قرار دارد. این دریاچه در نزدیکی جاده اردبیل - خلخال در مرز استان گیلان و اردبیل قرار دارد. وسعت آن 210 هکتار بوده و در ارتفاع 2500 متری از دریا واقع شده است و عمق بخش‌های مختلف دریاچه نئور در فصل بهار بین 5 تا 13 متر متغیر است.
  دریاچه نئور به‌عنوان بزرگ‌ترین دریاچه طبیعی و آب شیرین استان گیلان از نظر اکوتوریسم، زنبورداری و کشاورزی ارزشمند است. گونه‌های گیاهی و جانوری دریاچه و اطراف آن بسیار متنوع است. بیش از 70 گونه از گیاهان معطر و دارویی و بیش از 90 گونه جانوری در این منطقه حفاظت شده وجود دارد.
  از دریاچه نئور تا سوباتان مسیری حدود 20 کیلومتر است، چه آن را پیاده‌ پیمایش کنید چه با وانت سواری از کنار آن بگذرید. این مسیر به قدری زیبا و خاطره‌انگیز است که هیچ‌وقت آن را فراموش نخواهید کرد و در طول مسیر زیبایی‌های منحصربه‌فرد و نابی مانند دشت‌های شقایق، بابونه بومادران، آلاله، شبدر و نعناع شما را شیفته خود خواهد کرد.

  در اطراف سوباتان و به فاصله 4 کیلومتری، آبشار ورزان قرار دارد. این آبشار در ارتفاع 1945 متری از سطح دریا قرار گرفته که با صخره‌های عظیم و دشت‌های سرسبز اطرافش نمای بسیار زیبایی دارد. پیاده‌روی از روستا تا این آبشار را از دست ندهید. آب آبشار ورزان از چشمه‌های اطراف، تأمین می‌شود و به رودخانه لیسار می‌ریزد. دشت وسیعی در اطراف آبشار هست که در آن شاهد شقایق‌های زیبا و آلاله‌های ظریف و پرچین‌‌های چوبی خواهید بود. مناسب‌ترین زمان برای بازدید از این آبشار زیبا فصل بهار و پاییز است.

  «غار گنج خانه»، در شمال شرقی سوباتان در میان سنگ‌های صخره‌ای به ارتفاع 5 الی 15 متر قرار گرفته‌است. عرض این دیواره صخره‌ای 200 متر بوده و دهانه‌ی بسیار باریکی دارد که امکان بازدید درون آن برای طبیعت‌گردان و کوهنوردان وجود ندارد.

  این غار به طور کامل گشایش نشده و مکان مناسبی برای غارنوردی نیست. گنج خانه در باور اهالی روستای سوباتان طلسم شده و اگر کسی وارد آن شود، صدمه می‌بیند. از داستان‌هایی که اهالی این روستا در مورد آن می‌گویند، می‌توان به سنگ‌شدن افرادی که به درونش پا می‌گذارند، شمشیرهایی که در هوا معلق هستند یا گنج بزرگی که در دل غار وجود دارد، اشاره کرد.

  دره‌ ساری داش یا دره‌ عقاب‌ها در شمال سوباتان قرار دارد و با حدود 20 دقیقه پیاده‌روی سبک به آن خواهید رسید. به دلیل سنگ‌های زرد رنگ بزرگش به این نام معروف است. در انتهای آن پرتگاهی وجود دارد که از این نقطه چشم‌اندازی به‌یادماندنی از رودخانه لیسار، آبشار ورزان، دشت قوری دره و ییلاق‌های خطبه سرا... را می‌توانید ببینید و از این مناظر عکاسی کنید.

  نکات سفر به سوباتان

  از پارک جنگلی طبیعی آلچالیق دیدن کنید. «الچاق» در زبان ترکی به معنی درخت آلو است و رشد درختان آلو در این منطقه جنگلی باعث نامگذاری آن شده است. پارک جنگلی الچاق منطقه‌ای پر از تپه‌های کم ارتفاع و چمنزار است که در شرق روستا قرار دارد و در آن درختان میوه زیادی دیده می‌شود. در اواخر تابستان بسیاری از مردم محلی برای جمع‌آوری قارچ‌های خوراکی به این پارک جنگلی می‌آیند.
  در تور ساباتان حتماً سری به بازار محلی بزنید در می‌توانید و علاوه بر خرید محصولات محلی و کمک به اقتصاد منطقه فرصت گفتگو با مردم محلی را از دست ندهید که خود از جاذبه های سوباتان است. از موزه مردم‌شناسی عشایری سوباتان که روایتگر زندگی عشایری 3500 ساله است و آثاری با قدمت بین 50 تا 150 سال را در خود جای داده است، حتماً دیدن کنید.

   برای مشاهده تورهای داخلی روی این لینک کلیک کنید.

  نحوه خرید تورهای سوباتان

  برای راهنمایی بیشتر و خرید آنلاین یا حضوری در آژانس با کارشناسان ما در تماس باشید: 02166567643-02166567644

  سوباتان ، تور سوباتان، تور مریان ، ییلاق تالش ، تور تالش ، تور شکردشت ، تور آبشار ورزان ، تور دشت سوباتان ، تور ییلاق سوباتان ، تور سوباتان تعطیلات خرداد،تور سوباتان گردی ، تور نئور،تور نئور تا سوباتان ، تور دریاچه نئور،تور سوباتان گروهی،تخفیف تور سوباتان،تور نئور به سوباتان ، تالش گردی ، سوباتان گردی ، تور کمپ سوباتان ، تور سوباتان ارزان ، تور طبیعتگردی سوباتان ، تور شاد سوباتان ، تور سوباتان دو روزه،تور سوباتان سه روزه ، تور آفرود سوباتان ، اقامت سوباتان ، تور پیمایش سوباتان ، تورسوباتان ، تور شمال شاد ، تور شمال ارزان ، تور شمالگردی ، تور یکروزه شاد ، تور یکروزه ارزان ، توریکروزه ، توردوروزه ، تورسه روزه ، تور طبیعتگردی شاد ، تور طبیعتگردی ارزان ، تور شاد طبیعتگردی ، تور ارزان طبیعتگردی 

  مشخصات فروشنده

  تهران
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک
  آژانس مسافرتی سفرهای دور و نزدیک دفتر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سفرهای دور و نزدیک تهران ، میدان انقلاب ، کارگر جنوبی ، خیابان مهدیزاده ، پلاک 9
  Dooronazdiktravel.com@gmail.com
  66567643-66567644
  09054480389-09054480390

  جهت طرح سوال، گزارش تخلف، ارسال انتقادات و یا پیشنهادات ابتدا باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

  تخفیف های مرتبط

  پیشنهاد ویژه

  تور قلعه رودخان | ویژه تابستان{ تابستان 1403 }

  قلعه رودخان
  تخفیف 10 %
  936,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور 3/5 روزه شیراز {1403}

  شیراز
  تخفیف 15 %
  5,185,000 تومان
  پیشنهاد ویژه

  تور جنگل ابر | تور جنگل ابر { تابستان 1403 }

  شاهرود
  تخفیف 10 %
  2,880,000 تومان